Szeged - Subotica - jak dojechać?
#1
Witam,

Jeśli nie trafiłem z pytanie to proszę o przeniesienie postu do innego działu.

Potrzebuje informacje jak dostać się do Szeged z Subotica. Znalazłem taki rozkład http://www.volan.hu/menetrmezo/605.pdf tylko problem jest taki ze będę w Subotica około 10:00 i czekać do 15:00 to trochę długo. Czy są może jakieś inne firmy które specjalizują się na tej trasie?

Gdzie zatrzymują się bus z tego http://www.volan.hu/menetrmezo/605.pdf jak daleko od dworca kolejowego?

Potrzebuję zdążyć na Chopina do Warszawy odjazd Keleti 20:05
Odpowiedz
#2
(07-01-2014, 10:14)Shinzon napisał(a): (...)Potrzebuje informacje jak dostać się do Szeged z Subotica.
Potrzebuję zdążyć na Chopina do Warszawy odjazd Keleti 20:05

Nie myślałeś o pociągu?
Na przykład takim:
[Obrazek: 2pzmt0g.jpg]

albo późniejszy odjazd z Suboticy:
[Obrazek: 2emk5fb.jpg]
Odpowiedz
#3
Jechałam pociągiem z Szegedu do Suboticy i z powrotem. Jedzie się ponad 2 godziny, na samej granicy stoi się z pół godziny, albo i dłużej. Na granicy trzeba wysiadać i przesiadać się do innego pociągu. W tym czasie celnicy przeszukują cały pociąg. Dworzec kolejowy jest w samym centrum miasta. Podróż była bardzo męcząca.
Chyba lepiej jechać autobusem.
Odpowiedz
#4
Chyba jechałaś z Szegedu do Suboticy i z powrotem, a nie "spowrotem".
Odpowiedz
#5
(07-01-2014, 10:14)Shinzon napisał(a): Potrzebuje informacje jak dostać się do Szeged z Subotica......zdążyć na Chopina do Warszawy odjazd Keleti 20:05
Trasa z Suboticy do Budapesztu nie należy do łatwych... zwłaszcza gdy planujemy dalszą podróż do Warszawy. Bezpośredni kurs autobusowy z Suboticy do Budapesztu przyjeżdża przed 20.oo i nie ma szans na przesiadkę...
Info od Waldka jest pełne, jechał bym tym pociągiem Uśmiech .
Zwróć uwagę na info Ribizli, jazda pociągiem z przesiadkami - męczące. Otóż ten pociąg > 14.40 to osobowy do granicy w Horgos - przyjazd 15.30. Tutaj przesiadka cię czeka, odjazd z Horgos 15.43 ...pociąg do Szeged przyjeżdża o 16.30. Z Szeged o 16.45 do Budapest Nyugati masz IC... z dworca Bp.Nyugati metrem z przesiadką dojedziesz do Bp.Keleti. Pieszką ok.2 km (25-30 minut) wysiadając na przystanku Budapeszt Zugló... ewentualnie 1-przystanek autobusem 107E to 6-7 minut.
Odpowiedz
#6
Ten pociąg z Suboticy do Szegedu jest osobowym i nie chodzi zbyt punktualnie. Na granicy można stać dosyć długo ( podobno jakiś duży przemyt odbywa się na tej linii). Koniecznie trzeba mieć zapas czasu, aby mieć pewność, że się zdąży na pociąg z Szegedu do Budapesztu.
Odpowiedz
#7
Dzięki wszystkim za info.

Nie wpadłem na pomysł żeby poszukać połączenia kolejowego. Wytłumaczę teraz o co chodzi dokładnie. Będę jechać z Czarnogóry pociągiem do Subotica. Według rozkładu powinienem zdążyć na EC AVALA 272 Beograd - Praga, ale poczytałem na forum i w necie że na Bałkanach pociągi potrafią mieć spore opóźnienia sięgające kilku godzin, dlatego muszę mieć jakoś alternatywę jak bym nie zdążył na ten pociąg do Pragi. Pociąg z Belgradu przekracza granicę w innej miejscowości niż regionalne, dlatego wydawało mi się że nie ma innych połączeń. Tory są między Subotica a Szeged, na mapie google widać ale często bywa tak że tory są ale pociągi nie jeżdżą tam o 10 lat.
Odpowiedz
#8
piszesz, że jedziesz z Czarnogóry. ja kojarzę, że jest pociąg Bar - Nowy Sad. może coś pomoże ta informacja Oczko
Odpowiedz
#9
(08-01-2014, 12:48)Kamjon napisał(a): piszesz, że jedziesz z Czarnogóry. ja kojarzę, że jest pociąg Bar - Nowy Sad. może coś pomoże ta informacja Oczko

Rozkład kolei serbskich nie pokazuje takiego połączenia w czerwcu, nie wiem jak w sezonie.
Odpowiedz
#10
(08-01-2014, 14:12)Shinzon napisał(a):
(08-01-2014, 12:48)Kamjon napisał(a): piszesz, że jedziesz z Czarnogóry. ja kojarzę, że jest pociąg Bar - Nowy Sad.(...)
Rozkład kolei serbskich nie pokazuje takiego połączenia w czerwcu, nie wiem jak w sezonie.

Jeździ taki pociąg. Zobacz w rozkładzie kolejowym czarnogórskim
[Obrazek: 350uz5t.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katowice - Szeged Rufik2001 21 6,961 05-08-2021, 19:46
Ostatni post: Rafał
  Jak dojechać na Węgry innym środkiem transportu, niż samochód? andre 52 30,385 03-09-2018, 9:52
Ostatni post: powroty
  Hungaroring - jak dojechać? Kamjon 14 21,861 25-07-2017, 21:11
Ostatni post: Robi70
  Jak dojechać z lotniska do centrum? kolorowasowa 41 82,234 30-06-2017, 21:45
Ostatni post: Sztasek
  Poradnik praktyczny - jak dotrzec na Balkany/Wegry? Simon 1 3,496 16-05-2016, 1:29
Ostatni post: Joanna22



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości