Sóstófürdő - Nyiregyhaza
Płaciłem kilka razy, to nie Afryka. W Aquariusie w budynku, dla uściślenia.
Również bufet na pięterku płaci się zegarkiem i rozlicza kartą przy wyjściu. Ceny w bufecie wysokie, jedzenie takie sobie.

https://forum.wegierskie.com/Sylwester-p...palm%C4%85
Odpowiedz
(23-07-2018, 19:06)Damiano88 napisał(a): Jadę jutro do Hotelu Tara Nyíregyháza, Fürdő u. 57/c,  od strony słowacji drogaą D1 przez Preszów, Koszyce, potem obok miejscowości Tokaj.
Wiem, że na Słowacje potrzebuje winiete, ale czy na Węgry jest mi ona potrzebna żeby dojechać na miejsce?

Witam 
Byłeś już na wakacjach w tym hotelu? 
Wybieram się w sierpniu i chciałem podpytać jak z miejscami oraz cenami?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Byłem 10 lat temu, więc poszukaj lepszego informatora. Uśmiech
Odpowiedz
@eplus Kolega dobrze zna Węgry i mam pytanie:

Wybieram się do Sosto w połowie sierpnia będę jechał 37 przez Tokaj później 38 na miejsce, wrócić chcę przez Kisvarda co ciekawego na tej trasie można zwiedzić? Chcę zobaczyć Mad standardowo winniczki w Tokaju i co jeszcze?
Odpowiedz
maj0nez - Wieczorem postaram się coś napisać, teraz jestem w zoo a nocleg mam w hotelu Tara. Uśmiech
Odpowiedz
maj0nez, dzięki za zaufanie, ale ze względu m. in. na braki językowe ilość nie przekłada się u mnie na jakość. W dalszych okolicach Nyiregyhazy masz Debrecen, Hortobagy oraz Nyirbator - bardzo klimatyczne miasteczko, ale ściśle na trasie trudno mi coś polecić.
Wojti ma rację: zamek Sarospatak warto zwiedzić. (edycja)
Odpowiedz
Więc tak - my spędzamy czas w hotelu Tara, noc za 2 osoby + 3 latek kosztuje nas mniej więcej 13800HUF, braliśmy co było. Wszystko zamawiane przez Booking.com. Przed przyjazdem dopytałem wszystkiego poprzez email w jęz. Ang. Na miejscu żona rozmawia już z obsługą w języku ang. I bardzo sprawnie na recepcji mówią w tym języku. Widziałem, że sporo rozumieją też po słowacku. Obsługa bardzo miła, pomocna i to zasługuje na duży plus. Sam hotel przeciętny, w pokoju czysto ale starodownie, łazienka w starym stylu sam pokój również, stare półki, łóżka jednak są nowe i wygodne. Wi-fi bardzo słabe, zwłaszcza wieczorem kiedy wszyscy korzystają ale działa Uśmiech W pokoju mamy również klimatyzacje, bez której nie wybrażam sobie tutaj mieszkania.
Parkin jest przed Hotelem, jak i w środku za ogrodzeniem. Dostępny kort tenisowy ( osprzęt we własnym zakresie ) oraz stół do tenisa. Jest mały plac zabaw, domki dla dzieci oraz trampolina. Za hotelem są też leżaki do opalania. W hotelu mamy też basen do pływania jak i saune ale nie korzystaliśmy. Przed hotelem są kręgle, można zrobić sobie grilla, są również stoliki gdzie można usiąść i zamówić coś w hotelowej restauracji. Nie korzystałem osobiście ale sporo osób jada tu wieczorem, koszt takiego dania to około 1900huf. Ale jest tego sporo do wyboru. Piwo chyba 450huf.
Najlepsze są śniadania 1500huf, mam tak zwany Szwedzki stół, co dzień jest jajeśnica, frankfruterki i grzyby smażone, do tego różne pieczywa, szynki, sery, chleb smażony, jajko na miękko też było, herbata różna, kawa z ekspresu, płatki z mlekiem, pomidory, ogórki, jogurtu, miód, dżemy, masło, naturalny sok jabłkowy lub pomarańczowy, woda mineralna, jakieś ciasto na słodko i owoc np. Arbuz. Coś zapewne pominąłem ale jest tego troche. To jest najlepsze jedzenie jakie jadłem ale o tym później Uśmiech Za dziecko płaci się 1000huf, my nie płaciliśmy bo nasz mały zje czasem jogurtai ugryzie 3 razy chleba więc równie dobrze ja bym to mógł zjeść.

W hotelu mamy tańsze bilety na baseny i zoo. Na ich stronie jest to dokładnie napisane. Przykładowo basen bilet 2+1 9700huf, w hotelu kosztuje 8900huf.
Bilety kupujemy rano przed wyjściem na basen. Na samym basenie kiepsko z angielskim, szybciej dogadać można się po polsku. Nie mam porównania jak jest na innych basenach na Węgrzech ale powiem jak jest tutaj:
Leżaki są za darmo ale o 9:30 już czasem wszystkie są zarezerwowane. Szafeczka kosztuje 600huf jest dość spora, ale my zrezygnowaliśmy z niej w kolejne dni, wszystko można mieć w torbie a wartościowe rzeczy zostawialiśy w samochodzie lub hotelu, zależy jak kto woli. Jest tu sporo ludzi głownie z PL i SK. W basenach dość tłoczno ale akceptowalnie, nie ma tragedi, każdy mysłę znajdzie coś dla siebie bo jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o dzieci to mój jest mega zachwycony Uśmiech jest nawet plac zabaw, w środku zamek i statek piratów do zabawy. Co jakiś czas przez baseny chodzi Pani i organizuje tańce w basenach.
Na jedzenie czeka się do 5 minut. Jest sporo budek z jedzeniem, praktycznie w każdej to samo Uśmiech W większości dania tylko po węgiersku wypisane więc człowiek nie wie co zamawia dla mnie to mega minus, ale są takie gdzie mają PL menu i do tego obrazki z jedzeniem. Dania są okropne, małe porcje, średnio smaczne po prostu bez szału. Takie byle co czyli frytki, trochę sałatki i mięso rodem z biedronki kosztuje od 1350 do 1650huf. Gulasz 900-1000huf. Langosz 450 plus dodatki od 100 do 150 za każdy. Piwo 350-450 0,3l lub 450-500 0,5l. Lody 220huf gałka. Pyszne lody są po za basenami na środku deptaka, na przeciw restauracji Irish w takim zameczku na środku.
Na basenach jest sporo miejsca na trawie, jest też sporo drzew, ogólnie pod tym względem jest bardzo przyjemnie.

Przed basenem jest mały sklepik otwarty do 21:30, ceny dość wysokie i mały wybór.  Na deptakach obok basenu i jeziora mamy kilka knajpek z typowym barowym jedzeniem, za restauracją Irish z drugiej strony drogi od parki linowego też tam coś moża zjeść. Obok basenu mamy knajpke garden sosto, kebab 900huf a porcja 2x mniejsza niż w PL. U nich kebab to ser, czerwona kapusta, kawałek pomidora, ogórka szklarniowego i na dole 5 kawałeczków mięsa...Uśmiech  pojeść tym się nie da nic a nic.
Dalej jest włoska restauracja nad jeziorkiem, gdzie można dobrze zjeść, w sensie smacznie, ceny są spore i doliczają sobie napiwek do rachunku Uśmiech przykładowo herbata zielona 480huf + 100huf miód, piwo 0,3l 450huf. Menu jest również w języku angielskim.

Na przeciw deptaka od strony basenów jest plac zabaw, idąc dalej tak jakby główną ulicą mamy niedaleko zoo.

Zoo średnie, bez szału. Do południa zwierzęta bardzo ospałe. Jest mapka ale i tak za wiele ona nie pomaga. Za zoo płaciliśmy 8000huf. W pon. i pt o 9:30 jest karmienie rekinów, niestety nie widziałem. Zaraz przy wejściu po prawej stronie o 10:00 jest pokaz ptaków, bardzo fajny.
O 11:00 jak dobrze pamiętam i o 15:00 pokaz fok. Polecam, bo warto, najlepiej zająć miejsca na trybunach od góry basenu, tam gdzie jest część betonowa w basenie fok. Na tych wyższych trybunach jest więcej słońca i gorsze widoki. Na plus na pewno to, że można chodzić nad wybiegami zwierząt specjalnymi mostami, można w ten sposób wiele więcej zobaczyć. Polecam również oceanarium - mega widoki, super zrobione, do tego spacer w koronach drzew w okół klatek zwierząt rewelacja! Od godz 15-16:00 znacznie mniej ludzi i zwierzęta żywsze. Jedzenie podobne jak na basenach, przy wejściu po prawej stronie jest jakaś większa restauracja ale nie jadłem tam. Soczek kubuś mała buteleczka 400huf 400huf inne soki podobnie jak coca-cola. Butelka 1,75  800huf. Nigdy się tak nie cieszyłem, że zabrałem dużo wody z PL. Uśmiech
Nie jest tutaj wcale tak tanio jakby się wydawało, spodziewałem się, że będzie jednak tutaj taniej.

Z hotelu do zoo jest ok 1,2km. Na baseny ok 800m, do drugiego sklepu i apteki ok. 300m. Drugi sklep i apteka jest w odwrotnym kierunku niż baseny. Ceny troche niższe ale i tak bez szału, wybór znacznie większy.
Chlep 270huf, banany 500huf, piwo 210-300huf, jogurt jogobella 140huf, gorący kubek 160huf, batony 90-110huf, sok 1l cappy 480huf, woda mineralna 1,5l 110huf, jakiś tani sok 1,5l 300huf. Drożdżowk w wersji mini 100huf. Czekolada milka 290huf. Więcej nie pamiętam...


Nad jeziorko jest spacerem ok. 10 minut. Jest tam fajna wysepka, mostki, po drodze mamy plac zabaw, park, są stoły do tenisa, ławeczki, małe boisko do piłki nożnej.
Wszystkie te miejsca pokonujemy na nogach co jest również plusem dla hotelu.

Obok basenów budują potężny hotel który jest w stanie pomieścić jak dobrze pamiętam ok 120 osób, z hotelu będą przejścia bezpośrednio na basen.

Jeszcze jakoś mogę pomóc ? ?
Odpowiedz
Dzięki. W Nyiregyhazie jest parę marketów, łatwo trafić i zrobić zakupy na parę dni.
Czy w tym sezonie Igrice Csarda - karczma w ludowym stylu, taka Cepelia nad jeziorem, jest czynna?
Na pewno już zlokalizowałeś skansen w Sosto, nie piszesz więc pewnie Cię nie zainteresował.
Odpowiedz
Dziękuje bardzo za odzew, nocleg jednak zrobię gdzie ostatnio ozoon panzio około 4km od basenów tam wychodzi za 4 osoby "4 ÁGYAS CSALÁDI SZOBA 23.800 Ft/éjszaka (Pótágyazható: 3.000 Ft)" 316zł za 4 osoby tylko ze śniadaniem i obiado-kolacją.
Na większe zakupy jeździłem do Nyiregyhaza Tesco ale owoce najsmaczniejsze z ulicy były od przydrożnych sprzedawców
@eplus dzięki postaram się zobaczyć to miasteczko Nyirbator nie chcę kupować winiety tam chyba nie trzeba?
Odpowiedz
"nie chcę kupować winiety tam chyba nie trzeba?"-

Nie trzeba, jest dobra bezpłatna droga.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,690 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,954 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
Wink Jaka alternatywa dla Nyiregyhaza? Damiano88 16 7,567 10-06-2019, 18:30
Ostatni post: Damiano88
  Wyjazd do Nyíregyháza jakali1986 6 3,942 02-08-2018, 11:58
Ostatni post: maj0nez
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,996 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości