Sport
#91
Zaległości ze starego roku 2019!
Glasgow 4–8 grudnia 2019 roku Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2019



Styl motylkowy
200 metrów       złoto Katinka Hosszú  Węgry
 Styl zmienny
100 metrów       złoto Katinka Hosszú Węgry
200 metrów       złoto Katinka Hosszú Węgry
[size=5][size=6]400 metrów       złoto Katinka Hosszú Węgry[/size][/size]
Odpowiedz
#92
Lionel Messi w czasie Gali FIFA otrzymał statuetkę dla najlepszego piłkarza 2019 roku. Z kolei 18-letniego Węgra Daniela Zsoriego nagrodzono za zdobycie najpiękniejszej bramki roku, który strzelił gola przewrotką w meczu VSC Debreczyn z Ferencvarosem Budapeszt.
Odpowiedz
#93
Przebywający na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi piłkarze Korony Kielce rozegrają w sobotę kolejny mecz kontrolny. Podopieczni Mirosław Smyły zmierzą się z rumuńskim Sepsi Sfântu Gheorghe. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00 czasu polskiego.

Sepsi Sfântu Gheorghe został założony w 2011 roku i w tym czasie pokonał drogę z V do I ligi. Klub należy do mniejszości węgierskiej w Rumunii. W poprzednim sezonie zajął 6. miejsce w rozgrywkach I ligi. W grupie mistrzowskiej nie wygrał jednak żadnego z dziesięciu meczów.

Jesienią ubiegłego roku zespół prowadzony przez trenera Leontina Grozavu wygrał sześć ligowych spotkań, dziesięć zremisował i przegrał sześć. Przerwę zimową spędza, zajmując 8. lokatę w tabeli. Najskuteczniejszym piłkarzem był Serb ze szwajcarskim paszportem Goran Karanovic, który strzelił 7 goli. Pięć bramek dołożył Rumun Gabriel Vasvari.

W składzie Sepsi Sfântu Gheorghe oprócz Rumunów i Węgrów są także piłkarze z Bułgarii, Kostaryki, Słowacji, Kamerunu, Chorwacji i Algierii.
Odpowiedz
#94
Nikt nie piszę więc napiszę ja Uśmiech
W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 Polska zagra z Węgrami! Pierwszy mecz zaplanowano u bratanków 25 marca, a drugi zagramy 15 listopada w Polsce. Na jakich stadionach? Nie wiadomo... Czy będą mogli wejść kibice? Nie wiadomo... A szkoda bo chciałbym być na takim meczu na nowym stadionie w Budapeszcie - Puskás Ferenc Stadion, który mieści prawie 70 tys. kibiców. Ależ byłby kocioł Uśmiech
Wiem natomiast, że Węgrów nie powinniśmy lekceważyć, ich piłka po wieloletniej zapaści zaczyna się odradzać, awansowali na najbliższe EURO, grają w lidze niemieckiej i angielskiej, ich piłkarze grają pierwsze skrzypce w zespołach w Lidze Mistrzów, RedBull Salzburg czy RedBull Lipsk. Mają włoskiego trenera, który ich scementował, chyba w przeciwieństwie do naszego Uśmiech
Polak, Węgier – dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi, niech im Pan Bóg błogosławi. Bratanek bratankiem, ale naszym obowiązkiem jest z Węgrami wygrać!
Odpowiedz
#95
Witajcie,
po 3 miesiącach pora odświeżyć wątek bo to już dzisiaj Uśmiech
Gramy z Węgrami w Budapeszcie, szkoda jednak, że bez kibiców, tak jak pisałem powyżej - to się ziściło...
Bawimy się w obstawianie wyników? Ja typuję 1 Węgry - 2 Polska.
A Wy?

PS
Dla niektórych poniższe może być tendencyjne, ale skupmy się na fajny piórze, ciekawy artykuł Uśmiech

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,26916...=BoxOpImg1
Odpowiedz
#96
HUN-PL 0-2 
Bocsanot  Uśmiech
Odpowiedz
#97
moim zdaniem szczęśliwe dla reprezentacji Polski 3:3
Niby mieli sporo czasu piłkę, ale bez jakiegokolwiek pomysłu, w tym na jej wyprowadzenie z własnego pola karnego. W sumie mecze naszej reprezentacji są zawsze wielką niewiadomą. Zdarza się kilka dobrych i to nawet bardzo, ale nie ma reguły, za chwilę może być zawsze odwrotnie.
Odpowiedz
#98
Witajcie, no ogólnie jeden wielki dramat... Węgrzy nic nie grali, nasi obrońcy pożal się Boże... Remis szczęśliwy rzeczywiście, ale na trybunach baaaardzo ładne akcenty węgiersko-polskie, w tym jeden dotyczący "mojego" Bema Uśmiech

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status...86001.html

Pzdr
Odpowiedz
#99
Witajcie!
No i bratankowie nam w... skroili skórę Uśmiech Miałem jakieś takie przeczucie że będzie źle i niestety było. To kolejna porażka, nie wiem czy wiecie ale przegrały kobiety w hokeja 1-11! Akurat w Egerze jadłem obiad 11.11 i walczyły dziewczyny a Węgrzy się uśmiechali i życzyli mi otuchy patrząc na ten mecz. Kurde, w hokeja jak oni zimy nie mają??? W piłkę nie można zremisować??!!! Litości...
Odpowiedz
Paryż, Liga Mistrzów: Real Madrid-Liverpool 1:0 
Na wczorajszym meczu wśród widzów był węgierski premier Orbán Viktor,
sfotografowany w towarzystwie byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.
[Obrazek: 43517928_14c939378f835f7f9ed304b564787492_wm.jpg]
Fotó: Anadolu Agency / Getty Images Hungary
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości