Siófok
uważam że nawet "trzeba" będąc nad Balatonem Uśmiech
Odpowiedz
E tam. Byłem nad Balatonem ileś razy, a w Siofoku nie Oczko Więc nie trzeba Język
Odpowiedz
tez udałoby mi się nie być gdyby nie stacja benzynowa  Zmieszany
Odpowiedz
No dobra, formalnie to przejeżdżałem przez Siofok kilka razy jadąc wzdłuż Balatonu, ale trudno to nazwać odwiedzinami Oczko Jest co najmniej kilka ciekawszych miejscowości nad brzegiem niż ta imprezownia.
Odpowiedz
W niedługim czasie razem z rodziną wyjeżdżamy do Siófok, gdzie mieszka mój brat, w tym mieście kiedyś byłem, było fajnie i ciekawie.
Ferenc Kovál
Odpowiedz
Witam serdecznie, poszukuję domku/apartamentu w Siöfok w terminie od 28.07 do 06.08 na 7 dni(6 nocy w podanym przedziale) dla 3 par (6 dorosłych osób) i 3 dzieci (2 dziewczynki 13,15 lat i chłopiec 13 lat)
Najchętniej, jeśli to realne, max 10 minut od balatonu.
Nie znam cen, ale fajnieby było zmieścić sie w 10k zł.
Kiedyś jeździłem w ciemno i szukałem przez takie biuro posrednictwa bezpośrednio na miejscu, ale nie moge tam znaleźć kontaktu (pokazywali gdzie chata na mapie, a poźniej handlowiec jechał przed twoim autem skuterem i pokazywał, jesli sie podobało, to wracales do biura podpisac umowe najmu)
Moze ktos z Was ma tak jakiś namiar?
Z góry dzięki za odp.
Odpowiedz
(27-03-2022, 20:55)Fenix napisał(a): Witam serdecznie, poszukuję domku/apartamentu w Siöfok w terminie od 28.07 do 06.08 na 7 dni(6 nocy w podanym przedziale) dla 3 par (6 dorosłych osób) i 3 dzieci (2 dziewczynki 13,15 lat i chłopiec 13 lat)
Najchętniej, jeśli to realne, max 10 minut od balatonu.
Nie znam cen, ale fajnieby było zmieścić sie w 10k zł.
Kiedyś jeździłem w ciemno i szukałem przez takie biuro posrednictwa bezpośrednio na miejscu, ale nie moge tam znaleźć kontaktu (pokazywali gdzie chata na mapie, a poźniej handlowiec jechał przed twoim autem skuterem i pokazywał, jesli sie podobało, to wracales do biura podpisac umowe najmu)
Moze ktos z Was ma tak jakiś namiar?
Z góry dzięki za odp.
Pisz do właścicieli:

https://www.zimmerinfo.hu/siofok/

Mam "wyciągniętych" kilkaset adresów @ z tej stronki więc jak by ktoś bardzo chciał to mogę udostępnić na PW i można wysłać zapytanie do wszystkich jednym kliknięciem. Byłem w Siöfok ale bardziej polecam Balatonelle w którym też byłem 3 dni.
Odpowiedz
(27-03-2022, 20:55)Fenix napisał(a): Witam serdecznie, poszukuję domku/apartamentu w Siöfok w terminie od 28.07 do 06.08 na 7 dni(6 nocy w podanym przedziale) dla 3 par (6 dorosłych osób) i 3 dzieci (2 dziewczynki 13,15 lat i chłopiec 13 lat)
Najchętniej, jeśli to realne, max 10 minut od balatonu.

Polecam miejsca tu, do Balatonu 3 minuty:


https://helkatravel.pl/apartament/calineczka/

W terminie 30.07 - 06.08 sa wolne apartamenty 1, 2 i 3 - wyslijcie zapytanie przez formularz zgloszeniowy na stronie, a przesle w mailu wyliczenie.

pozdrawiam
Kasia Kociuba
kociuba@helkatravel.pl
Odpowiedz
Czy nad balatonem znajdzie się jakaś miejscowość turystyczna gdzie jest plaża lub trawa a nie jak w siofok kostka, kamienie i schodzi się po schodkach do wody ? Fajnie jakby też nie daleko były baseny termalne
Odpowiedz
(12-04-2022, 13:16)rustin napisał(a): Czy nad balatonem znajdzie się jakaś miejscowość turystyczna gdzie jest plaża lub trawa a nie jak w siofok kostka, kamienie i schodzi się po schodkach do wody ? Fajnie jakby też nie daleko były baseny termalne

W Siófok wszystkie plaże są trawiaste, jest też klika piaszczystych zatoczek z płytką wodą dla dzieci. Brzegi Balatonu są umocnione, bo silne wiatry i płytka woda szybko potrafią przyczynić się do degradacji terenu. Zdarzają się bardziej dzikie odcinki, głownie tam, gdzie zachowano trzciny ze względu na ochronę ptactwa wodnego. Taka mała plaża jest np. pomiędzy Siófok a Zamárdi przy Jegenye tér. Ale też nie wiem, czy Wam się spodoba, bo w jezioro, żeby w ogóle wyjść z tych szuwarów, prowadzi długi drewniany pomost, z którego też trzeba zejść do wody po schodkach.

Więcej o plażach nad Balatonem tutaj:

https://helkatravel.pl/wegry/informacje-...balatonem/

W bezpośredniej bliskości Balatonu nie ma basenów termalnych. Wynika to z uwarunkowań geograficznych. Stosunkowo najbliżej Balatonu jest jezioro termalne w Hévíz (6 km). Kąpiele w nim nie są dozwolone dla dzieci poniżej 12 roku życia - tak jak w przypadku większości leczniczych wód termalnych.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siófok - serki wiejskie :) lukis 3 1,967 21-06-2019, 11:37
Ostatni post: ex-komar
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,811 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  noclegi najlepiej siofok nowdo 1 3,289 07-09-2017, 0:34
Ostatni post: OldMan
  Siofok restauracje z tradycyjną węgierską kuchnią Walter White 2 6,562 18-08-2017, 14:59
Ostatni post: bully
  E-PAPIEROSY SIOFOK michasse 4 6,129 14-08-2017, 10:59
Ostatni post: LK1



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości