Sport
#11
Wczoraj Adam Małysz wygrał terenowy Rajd Tolimpex Cup na Węgrzech.
Odpowiedz
#12
onet.pl

Bardzo ważne zwycięstwo Lecha Poznań. Kolejorz wygrał z Jagiellonią w Białymstoku 1:0 (1:0) i traci do prowadzącej Legii już tylko dwa punkty. Gola strzelił niezawodny ostatnio Gergo Lovrencsics. Dla Węgra była to już czwarte trafienie w czwartym kolejnym meczu, a dla Kolejorza już dwunaste zwycięstwo na wyjeździe w Ekstraklasie.
Odpowiedz
#13
Mam nietypowe pytanie dotyczące Węgier, Islandii i piłki nożnej. Uśmiech

Niedawno przeglądałem cykl mapek Europy "oczami..." i tu różne narodowości. Na Europie oczami Węgrów, poza hasłami "more Hungary" na Słowacji i w Siedmiogrodzie czy "gypsies" w pozostałej części Rumunii (Polska oczywiście "brothers") uwagę zwraca Islandia, podpisana "great football". Oczywiście wiemy, że Islandia i świetna piłka nożna stoją daleko od siebie Oczko ale skąd mógł się wziąć ten napis? To zwykła ironia czy może chodzi o jakiś dawny, przegrany przegrany przez Węgrów mecz? Ktoś się orientuje w historii węgierskiego futbolu? Uśmiech
Odpowiedz
#14
Albo komuś się pomyliło i nie chodzi o "football" a o "handball"...?
Odpowiedz
#15
Ewentualnie waterball, tam Węgrzy mają jeszcze większe sukcesy. Z tego co sprawdziłem odnośnie Islandii natomiast, to tam piłka wodna nie istnieje, popularna jest za to ręczna, czyli jak słusznie zauważył mmax88, handball.
Odpowiedz
#16
http://www.flickr.com/photos/szabolcs/42...7/sizes/o/

Tu jest ta mapka, i właśnie, mamy tu "football". Pogrzebałem w zestawieniach i widzę, że Islandia 10 razy mierzyła się z Węgrami, w tym 3 razy pokonali Madziarów, za każdym razem w meczu o punkty. Były to eliminacje do Mundialu 1994, oba mecze wygrane przez Islandczyków i jedno ich zwycięstwo w eliminacjach Euro 1996. Problem w tym, że żaden z tych meczy nie odebrał Węgrom jakichś nadziei, bo i wygrywając je nie mieliby awansu, choć w walce o mundial mieliby 1 punkt straty do 2 miejsca w grupie i awansu. To takie moje podejrzenia co do genezy tych dwóch słów. Oczko
Odpowiedz
#17
(16-06-2013, 14:09)Martyn napisał(a): http://www.flickr.com/photos/szabolcs/42...7/sizes/o/

Tu jest ta mapka, i właśnie, mamy tu "football". Pogrzebałem w zestawieniach i widzę, że Islandia 10 razy mierzyła się z Węgrami, w tym 3 razy pokonali Madziarów, za każdym razem w meczu o punkty. Były to eliminacje do Mundialu 1994, oba mecze wygrane przez Islandczyków i jedno ich zwycięstwo w eliminacjach Euro 1996. Problem w tym, że żaden z tych meczy nie odebrał Węgrom jakichś nadziei, bo i wygrywając je nie mieliby awansu, choć w walce o mundial mieliby 1 punkt straty do 2 miejsca w grupie i awansu. To takie moje podejrzenia co do genezy tych dwóch słów. Oczko


Martyn, chylę czoła detektywistycznym zdolnościom i trzymam kciuki za rozwiązanie zagadki :p
Odpowiedz
#18
http://www.szermierkaszabla.pl/
[Obrazek: baner.png]
Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą

Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku. Jej misją jest nauczanie oficerskiej (nie sportowej) szermierki szablą według tradycji Instytutu Toldiego Miklosa. Ten klasyczny styl władania białą bronią oficerowie przez wieki kształtowali na polu bitwy. Jego znajomość zaowocowała wieloma sukcesami zarówno polskich jak i węgierskich szermierzy sportowych. Świadczą o tym osiągnięcia m.in. Jerzego Pawłowskiego, który był uczniem węgierskeigo fechmistrza majora Janosa Keveya.

Szkoły szermierki oficerskiej:
LUBLIN
ul. Szkolna 6
niedziela - godz. 15:00
WARSZAWA
ul. Warchałowskiego 4
czwartek - godz. 20:30
ŁÓDŹ
Już wkrótce!
Odpowiedz
#19
Węgiercy kierowcy biorą udział w rajdzie Baja Carpathia.

[Obrazek: Baja-Carpathia-2013-plakat-212x300.jpg]

Rajd Stalowa Wola 2013 Baja Carpathia będący jedną z eliminacji Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ), Mistrzostw Czech oraz Pucharu Słowacji. Do rywalizacji zgłosiło się 34 załogi. Oprócz naszych czołowych kierowców pojadą również zespoły z Węgier , Czech i Słowacji.
Odpowiedz
#20
Drużyny z Węgier biorą udział w turnieju piłki ręcznej plażowej w ramach V Festiwalu Sportów Plażowych w Inowrocławiu.

[Obrazek: fsp.jpg]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości