Szentgotthárd
#1
Proszę o pomoc.
Jak zwykle w listopadzie jedziemy na Węgry ( rocznica ślubu Uśmiech)
Mam dwóch faworytów:
Demjen i Szentgotthárd właśnie.
Czy ktoś z Was był i może coś napisać? Jak tam z basenami, ni mogę wiele znaleźć, nawet ich strona jest nieciekawa Zmieszany, i po węgierskuJęzyk- ciekawe czemuSzeroki uśmiech
Chcemy zwiedzić też Graz.
Odpowiedz
#2
(12-09-2014, 15:12)lisia312 napisał(a): Szentgotthárd właśnie.
Czy ktoś z Was był i może coś napisać? Jak tam z basenami, nie mogę wiele znaleźć, nawet ich strona jest nieciekawa ... i po węgiersku... ... Chcemy zwiedzić też Graz.

Szentgotthárdi fürdő, gyógyfürdő Flaga węgierska St. Gotthard Spa & Wellness
Mają stronę w języku angielskim i niemieckim. Uśmiech FOTKI MASZ TUTAJ
Odpowiedz
#3
znalazłam, ale niewiele mogę zrozumieć. Czy są baseny zewnętrzne, czynne w listopadzie i jaką temperaturę mają baseny?
Dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
#4
lisia312: na stronie węgierskiej znalazłam informację, że baseny termalne znajdujące się w środku są głębokie na 1 metr i mają temperaturę 32-34 stopnie. Natomiast te na zewnątrz mają głębokość 1-1,2 metry i temperaturę 30-32 stopnie.
Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania, to napisz do nich, podaję namiary na kontakt.
Odpowiedz
#5
(13-09-2014, 10:48)Ribizli napisał(a): Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania, to napisz do nich, podaję namiary na kontakt.

Będziemy wdzięczni za publikację uzyskanych odpowiedzi w tym wątku. Dla potomnych Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
w jakim języku? Może być po angielsku? Niestety nie znam węgierskiego Smutek
Odpowiedz
#7
Po angielsku albo niemiecku. Przecież to jest obiekt turystyczny i na pewno znajdzie się ktoś, kto Ci odpowie.
Odpowiedz
#8
Można też i po słoweńsku (slovenščina) ... wielu mieszkańców tego regionu posługuje się tym językiem.
Odpowiedz
#9
Ciekawe, czy Lisia312 zna słoweński. Oczko
Odpowiedz
#10
(15-09-2014, 15:32)eplus napisał(a): Ciekawe, czy Lisia312 zna słoweński. Oczko

nie taki on straszny ... ten słoweński Szeroki uśmiech kilka drobiazgów, co mi do głowy przyszło:
ile kosztuje-koliko stane, jaka cena-kakszna cena, dzień dobry-dobro jutro, dobry wieczór-dober weczer, dziękuję-hvala, chleb-kruh (pieczywo), bułeczka-bun, masło-maslo, ser-sir, mleko-mleko, woda-woda, piwo-piwo, wino-wino, lewy-lewo, prawy-desno, prosto-naravnost, czerwone-rdecza, zielone-zelena, kiełbasa-klobase, szynka-szunka, papryka-paprika, pomidor-paradiżnik, ogórek-kumare, jabłko-jabolka, gruszka-hruszka, winogron-grozdje ... bilet, wejściówka-wstopnica, zniżka, upust-popust, proszę-prosim
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości