Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa i nie bardzo mogę sobie poradzić z tą stronką. Na przykład nie mogę znaleźć miejsca, gdzie mogłabym kliknąć aby rozpocząć nowy wątek, proszę więc o info, czy kryte baseny w Sosto są na tyle liczne (?) i atrakcyjne, że można bez nudzenia się spędzić w nich 3 dni w listopadzie. Interesują mnie bardzo ciepłe baseny, bicze wodne i jakieś inne urozmaicenia (wszystko porównuję do Aqua Palace w Hajduszoboszlo). Od Waszej odpowiedzi uzależniam wyjazd na długi weekend, będę więc wdzięczna za kilka słów.
Dromader
Odpowiedz
Koleżanko Dromader AQUARIUS w Sosto jest owiele mniejszym obiektem od Aqua Palace w Hajduszoboszlo ale wart odwiedzenia,czy akurat Tobie się spodoba to musisz sama sprawdzić i jak wrócisz podzielisz się z nami swoimi wrarzeniami. Wiesz jak to jest każdemu co innego się podoba i każdy ma inne oczekiwania proponuję zaglądnąc jeszcze na tą stronke http://www.sostort.hu/hu/furdok/aquarius-elmenyfurdo
Odpowiedz
Info po polsku;
http://www.sostort.hu/pl/k-pieliska
Odpowiedz
Byłem tam wczoraj (3 stycznia). Wrzuciłem parę zdjęć w wątku Sylwester pod palmą .
Wstęp jest całodzienny wyłącznie, nie ma 4 godzin itp. Cena 3000Ft bez zniżek. Są też bilety rodzinne, wychodzi wtedy ulgowo. Za te pieniądze mamy do dyspozycji pływalnię, bełkotki, zjeżdżalnie, jacuzzi i jeden basen zewnętrzny. Jest też sala dla dzieci z brodzikami, zjeżdżalniami i innymi bezpiecznymi zabawkami. Do pływalni idzie się długim zimnym korytarzem, warto owinąć się w jakiś szlafrok albo duży ręcznik. Za sauny i masaże trzeba dopłacić (zegarek), są też strefy zabiegów "tylko z przepisu lekarza" niedostępne dla gości z ulicy. Szatnie na zegarek (czytnik przydziela numer szafki i równocześnie ją otwiera), płatność w bufetach także zegarkiem. Duża porcja panierowanego sera z frytkami i jarzynami oraz talerz rosołu - 2880Ft. Wystarcza dla dwóch osób, jeśli nie są skrajnie wygłodzone. Znajomość angielskiego wśród obsługi nie jest niestety powszechna.
Odpowiedz
Super! Nie tyle o miejsce mi chodzi, bo jestem tam co roku, ale o czas Oczko W zimie nigdy w Sosto nie byłem. Jestem pod wrażeniem tej kopuły nad olimpijskim. Do tego jeszcze ten tunel. Dobre Uśmiech Pamiętam jak za starych czasów była inna kopuła nad olimpijskim. Myślałem, że w pozostałych basenach spuszczają wodę, a tu widzę na fotkach, że w tym ciepłym pomiędzy olimpijskim a Aquariusem jest woda. Ciekawy jestem, czy w tych gorących zewnętrznych też jest woda? I czy na upartego można tam wskoczyć?
Odpowiedz
Stumetrowy tunel:

[Obrazek: cca090d1ea5ad435gen.jpg]

W tych gorących zewnętrznych basenach jest zimna woda. Gdyby była ciepła, byłyby widoczne kłęby pary nad nią. Wskoczyć pewnie można, bo bramka była otwarta.
W Nyirbator też we wszystkich zewnętrznych basenach była teraz woda, a dwa lata temu oprócz dwóch wszystkie inne były puste (jeden właściwy ciepły, który był czynny i drugi z zupą z zeschłych liści). Być może zmieniły się wytyczne sanitarne.
Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(03-11-2015, 19:45)tkoko napisał(a): Info po polsku;
http://www.sostort.hu/pl/k-pieliska

czy ktoś mi może wyjaśnić co znaczy w cenniku "bilet kabinowy" i "bilet na szafę"? Czy żeby mieć szafkę na ciuchy trzeba dodatkowo płacić? No i nie bardzo też rozumiem cennik na wieczór - z sauną od 17-tej jest drożej niż cały dzień bez sauny? Mi generalnie na saunie nie należy, po prostu zastanawiam się nad możliwością wieczornej kąpieli... Uśmiech

Jak rozumiem z www w samej Nyiregyhazie jest kilka kąpielisk. Które byście polecili w kategorii cena do jakości i możliwości? Nie potrzebujemy 10 basenów i zjeżdżalni, wystarczą takie, aby się wygrzać, wymoczyć i może popływać Uśmiech
Odpowiedz
(09-02-2016, 14:34)Pudelek napisał(a): czy ktoś mi może wyjaśnić co znaczy w cenniku "bilet kabinowy" i "bilet na szafę"?

bilet kabinowy - masz do dyspozycji kabinę zamykaną na klucz
bilet na szafę - masz do dyspozycji zamykaną szafkę na rzeczy
Odpowiedz
pierwszy raz się spotykam, aby za szafkę na rzeczy płaciło się ekstra...
Odpowiedz
Mam niestety złą wiadomość dla tych, co polubili pensjonat RETRO w Sóstófürdő. Informuję, że pensjonat RETRO został zamknięty. Dzierżawcy została wypowiedziana umowa praktycznie z dnia na dzień. Jestem w kontakcie z gościem, który prowadził ten pensjonat. Na sezon 2016 przygotuje pokoje gościnne w innej lokalizacji. Sam nie znam jeszcze szczegółów. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zapraszam na PW, bloga lub fb. A oto, co pozostało po pensjonacie "Retro":
[Obrazek: image-601-V.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,751 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,978 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
Wink Jaka alternatywa dla Nyiregyhaza? Damiano88 16 7,670 10-06-2019, 18:30
Ostatni post: Damiano88
  Wyjazd do Nyíregyháza jakali1986 6 3,985 02-08-2018, 11:58
Ostatni post: maj0nez
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 9,019 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości