Rzeszów - Hajduszoboszlo - trasa i kilka pytań
#11
Oto ilustracja obu wersji .
Jak widać wersja płatna jest dłuższa o 13 km ale szybsza o 32 minuty.
Do tego dochodzą (we wersji niepłatnej) wahadła i objazdy w rejonie Domaszy, o czy była tu mowa.
[Obrazek: traska.JPG]
Odpowiedz
#12
Rok temu jechałem właśnie tą trasą(niebieską), tyle że od Krosna i na końcu zamiast na Debreczyn to na Budapeszt - ogólnie przyjemna, oprócz dyskomfortu, który zawsze mam, jadąc 1 pasmową '90-tką' a tak jest w Pl, większość Słowacji(ten bidny odcinek autostrady to tylko 30 km) i na Węgrzech, do Miszkolca.
Ale ogólnie trasa ok
Odpowiedz
#13
Na mapie pokazuje, że ta trasa Svidnik -Giraltovce jest płatna, czy ktoś może to potwierdzić ?
Odpowiedz
#14
(03-08-2014, 11:48)Cytryna napisał(a): Na mapie pokazuje, że ta trasa Svidnik -Giraltovce jest płatna, czy ktoś może to potwierdzić ?

Ileż razy można Zdziwiony

Płatne odcinki autostrad i dróg ekspresowych (pojazdy mechaniczne, nośność do 3,5 T).
D1
Bratislava Vajnory - Hričovské Podhradie (križovatka D1 a D3), 173 km
Ivachnová - Jánovce, 84 km
Jablonov - Fričovce, 22 km
Svinia - Prešov západ, 8 km
Prešov - Budimír, 20 km
D2
Brodské (SK/CZ) - Bratislava Lamač, 55 km
Jarovce (križovatka D2 a D4) - Čunovo (SK/HU), 9 km
D3
Hričovské Podhradie (križovatka D3 a D1) - Žilina Strážov, 9 km
D4
Jarovce (SK/A) - Jarovce (križovatka D2 a D4), 2 km
R1
Trnava - Banská Bystrica, 158 km
Nitra západ - Nitra Kynek, 2 km
R2
Budča (križovatka R1 a R2) - Zvolen, 3 km
R4
Košice - Milhosť (SK/HU), 14 km
R6
Beluša (križovatka D1 a R6) - Púchov, 1 km
Odpowiedz
#15
(03-08-2014, 11:48)Cytryna napisał(a): Na mapie pokazuje, że ta trasa Svidnik -Giraltovce jest płatna, czy ktoś może to potwierdzić ?
nie jest platna
Odpowiedz
#16
(02-08-2014, 8:36)walery napisał(a): Nie jedźcie na Stropkov !!! Droga w remoncie i pełno wahadeł w dodtaku dziur, że zawieszenie można urwać. Jedźcie do Giraltovców i tam odbijacie w lewo na Vranov omijając ten cały syf. Reszta się zgadza. Jechałem niedawno tą i tą trasą i niebo a ziemia.

oh dzięki, ten objazd pozwolił mi wrócić w spokoju Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#17
Czy dwa " wahadła" to "pełno wahadeł". Jeżeli na trasie przez Słowację wzdłuż Domaszy znalazłem chyba dwie większe dziury, to należy tą trasę zdyskwalifikować? Dane z dzisiejszego dnia. Prawdą jest , że objazd od Malej Domaszy do Siedlisk jest dokuczliwy. Prawdą jest też to, że tam nie ma tirów.
I do tego dołączę taką dygresję: wracając z krótkiego wypadu na Węgry - odcinek węgierski i słowacki przejechałem całkiem przyjemnie i prawie zgodnie z przepisami; natomiast po minięciu granicy RP natychmiast natykałem się na tak zwanych "niedzielnych kierowców" oraz takich "70 km/godz" (niezależnie czy obowiązuje "50", czy dopuszczalne "90". Do tego za Barwinkiem najczęściej występują szykaną jest "podwójna ciągła". A to jest bardziej frustrujące od dziurawej drogi na Słowacji.
Odpowiedz
#18
Witam,

Chciałbym dowiedzieć się, który z dwóch wariantów trasy przez Słowację polecacie:

1. Droga nr 15 przez Stropkov.
czy
2. Droga nr 73 do Giraltovców i później na Vranov.

Chodzi mi głownie o ilość utrudnień i ich uciążliwość (objazdy, wahadła etc.). Może ktoś z forumowiczów posiada świeże doświadczenia w tym temacie.
Odpowiedz
#19
(10-08-2014, 18:43)soma napisał(a):
(02-08-2014, 8:36)walery napisał(a): Nie jedźcie na Stropkov !!! Droga w remoncie i pełno wahadeł w dodtaku dziur, że zawieszenie można urwać...

oh dzięki, ten objazd pozwolił mi wrócić w spokoju Szeroki uśmiech

Bez przesady, jakie dziury ...
info o robotach na słowackich drogach > http://www.zjazdnost.sk/map/view.html
Odpowiedz
#20
Dla rozwikłania problemu w tym temacie przyjmijmy, że: są tacy, co muszą do Hajdu... i w dodatku autostradą i tacy co wolą wybierać trasy spokojniejsze, malownicze a czekając na światłach mogą wyprostować nogi. Nawet drobny objazd pozwala na poznanie nowych nieznanych zakątków.
Podsumowując: obie przytaczane trasy są przejezdne, ale każdy musi wybrać według swoich preferencji. A może w jedną stronę jedną z tras a z powrotem drugą?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeszów-Hajduszoboszlo neolka 19 8,672 17-04-2024, 9:24
Ostatni post: Slavekk
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,838 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,340 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,141 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Kielce - Ostrowiec - Hajduszoboszlo Kilka pytań Portable13 36 11,091 05-06-2019, 17:23
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości