Sport
#81
Złoty medal zdobył wczoraj zespół węgierskich kobiet w Mistrzostwach Europy w Belgradzie w waterpolo, pokonując w finale Holandię 9:7 (3-3, 2-1, 2-3, 0-2).
Tym zwycięstwem Węgierki zapewniły sobie udział w letnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Odpowiedz
#82
Rio: "Żelazna Dama" wreszcie z olimpijskim medalem. Hosszu zmiażdżyła rekord świata i zdobyła złoto

Węgierka Katinka Hosszu została mistrzynią olimpijską na dystansie 400 m stylem zmiennym. Dla 27-letniej pływaczki to pierwszy medal zdobyty na igrzyskach w karierze.
Odpowiedz
#83
Granat wybuchł mu w ręce, stracił dłoń. 10 lat później został mistrzem olimpijskim

Odpowiedz
#84
W dniach 7-8 stycznia w węgierskim Abadszalok na jeziorze Tisza rozegrano bojerowe mistrzostwa Węgier w których dwa pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Polski, Łukasz Zakrzewski oraz Adam Szczęsny. W zawodach startowało 19 zawodników z 6 krajów.
Odpowiedz
#85
Puchar Davisa: szok w Bratysławie! Węgry powalczą o Grupę Światową

Hańba! Wstyd! - słowackie media w mocnych słowach opisują to, co w weekend wydarzyło się w Bratysławie. Drużyna narodowa doznała sensacyjnej porażki z zespołem węgierskim, który we wrześniu powalczy o Grupę Światową Pucharu Davisa.
Odpowiedz
#86
PŚ w pięcioboju: zwycięstwo Węgra Demetera, Stasiak 15. w Los Angeles

Węgier Bence Demeter wygrał pierwsze w sezonie 2017 zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w Los Angeles. Najlepszy z Polaków Sebastian Stasiak (UKS Żoliborz Warszawa) był 15.

#87
Poszukuję sparingpartnera do gry w tenisa ziemnego w Hajduszoboszlo w terminie 4.09-20.09.2017. NTRP 4.Kontakt na tel.600982431.
Odpowiedz
#88
Węgrzy najlepsi w VI Spadochronowym Pucharze Krakowa. Jan Mach czwarty indywidualnie "Dziennik Polski":

W trzydniowych zawodach, odbywających się podczas bardzo dobrych warunków atmosferycznych, rywalizowali skoczkowie z Białorusi, Bułgarii, Mołdawii, Polski, Rumunii, Słowacji i Węgier. Wszystkie skoki podczas czterech kolejek wykonywano z wysokości 1000 metrów.

Złoty medal w klasyfikacji drużynowej wywalczył węgierski zespół Hungary Szolnok. Druga była rumuńska ekipa Aeroclubul Romaniei, a trzecia białoruskia drużyna Aiclub Hrodna, która debiutowała w zawodach Pucharu Europy Wschodniej w Celności.
Triumfatorką klasyfikacji indywidualnej kobiet została Bułgarka Ivanka Dringova (9 cm). Za nią uplasowały się jej rodaczka Ani Stamenowa (17 cm) i Rumunka Gabriela Balascau (24 cm).
Klasyfikację indywidualną mężczyzn wygrał Białorusin Maksim Tsaryk (7 cm). O drugie miejsce w dogrywce zmierzyło się trzech zawodników: Węgier Istvan Asztalos, Słowak Milan Kocik i Polak Jan Mach (WKS Wawel Kraków) - wszyscy z wynikiem 8 cm. W wyniku dogrywki drugą lokatę zajął Asztalos, trzecią Kocik, a czwartą Mach.
Odpowiedz
#89
25 listopada 1953
Anglia - Węgry 3 : 6
Odpowiedz
#90
(25-11-2019, 11:14)rwmagyar napisał(a): 25 listopada 1953 ... Anglia - Węgry 3 : 6

Nawiązując do wyniku, choć już w niewielu knajpach, ale można prosić o szprycę ... Puskás-fröccs  Oczko  to 6 dl. wina i 3 dl. wody sodowej.
A tak prawdę pisząc, to powinno być Hidegkuti-fröccs, to on strzelił Anglikom 3 gole, Puskás strzelił 2.