Siófok
#31
Witam.
My bylismy z 2latkiem w siofok na batthyany utca (czy jakos tak) . Generalnie spokoj, raz na jakis czas przejechal pociag, ale nie przeszkadzalo to w niczym. Na weekend zjechala mlodziez obok do domku, wiec bylo troche glosniej, ale nie tak zeby nie dalo sie spac. Ogolnie siofok jest imprezowe ale raczej juz w weekend kiedy zjezdza sie mlodziez z budapesztu. Osobiscie polecam, ale jak zawsze wszystko zalezy jak traficie na sasiadow obok :-) . My tez w sierpniu jedziemy ale do zamardi (z dziecmi 6 i 1,5 roku ).
Pozdrawiam
Odpowiedz
#32
Witam wszystkich Uśmiech


Piszę ponieważ mam zamiar wybrać się w te wakacje do Siófok. Mam kilka pytań
1. Czy lepiej zamówić noclegi w Polsce przez internet czy raczej jechać w ciemno?
2. Ile mniej więcej wyniesie mnie nocleg na 8/10 dni bez wyżywienia (nie mam pojęcia jakie tam są ceny)
3. Jak przeliczać tamtejszą walutę na złotówki np. Ile na złotówki kosztuje obiad itp.
4.Może macie do polecenia jakieś fajne niedrogie noclegi?
5. Co warto zwiedzić w okolicy i nie tylko w okolicy?

Pewnie wydaje się większości z was ze to głupie pytania jednak chciałabym wiedzieć ile mniej więcej będzie kosztował mnie ten wypad.



Z góry bardzo dziękuje za pomoc! Uśmiech
Odpowiedz
#33
Witam!

Zdecydowanie odradzam jechanie w ciemno. Znaleźć to zawsze się coś znajdzie, pytanie co i za jaką cenę. A człowiek zmęczony poszukiwaniami jest zdesperowany i łatwo godzi się na przepłacanie, albo nawet nie wie, że przepłaca, bo bierze, co jest.

Nie ma czegoś takiego jak cena mniej więcej - są miejsca po 50 zł i są po 500 zł. I akurat w Siófok rozbieżności potrafią być kolosalne. Według mnie należy liczyć 75 - 80 zł za noc za osobę. Ofert w tym przedziale jest najwięcej.

1 PLN waha się w granicach 70 - 74 HUF. Obiad można zjeść za 11 zł (tzw. 3-daniowe menu dnia kosztuje 800 - 850 Ft).

Tanie apartamenty w centrum Siófok są tutaj:

Willa Dzwoneczek

Tu poza sezonem, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi:

Calineczka S042

A tu dla młodzieży przy słynnej Palace Disco:

Hostel Ezüstpart

Wszystkim naszym Klientom po dokonaniu rezerwacji wysyłamy miniprzewodnik po okolicy wraz ze wskazaniem godnych polecenia restauracji w Siófok, jak również voucher uprawniający do zniżek w najlepszej smażalni ryb nad Balatonem.

pozdrawiam
Kasia Kociuba

p.s. przepraszam, jeśli dalej nie odpiszę, ale jutro jadę do Polski - HelkaTours oczywiście działa, więc proszę śmiało wysyłać zapytania przez naszą stronę
Odpowiedz
#34
Patka, my właśnie jesteśmy. Pani z Helkatours musze odpowiedzieć, że na miejscu jest o wiele więcej i przede wszystkim w dużo wyższym standardzie kwater niż to, co Pani wyżej proponuje. Widząc te zdjęcia, nieco się wystraszyłam.
Śmiało proponuję w ciemno, jest tyyyyle miejsc, pięknych noclegów. Jak nie w samym centrum, to nieco dalej . My np. jesteśmy w Luxury Apartment i jest rewelacyjnie. Dalej do centrum,ale blisko są też 2-3 restauracje, przy samej wodzie. Nad brzegiem tawerny i miejsca do zjedzenia na szybko.
Wolałabym w ciemno i szukac na miejscu niż skorzystać z tych propozycji - nie żałuję że nie skorzystaliśmy też z tych propozycji.
Odpowiedz
#35
Moi Drodzy
Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie w okolicy jest jakiś sensowny aqapark/baseny termalne? Pilne Oczko Znalazłam jeden w Balatonfured
Odpowiedz
#36
(01-07-2014, 21:40)jonaska napisał(a): Moi Drodzy
Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie w okolicy jest jakiś sensowny aqapark/baseny termalne? Pilne Oczko Znalazłam jeden w Balatonfured
Galerius Élményfürdő és Wellness Központ Siófok
Odpowiedz
#37
(01-07-2014, 22:03)Sztasek napisał(a):
(01-07-2014, 21:40)jonaska napisał(a): Moi Drodzy
Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie w okolicy jest jakiś sensowny aqapark/baseny termalne? Pilne Oczko Znalazłam jeden w Balatonfured
Galerius Élményfürdő és Wellness Központ Siófok

Polecam wejść na stronie i się dowiedzieć o cenach bo sa atrakcyjne:
od 17:00 do 21 płacimy 1300 Ft ~ 19 zł.
(lepiej być przed 17:00 bo są kolejki do kas)

Takie termy warto jak nie ma pogody. Polecam bo byłem w tamtym tygodniu.

Sklepy/Markety:
Co do marketów to polecam robić zakupy w Penny Market. Najlepsze ceny w Siofok.
Jest jeszcze Tesco, Tesco Express, Cba, lidl, Spark?

Atrakcje:
W ramach atrakcji zachęcam do odwiedzenia Topolca Lake Cave ~ 60 km od Siofok promem,
Jest to jaskinia w której dostajemy łódkę dla 3 os. i 200 m nią pływamy w klimatycznym miejscu.
Cena 2000 Ft.

35 km od Siofok w Balatonlelle jest wesołe miasteczko, cyrk i po drodze zoo.
Ceny też w okolicach 2000/2500 Ft za os.

"Plaża" bezpłatna: https://goo.gl/maps/eWs7W
Od "Szent István sétány" na wschód.

Noclegi: można jechać w ciemno, wiele szyldów z wolnymi pokojami.
Ceny noclegów: ~ 3500 Ft z wyż.

Język: to wiadome węgierski, a potem niemiecki.
Po polsku się nie dogadamy, po angielsku lepiej ale też nie kolorowo.
Warto mieć słownik w telefonie.

Czy to miasteczko dla młodych czy nie koniecznie?:
W piątki, soboty i niedziele są imprezy wieczorami na deptaku. Duzo wtedy młodzieży, ale nie są agresywni.
Wiele rodzin z własnymi pociechami, osób starszych. Także każdemu mogę smiało polecić.

Gdzie wymienić pieniądze?
Napewno nie na deptaku, blisko wody bo ceny słabe.
Jak zamieniałem w innej miejscowości euro to dostałem 305 Ft za 1 eur, zaś w siofok 285 Ft.

Paliwo:
P95 wychodzi gdzieś 420 Ft za 1l ~ 5,9 / 6,2 zł
Odpowiedz
#38
(14-07-2014, 9:10)michelo napisał(a): W ramach atrakcji zachęcam do odwiedzenia Topolca Lake Cave ~ 60 km od Siofok promem,
Jest to jaskinia w której dostajemy łódkę dla 3 os. i 200 m nią pływamy w klimatycznym miejscu.

Sorry, za błąd. Cena 1000 Ft za os.
Odpowiedz
#39
Hej,

Wybieram się do Siófoka i chciała zapytaj o restauracje:

które są godne polecenia, a których unikać??

Bardzo proszę o wasze opinie.
Odpowiedz
#40
looknij

http://pl.tripadvisor.com/Restaurants-g2...nubia.html
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,811 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,289 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,563 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully
  E-PAPIEROSY SIOFOK michasse 4 6,129 14-08-2017, 10:59
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości