Sóstófürdő - Nyiregyhaza
#21
W jaki dzień andrasz przybyliście do Sostofurdo ? Bo chyba najgorzej znaleźć wolną kwaterę jest w weekend.
Mam pytanie do Italodisco, czy bez problemu znalazł kwaterę w Sosto ?
Odpowiedz
#22
(02-08-2012, 12:35)gorpaw napisał(a): W jaki dzień andrasz przybyliście do Sostofurdo ? Bo chyba najgorzej znaleźć wolną kwaterę jest w weekend.
Mam pytanie do Italodisco, czy bez problemu znalazł kwaterę w Sosto ?

W poprzednią środę, czyli w środku tygodnia. Podejrzewam, że wpływ miała też ładna pogoda (burze były przejściowe), bo na pewno część osób zrobiła tak jak ja, czyli polowała na ładną pogodę (dzięki Italodisco za linki do stron z prognozami pogody, szczególnie tymi 6-10 dni), no i popyt przerósł podaż Uśmiech
Odpowiedz
#23
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy dużo jest kwater prywatnych w Sostofurdo?
Odpowiedz
#24
(02-08-2012, 13:05)gorpaw napisał(a): Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy dużo jest kwater prywatnych w Sostofurdo?

Myślę, że jest w sumie co najmniej 100 domów. To jest taka sama miejscowość letniskowa obok Nyiregyhazy jak Zsory obok Mezokovesd, czyli położona obok basenów, wśród drzew i nastawiona na wynajem miejsc dla turystów. W części z nich mieszkają gospodarze i wynajmują część domu, niektóre są do wynajęcia w całości, prawdopodobnie są też domy letniskowe Węgrów na ich własne potrzeby, tzn. ma ktoś kupiony drugi dom na wakacje.
Odpowiedz
#25
Wielkie dzięki za odpowiedź. Po wyjeździe zdam relację może bedzie przydatna innym turystom.
Odpowiedz
#26
(02-08-2012, 15:16)gorpaw napisał(a): Wielkie dzięki za odpowiedź. Po wyjeździe zdam relację może bedzie przydatna innym turystom.

Każda informacja jest przydatna, bo jak widać ja i Italodisco pojechaliśmy w dwytygodniowwym odstępie i juz sytuacja była zupełnie inna.
Odpowiedz
#27
No to jestem w szoku , moim warunkiem był nocleg jak najbliżej basenów i taki po paru minutach znalazłem, dużo domków było wolnych a była to niedziela czyli dużo ludzi na weekend się zjechało i każdy znalazł kwaterę

Ja byłem zdziwiony olbrzymią ilością Polaków; to co musiało się dziać na basenach przy wszystkich zajętych domachZdziwiony
Odpowiedz
#28
Zgodnie z zapowiedzią, kilka spostrzeżeń dotyczących tego kąpieliska, w zasadzie uzupełnienie tego co pisali już wcześniej fvg i Italodisco.

O trudnościach w zakwaterowaniu już pisałem, więc teraz o samym kąpielisku. W naszym rodzinnym rankingu Sostofurdo awansowało na pierwsze miejsce spośród odwiedzonych 10 kąpielisk ze względu na obiektywne walory, chociaż trochę pozostaję przy swoim zdaniu, że Demjen jest najsympatyczniejsze. To może tak: w kategorii kąpielisk kameralnych - Demjen, w kategorii "open" - Sosto Uśmiech
To teraz uzasadnienie.
Sosto oferuje bardzo dużo wszelkich atrakcji:
- bardzo dużym plusem jest to co Węgrzy nazywają aquaparkiem, czyli część pod dachem, m.in. proste i kręte zjeżdżalnie, "dzika rzeka" w tunelu, wprawdzie nie są one bardzo duże (powierzchnia budynku ogranicza), ale w przypadku złej pogody zapewne sprawdzają się jako alternatywa dla części zewnętrznej (gdy my byliśmy świeciło słońce),
- co ważne obecnie wprowadzono jeden bilet na obie części wewnętrzną i zewnętrzną, otwarto bramki dzielące oba sektory i można się swobodnie przemieszczać,
- w części zewnętrznej bardzo efektowne zjeżdżalnie, jedna prosta "kamikadze" robi wrażenie podczas zjazdu Uśmiech, druga podwójna prosta z muldami, zalecam zjazd na siedząco, podczas zjazdu na leżąco wylatuje się na muldzie, spadając hmmm.... siedzeniem na twardy plastik, wrażenia niesamowite, tylko "siedzenie" trochę boli Szeroki uśmiech oraz trzecia kręta,
- niedaleko zjeżdżalni w jednym z basenów taka śmieszna wieżyczka, z której z góry kapie woda, ale co kilka minut w wieżyczce napełnia się ogromny pojemnik tak z kilkaset litrów i w penym momencie wylewa się z niego woda tworząc taką kaskadę spadającą z dwóch metrów, niby prosta rzecz, a śmiechów, pisków i zabawy cała masa,
- dużo różnych basenów do "moczenia" z wodą przezroczystą i mętną leczniczą, wszystko w różnych cieplejszych i chłodniejszych temperaturach, uzupełnionych o różnego rodzaju bąbelki "jacuzopodobne", strumienie do masażu pleców, itp.
- różne atrakcje dla dzieci obok basenów, w postaci drewnianego zamku piratów, czy płatnych (trampoliny, stoły bilardowe, do cymbergaja, itp.),
- "bajer" o którym pisał już o fvg, czyli możliwość siedzenia w wodzie i zamawiania drinków za które płaci się wychodząc z basenów, w kasie "czytają" magnetyczną opaskę, na której barmani oznaczają wypite napoje,
- to co chcę podkreślić, w Sosto jest dużo miejsca do rozłożenia koców, jest zadbana zieleń (żywopłoty, trawniki) chyba bardziej, niż na innych basenach i co dla nas ważne jest sporo drzew, nie ma problemów ze znalezieniem cienia.

O cenach juz pisano wcześniej, jak na te atrakcje są niskie, gdzie w Polsce można mieć tyle basenowych atrakcji za ok. 35 PLN/osoba/dzień - nawet nie ma co szukać w pamięci - NIGDZIE Język

Czy można się do czegoś przyczepić? Raczej nie. Pomijam zakwaterowanie i miałkość barowego jedzenia (chociaż na plus trzeba przyznać, że różnych "jadłodajni" jest dużo), bo to nie dotyczy samych basenów, a ponadto tak jest wszędzie.
No, mógłby być jeden duży parking, ale jakieś miejsce zawsze się znajdzie, najwyżej trzeba kilkaset metrów przejść.
Są wprawdzie minimalne kolejki do zjeżdżalni, ale nie dokuczliwe, a ponadto stojąc i czekając na schodkach jest czas, żeby się jeszcze bardziej przestraszyć Oczko przed zjazdem.
Generalnie ludzi jest sporo - o popularności tych basenów świadczy zresztą spora liczba Polaków, Słowaków, Rumunów i Rosjan - jednak trudno uznać to za wadę, szukający kameralności powinni po prostu wybrać inne baseny.
Odpowiedz
#29
Wybieram sie do Nyiregyhaza czy ma ktos może jakies namiary na kwatery blisko basenów?
Odpowiedz
#30
(04-08-2012, 16:18)Agnieszka napisał(a): Wybieram sie do Nyiregyhaza czy ma ktos może jakies namiary na kwatery blisko basenów?

W Sostofurdo (dzielnica Nyiregyhazy) wszystkie kwatery są blisko basenów Uśmiech

Na początku tego wątku fvg podawał namiary na pensjonat:

>>>>Szczególnie polecam pensjonat RENDEZVENYHAZ. Proszę rezerwować pokoje na adres e-mail: dorijakab@gmail.com lub szncia@index.hu tel. +36709304506 (korespondencja w j. angielskim)<<<<
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,942 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
Wink Jaka alternatywa dla Nyiregyhaza? Damiano88 16 7,512 10-06-2019, 18:30
Ostatni post: Damiano88
  Wyjazd do Nyíregyháza jakali1986 6 3,908 02-08-2018, 11:58
Ostatni post: maj0nez
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,985 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości