Studio filmowe Sándora Kordy (Korda Filmstúdió)
#1
Chciałbym przybliżyć Wam w tym temacie miejsce, do którego dotarłem podczas ostatniej wizyty na Węgrzech. Chodzi mianowicie o studio filmowe (park filmowy) Sándora Kordy:

[Obrazek: 25saoa8.jpg]

Nie znajduje się ono co prawda w samym Budapeszcie, jest położone jednak na tyle blisko stolicy Węgier, że wątek zdecydowałem się umieścić w tym dziale. Studio filmowe usytuowane jest na wzgórzu w pobliżu słynącego z wina Etyek (link do zdjęcia satelitarnego).

Aby dotrzeć na miejsce przy pomocy komunikacji publicznej powinniśmy udać się na Széna tér (okolice centrum handlowego Mammut), gdzie wsiadamy w Volánbusz - tym sposobem możemy wystartować ze śródmieścia. Minusem tej lokalizacji jest fakt, że w ciągu dnia ruszają stamtąd zaledwie dwa autobusy (ok. 10.00 i 17.00, jeśli mnie pamięć nie myli). Mnie się nie udało utrafić w te godziny, dlatego też postanowiłem pojechać z dworca autobusowego przy Kelenföld‎. Tam o połączenie jest już znacznie łatwiej (autobusy jeżdżą mniej więcej co pół godziny).

Po około trwającej ok. 50 min. podróży dotarłem na przystanek końcowy autobusów w Etyek. Zgodnie z instrukcjami kierowcy rozpocząłem podejście pod wskazany przez niego pagórek. Nie należy wówczas tracić cierpliwości, lecz spokojnie wspinać się ku górze. Piszę o tym, gdyż przez dłuższą chwilę w ogóle nie widać samego parku filmowego. Po drodze za to mija się wiele piwniczek winnych Uśmiech Po około dziesięciominutowej naszym oczom powinien ukazać się następujący widok:

[Obrazek: epenwz.png]

Jest to wejście na teren parku filmowego, do którego będę chciał Was zaprosić w kolejnych postach. Mam nadzieję, że do tego czasu będę już miał wszystkie zdjęcia z wyjazdu. Folytatás következik! Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Kilka zdjęć z planu filmowego:

[Obrazek: 1608tw5.jpg]
Tu kręcono Rodzinę Borgiów.

[Obrazek: 2hojqfd.jpg]
To z kolei jakieś miasto w USA po ataku zombie Uśmiech

[Obrazek: 34pyqud.jpg]
I hotel w tymże mieście.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości