Sopron
#31
Ja natomiast mogę polecić Pólus Panzió na ulicy Rákosi 1 w północnej części Sopronu, niedaleko od Kościoła Św.Michała. Do centrum Sopronu idzie się w dół ulicą Aśw.Michała (ok.15 minut).
Odpowiedz
#32
No dobra to też dam link do stronySzeroki uśmiech boooo co jest moim zdaniem cudowne z ich stromy mają j polski do wyboru na stronie http://www.bianco.sopron.hu/index_pl.htm
Odpowiedz
#33
(11-03-2013, 10:01)Ribizli napisał(a): Ja natomiast mogę polecić Pólus Panzió na ulicy Rákosi 1 w północnej części Sopronu (...)

Widzę, że cenowo najdroższy pokój jest tańszy od proponowanego przez KisKasię.
Może namówisz ich na zakładkę po polsku. Wspólnymi siłami możemy machnąć pro publico bono!
Odpowiedz
#34
(11-03-2013, 16:28)Waldek napisał(a):
(11-03-2013, 10:01)Ribizli napisał(a): Ja natomiast mogę polecić Pólus Panzió na ulicy Rákosi 1 w północnej części Sopronu (...)

Widzę, że cenowo najdroższy pokój jest tańszy od proponowanego przez KisKasię.
Może namówisz ich na zakładkę po polsku. Wspólnymi siłami możemy machnąć pro publico bono!

Bierz pod uwagę udogodnienia jakimi dysponuje bianco (sauna, basen, wifi...) i śniadania oraz obsługę wliczoną w koszt. Niestety faktem jest że nie mają pokoju jedno osobowego. Oczywiście każdy poszukuje innych standardów ale takie osądy bez uważnego porównania?
Odpowiedz
#35
Nie porównywałem niczego poza cenami. Dlaczego? Bo moje doświadczenia pokazują, że internet wszystko wytrzyma. I tak nie mam możliwości sprawdzenia jakości proponowanych miejsc noclegowych.
Każdy chwali swoje (jest nawet polskie przysłowie).
A już informacja, że obsługa wliczona jest w koszt to mnie trochę rozbawiła. Przecież to nie knajpa tylko pensjonat.
Koszt śniadania też nie daje takiej różnicy. Dzisiaj 50 Euro to około 15000 Ft.
A uwaga na wersji w języku węgierskim:" A forintos áraink csak magyar állampolgároknak." (=Ceny w forintach tylko dla obywateli węgierskich) budzi bardzo złe skojarzenia.
Odpowiedz
#36
No dobra nie znam węgierskiego a przeliczając na zł wydawało mi się że cena jest ok. Jak np w takim miejscu jak Wałbrzych (moje miasto) ceny są podobne i wyższe dla pokoju dla dwóch osób i to w hotelach średniej klasy i bez jakiś ekstra warunków chciałam się kłócić że nie jest drogo. Może jak na Węgry to drogo. Nie będę się dalej upierać bo nie ma sensu.
Odpowiedz
#37
Sopron jest w dużej mierze nastawiony na austriackich turystów. Często przyjeżdżają oni na weekendy całymi grupami. A także, aby skorzystać z usług dentystycznych (wszędzie są szyldy "Zahnarzt" z narysowanym zębem trzonowym). Pracująca w usługach miejscowa ludność mówi jakoś tam po niemiecku. Nie potrafię jednak powiedzieć, czy ceny są tu wyższe z powodu "zachodnich" turystów.
Odpowiedz
#38
Witajcie Uśmiech
Po lekturze powyższych postów mam jeszcze kilka pytań odnośnie Sopronu i okolicy. Może wydadzą się one dziwne, ale mam nadzieję, że uzyskam odpowiedzi Oczko

1. czy przy browarze istnieje sklepik przyzakładowy z tzw. "gadżetami" (kufle, koszulki etc.)
2. czy można zwiedzić browar?
3. w rejonie Sopronu znajdują się baseny termalne, a który z nich polecilibyście?
4. czy jadąc w "ciemno" na przełomie lipca i sierpnia bez problemu znajdę w miarę tani (tak wiem - pojęcie względne - do 50ojro) nocleg w pokoju dwuosobowym, czy też powinienem rezerwować wcześniej?
5. czy w Sopronie są wypożyczalnie rowerowe?

z góry dziękuję
mpb
Odpowiedz
#39
(14-07-2013, 10:31)mpb10 napisał(a): (...)5. czy w Sopronie są wypożyczalnie rowerowe? (...)

Znalazłem w necie adres jednej wypożyczalni:
9400 Sopron, Lővér körút 55. (na przeciwko basenu)
tel:
  • dzwoniąc z Polski 0036 30 290-49-41; 0036 70 209-83-56
  • dzwoniąc z Węgier 06-30 290-49-41; 06-70 209-83-56
E-mail: rentabike@atw.hu

Oferta:
  • wypożyczanie rowerów - duży wybór
  • propozycje wycieczek rowerowych z opisami, mapami i ewentualnie prowadzenie wycieczek
  • serwis rowerowy
  • możliwość zakwaterowania na miejscu ewentualnie organizacja zakwaterowania

Strona www: http://rentabike.atw.hu/
Odpowiedz
#40
Od razu powiem, że nie byłam w browarze i podaję informacje z ich strony internetowej: tak, można zwiedzać browar i jest mozliwość zakupu koszulek, kufli i innych gadżetów piwnych. Raczej są naszykowani na zwiedzanie grupowe (ponad 15 osób), ale dla pojedyńczych zainteresowanych są dni owarte w każdy czwartek o 14:00.
Podaję adres: Sopron, Vándor Sándor utca 1. Telefon: 99/516-100
Baseny termalne: w Sopronie są dwa i jeden w Balf (dojazd autobuszem albo rowerem). Ten w Balf jest bardzo znany i bardziej "zdrowotny", strona internetowa tylko po węgiersku i niemiecku, ale można obejrzeć zdjęcia ze strony.
Dwa baseny termalne znajdują się na peryferiach miasta, podaję strone, gdzie jest mapa i zdjęcia.
Jeśli chodzi o jechanie w ciemno, to jak wiadomo różnie bywa i zależy często od przypadku.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości