Siófok
A tu jest coś podobnego, w tłumaczeniu gogla:
https://csodalatosbalaton.hu/hirek/balat...F6jr_2tkwI
Odpowiedz
Dzięki wielkie za pomoc. A co do wymiany waluty to w Siofok dostanę normalny kurs czy lepiej zrobić to w Polsce
Odpowiedz
(29-06-2019, 18:08)Przedi napisał(a): Dzięki wielkie za pomoc. A co do wymiany waluty to w Siofok dostanę normalny kurs czy lepiej zrobić to w Polsce

Nikt rozsądny Ci na to pytanie nie odpowie. Co to dla Ciebie jest „normalny” kurs? W jakiej części Polski mieszkasz? Wiesz, jak się potrafią różnić kursy forinta w zależności od regionów? 

W Siófok oczywiście jest mnóstwo kantorów. Moim zdaniem najkorzystniejsze przeliczniki oferuje ten:

Siófok, Fő u. 47 – 53.

czynne: pn.-pt. 9.00 – 17.00, sob. 9.00 – 12.00

 
Ale im więcej waluty na rynku, a Polaków jest sporo, tym słabszy kurs skupu, bo złotówek jest pod dostatkiem. Ostatnie słowo zawsze należy do właściciela kantoru, zależy, ile gotówki chcesz wymienić. Może też po prostu odmówić.

Moim zdaniem najlepszą i najbezpieczniejszą formą poboru gotówki za granicą jest bankomat. Tu jednak sporo zależy od macierzystego banku, w którym mamy konto. Lepiej się upewnić, czy pobiera prowizje za wypłaty zagraniczne, a jeśli tak, to w jakiej kwocie.

Wiecej info tu:

Waluta wegierska
Odpowiedz
Jaka jest przeciętna pogoda i temperatura wody w połowie września?
Odpowiedz
Pogoda na Węgrzech
Odpowiedz
Jestem w Sifok. Pogoda ok. Apartamenty same szukają klientów czyli tak jak w Hajduszoboszlo - jedź a nocleg sam cię znajdzie. Pociągi napierdzielają co chwilę !! Ma ktoś adres jakiejś knajpki z dobrą rybką bo jutro piątek to bym się wybrał ?. Co do cen kwater można znaleść spokojnie za 4000 tys. Od osoby mieszkanie. My mamy cały dom w tej cenie 200 m od Balatonu.
Odpowiedz
(27-08-2020, 19:21)Tomeq napisał(a): Jestem w Sifok. Pogoda ok. ... Ma ktoś adres jakiejś knajpki z dobrą rybką bo jutro piątek to bym się wybrał ?....

> "Öreg Halász Vendéglő" Siófok, Zamárdi utca 10.
Praktcznie to ten gościniec leży poza terenem miasta. Jedziesz w kierunku Zamardi aż do granicy miasta. Po prawej masz serwiz Peugeota, na krzyżówce ze światłami Lidl, po przejechaniu świateł (ok.200-300m) na lewo jest drewniany budynek z parkingiem.
Odpowiedz
(27-08-2020, 19:44)Sztasek napisał(a):
(27-08-2020, 19:21)Tomeq napisał(a): Jestem w Sifok. Pogoda ok. ... Ma ktoś adres jakiejś knajpki z dobrą rybką bo jutro piątek to bym się wybrał ?....

> "Öreg Halász Vendéglő" Siófok, Zamárdi utca 10.
Praktcznie to ten gościniec leży poza terenem miasta. Jedziesz w kierunku Zamardi aż do granicy miasta. Po prawej masz serwiz Peugeota, na krzyżówce ze światłami Lidl, po przejechaniu świateł (ok.200-300m) na lewo jest drewniany budynek z parkingiem.
Dziękuję Sztaszku, znów mi pomogłeś. Pewnie dzisiaj odwiedzę to miejsce. 

Właśnie luknąłem na mapę i te knajpę mam za plecami ale muszę przejść przez tory koło Lidla i się wrócić ... Więc bardzo blisko mojej lokalizacji.
Odpowiedz
(28-08-2020, 7:14)Tomeq napisał(a):
(27-08-2020, 19:44)Sztasek napisał(a):
(27-08-2020, 19:21)Tomeq napisał(a): Jestem w Sifok. Pogoda ok. ... Ma ktoś adres jakiejś knajpki z dobrą rybką bo jutro piątek to bym się wybrał ?....

> "Öreg Halász Vendéglő" Siófok, Zamárdi utca 10.
Praktcznie to ten gościniec leży poza terenem miasta. Jedziesz w kierunku Zamardi aż do granicy miasta. Po prawej masz serwiz Peugeota, na krzyżówce ze światłami Lidl, po przejechaniu świateł (ok.200-300m) na lewo jest drewniany budynek z parkingiem.
Dziękuję Sztaszku, znów mi pomogłeś. Pewnie dzisiaj odwiedzę to miejsce. 

Właśnie luknąłem na mapę i te knajpę mam za plecami ale muszę przejść przez tory koło Lidla i się wrócić ... Więc bardzo blisko mojej lokalizacji.
Jednak brakło czasu na odwiedzenie tej knajpki...
Odpowiedz
(27-08-2020, 19:44)Sztasek napisał(a): > "Öreg Halász Vendéglő" Siófok, Zamárdi utca 10.



Absolutnie polecam, byliśmy tam tydzień temu. Restauracja jest genialna, czynna cały rok i bardzo oblegana przez miejscowych. Dania nie tylko rybne wyśmienite, wszystko świeże, ładnie podane i w przyzwoitych cenach. 

Właściciel jest wielkim miłośnikiem Zakopanego, co pięknie widać w wystroju wnętrza i samym budynku.

Możecie prosić o menu po polsku - sama tłumaczyłam. A dla klientów Helka Travel są vouchery z 5% zniżką.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,813 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,291 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,566 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully
  E-PAPIEROSY SIOFOK michasse 4 6,137 14-08-2017, 10:59
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości