Rzeszów - Hajduszoboszlo - trasa i kilka pytań
#71
(21-07-2015, 17:19)Sztasek napisał(a): Na Słowacji po drogach ekspresowych i autostradach dozwolona prędkość to 130 km/h !

Taaaa wiem Uśmiech ale radary ustawiają na 140... Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#72
droga

Rozumiem więc, że ta trasa jest darmowa ? może ktoś wie ? Uśmiech
Odpowiedz
#73
(22-07-2015, 7:33)Marek88 napisał(a): droga

Rozumiem więc, że ta trasa jest darmowa ? może ktoś wie ? Uśmiech

Tak, ta trasa omija wszystkie płatne odcinki ... tylko uważaj przed Debreczynem, bo jego obwodnica jest płatna, jedziesz cały czas po drodze nr.4. > na obwodnicy Hajdúhadház jedziesz w lewo, Bocskaikert !
Odpowiedz
#74
[/quote]
Tak, ta trasa omija wszystkie płatne odcinki ... tylko uważaj przed Debreczynem, bo jego obwodnica jest płatna, jedziesz cały czas po drodze nr.4. > na obwodnicy Hajdúhadház jedziesz w lewo, Bocskaikert !
[/quote]

Jadąc od Bocskaikert, odbijam w LEWO w Debreczynie na obwodnice (droga numer 4) i następnie w LEWO do Hajduszloboszlo też drogą 4. Nie musze jechać przez centrum miasta żeby jechać bez opłat? Proszę o potwierdzenie bo to moja pierwsza wycieczka za granice Szeroki uśmiech Musiałbym zapłacić jadąc drogą M35 - to jest ten płatny odcinek obwodnicy Debreczyna?
Odpowiedz
#75
(24-07-2015, 16:11)qwert napisał(a): Jadąc od Bocskaikert...

Mam info od kolegi ... zaszły zmiany odnośnie obwodnicy Debreczyna na pozytywne. Ale muszę jeszcze się upewnic o co tu chodzi.
Odpowiedz
#76
(24-07-2015, 16:11)qwert napisał(a): Musiałbym zapłacić jadąc drogą M35 - to jest ten płatny odcinek obwodnicy Debreczyna?

Podana wcześniej przez ciebie trasa jest wolna od opłat, omija płatną obwodnicę Debreczyna... ale cały czas jedziesz przez miasto - tak pisałem wcześniej. Niespełna godzinę temu uzyskałem info, jak można jadąc od Nyíregyháza ominąć Debreczyn po obwodnicy począwszy od zjazdu z drogi nr.4 za miejscowością Hajdúhadház. Trzeba tylko wjechac na obwodnicę oznaczoną nr.354. Fakt, prowadzi ona do autostrady M35 ale ...
Zaszły zmiany odnośnie obwodnicy Debreczyna, która od stycznia br. jest płatną, to odcinek pomiędzy drogami nr.354 - nr.4. Odnośnie opłat nic się nie zmieniło, ten odcinek autostrady nadal jest płatny ! ... ale > zjeżdżając z drogi nr.354 nie musimy wjeżdżać na autostradę, gdyż obok, równolegle do autostrady mamy rozbiegówkę i ta autostradą nie jest. Inaczej: na tej rozbiegówce nie ma obowiązku opłaty za jezdę po niej. Ten odcinek jest krótki, to 3,5 km. To duże udogodnienie dla jadących od Nyíregyháza do Hajdúszoboszló, tylko w odpowiednim miejscu trzeba zjechać. Wjeżdżając na rozbiegówkę jedziemy tylko po niej, rónolegle do autostrady. Wyjazd z rozbiegówki zjazdem nr.40 w kierunku IPARI PARK Debrecen-Ondód. Mamy dobrze oznakowane kierunki na dwóch rondach. Od zjazdu z rozbiegówki do krzyżówki prowadzącej do drogi nr.4 jest ok.2 km, to Határ út (miejscowa droga). Dalej po Határ út prosto 3,5 km do drogi nr.4. - przed krzyżówką tablica STOP, tutaj w prawo. Do Hajduszoboszló będzie jeszcze 16 km.
Odpowiedz
#77
"Sztasek" Jesteś przekonany o tym, że ta "rozbiegówka" jest bezpłatna, bo przeglądając ten fragment trasy na google street view jest tablicza za ślimakiem zjazdowym na tą rozbiegówkę informująca o winiecie i video control.
Odpowiedz
#78
(25-07-2015, 9:16)gibson napisał(a): "Sztasek" Jesteś przekonany o tym, że ta "rozbiegówka" jest bezpłatna, bo przeglądając ten fragment trasy na google street view jest tablicza za ślimakiem zjazdowym na tą rozbiegówkę informująca o winiecie i video control.

Tylko ta rozbiegówka jest bezpłatna (tak, jak opisałem wcześniej), jest potwierdzenie !

cytat:
"Nem kell fizetni az M35-ös autópálya két oldalán futó, úgynevezett gyűjtő-elosztó út használatáért – derült ki a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. pénteki tájékoztatásából. Ez azt jelenti, hogy a debreceni elkerülő is teljes egészében ingyenesen használható, amennyiben nem hajt fel az autós az M35-ösre, hanem a sztráda és az elkerülő kereszteződésében a gyűjtő-elosztó úton halad tovább. Az elkerülő ugyanakkor nem érhető el a 4-es főútról ingyenes utakon, hiszen az M35-ös mellett nincs végig a 4-esig gyűjtő-elosztó út."
Odpowiedz
#79
Witam

1) Która trasa jest wg. Was najlepsza?
2) Czy potrzebuję winietę na Węgry?
3) Czy ta droga na Żilinę jest płatna? Czy potrzebuję jeszcze winietę czeską oprócz słowackiej i węgierskiej?

[Obrazek: data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4716...5369?hl=pl]
Odpowiedz
#80
(13-09-2014, 20:44)Mamut napisał(a): A mnie ostatnio poniosło i tranzyt przez Słowację wybrałem w innej wersji , bardziej na wschód. Gogle mówią , że dołożyłem 6 km (czyli tyle co nic) a miałem święty spokój.
Było kilka odcinków gorszej nawierzchni (w sumie może 10 km), ale mały ruch lokalny i piękne widoki na odcinku górskim w pełni rekompensowały ten mankament.
[Obrazek: wersja.JPG]
Jadąc z Polski przy "sklepie na zakręcie" (Krajna Polana) trzeba jechać prosto aż do drogi 575 gdzie skręcamy w lewo
Ok 10 km dalej w m. Havaj skręcamy w prawo na drogę 554 która prowadzi nas na południe.
Optymalnie byłoby przeskoczyć w okolicy Vranowa na tą klasyczną wersję (droga 79), to odległość ok 1 km od ruin zamku.

Dziś rano jechałem, z tym, że nie skręciłem pod ruiny zamku, lecz prosto drogą554 na Kladzany, Kucin i z głównej na Sacurov przez pola.
Na Słowacji jedna mijanka jeszcze przed Krajną Polaną tuż za przejściem, potem jechałem przez Havaj i dzikie pola zamieszkałe przez Cyganów, od Sacurova normalnie, jednym pasem za Trebisovem, i też trzeba było czekać na światłach. Od granicy do granicy 2 godz. 5 min.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeszów-Hajduszoboszlo neolka 16 8,392 21-08-2023, 16:49
Ostatni post: eplus
  Trasa: Wrocław - Tokaj lukawzor 3 1,817 02-08-2019, 14:48
Ostatni post: wojti76
  Trasa Opole - Balatonfured jurekp 0 1,325 25-06-2019, 13:50
Ostatni post: jurekp
  Trasa Poznań Eger beniu11 7 3,130 24-06-2019, 10:21
Ostatni post: bastus2
  Kielce - Ostrowiec - Hajduszoboszlo Kilka pytań Portable13 36 10,990 05-06-2019, 17:23
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości