Siófok
#11
jeszcze kilka pytan..
czy znajdziemy bez problemu czynna (w majowke) wypozyczalnie rowerow?
jaki supermarket polecacie w Siofoku?
czy tamtejszy aquapark jest wart odwiedzenia? (ceny, atrakcje, estetyka)
no i te knajpyUśmiech
z gory dziekuje wszystkim za cenne rady i informacje
Odpowiedz
#12
Witam !
Z marketem nie będziesz miał problemu, bo przy zjeździe z autostrady do Siofok masz , oj chyba to jest Tesco ( lub Carrefour), a kawałeczek za nim dość tania stacja benzynowa (taka zwykła , nie sieciówka). Poza tym jak wychodzisz z głównego deptaka w stronę hoteli to po prawej stronie masz tamtejszy dyskont - coś w rodzaju biedronki. A w maju to pewnie wszystko będzie czynne - rowery, skutery, łódki itd- bo Siofok to jak połaczenie zakopanego i sopotu , chyba tylko misia do zdjęć brakuje :-). Co do aqaparków to nie wiem, ale polecam "błota" w Heviz - 90 km od Siofok (nie wiem czy w maju czynne) - to słynne , stare węgierskie "błota", temp. ok 30 st. , gęste, są tam przebieralnie, bary, lezaki a bilety wstępu albo na cały dzień albo na godziny.
pozdro
Cezar
Odpowiedz
#13
(17-02-2013, 19:28)balatonmajowka napisał(a): jeszcze kilka pytan..
czy znajdziemy bez problemu czynna (w majowke) wypozyczalnie rowerow?
jaki supermarket polecacie w Siofoku?
czy tamtejszy aquapark jest wart odwiedzenia? (ceny, atrakcje, estetyka)
no i te knajpyUśmiech
z gory dziekuje wszystkim za cenne rady i informacje

Wypożyczalnia rowerów w Siófok (polecam, bo mają dobre ceny i nowy sprzęt):

na skrzyżowaniu Indóház utca i Kinizsi utca
telefon: +36 20 / 314 - 6352

cena za godz.: 500 Ft (7,50 zł)
cena za dzień: 2000 Ft (30 zł)

Aquapark:

Park Wodny Galerius

jest fajny i nowoczesny, ale nie jest zbyt duży. A może inaczej - jak ktoś się nastawia na megazjeżdżalnie i wodotryski, to może się poczuć rozczarowany, bo tu jest wszystkiego po trochu (sauna, spa, wody termalne, jacuzzi, zjeżdżalnie itd.), ale wszystko w mniejszej skali. Bilet wstępu na 3 godz. za osobę dorosłą: 2400 Ft (35 zł).

Przy zjeździe z autostrady jest Tesco czynne 24h. Tuż obok Aldi. Poza tym są 2 markety Spar w centrum przy wieży ciśnień (niezłe cenowo z przyzwoitym wyborem), Lidl, Penny, Tesco Express.

Jeśli chodzi o knajpy, to wskazuję te warte odwiedzenia w mini-przewodniku, jaki załączamy kazdemu z naszych klientów po dokonaniu rezerwacji za pośrednictwem HelkaTours.

W przypadku dalszych pytań jestem do dyspozycji pod adresem: kociuba@helkatours.hu

Pozdrawiam,
Kasia
Odpowiedz
#14
Witam,wybieram się wraz z rodzinką, w sumie 4 osoby (razem z żoną oraz dwoma chłopcami 12 i 9 lat), do "letniej stolicy Węgier" po raz pierwszy. W drugiej połowie sierpnia zarezerwowałem miejsce w hotelu Beach Hotel Petöfi sétány 8/d (10 noclegów). Poradźcie co koniecznie trzeba zobaczyć,gdzie niedrogo zjeść w tym roku oraz jak przedstawia się lokalizacja bezpłatnych plaż, bo najbliższa Coca Cola Beach jest podobno płatna. Czy bardziej opłacalne jest wymienienie waluty w Polsce na forinty czy też płacenie karta kredytową(jak wygląda dostępność tego rodzaju formy zapłaty). Wszelkie uwagi tegorocznych turystów mile widziane.
Odpowiedz
#15
Witamy serdecznie na forum!
No cóż...jeżeli hotel jest na Petőfi sétány (kojarzę charakterystyczny żółty budynek) to jedno jest pewne - nie pośpicie sobie.
To główny deptak gdzie z każdego lokalu do późna leci głośna muzyka, co lokal inna, jest śmiech, śpiewy i kobiety lekkich obyczajów (często nieletnie). Coca Cola Beach jest płatna, fakt. Ja na Węgrzech zawsze płacę kartą lub wyciągam pieniądze z bankomatu, uważam że kantory to przeżytek i nieopłacalna rzecz. Ale to już zależy od banku w którym masz konto.

Polecam poszperanie na forum, dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. To tylko parę minut Uśmiech

Deptak w Siófok
Odpowiedz
#16
Dzięki, czytałem o "ruchliwości" tego miejsca, a Twoja odpowiedź to potwierdza. Gdzieś widziałem info o jakiejś karcie rabatowej na różne usługi turystyczne w Siofok(plaże, aquaparki itp)-jest to aktualne w tym roku?
Odpowiedz
#17
No więc wróciłem z Siofok, służę informacjami na temat temat tego miejsca. Dodać jedynie mogę, iż prawdopodobnie zawitam tam ponownie w przyszłym roku.
Odpowiedz
#18
wagat, to może krótka relacja z pobytu? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#19
Jasna sprawa, tylko parę dni na uporządkowanie spraw związanych z rozpoczęciem roku szkolnego i zrelacjonuję swój pobyt.
Odpowiedz
#20
Świetnie. Czekam z niecierpliwością Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,813 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,291 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,566 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully
  E-PAPIEROSY SIOFOK michasse 4 6,137 14-08-2017, 10:59
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości