Taka sobie atrakcja: Bory-var.
#1
Zimową porą jest więcej czasu dla przeglądania zbiorów zdjęć. I tak "grzebiąc" w swoich zbiorach znalazłem parę zdjęć obiektu mogącego być propozycją dla innych forumowiczów, szczególnie tych podróżujących w towarzystwie dzieci.
W okolicy Szekesfehervaru znajduje się pewnego rodzaju "cudo" architektury - sam nie wiem jak to nazwać - arcydzieło czy zamierzony kicz. Jednak zdumiewa i zaskakuje a jego historia jest interesująca. Poniżej prezentuję parę zdjęć. To wszystko co na zdjęciach znajduje się w jednym miejscu jakoś zgrabnie połączone  Oczko . Nazywa się to Bory-var i można poczytać o nim w internecie.
[Obrazek: TZxglrD.jpg]
[Obrazek: 8UM9LiC.jpg]
[Obrazek: rHFEpIa.jpg]
[Obrazek: lSFw2DF.jpg]
[Obrazek: 5KA2GQs.jpg]
[Obrazek: 4SLluqH.jpg]
[Obrazek: WHlwVKP.jpg]
[Obrazek: P16mUCN.jpg]
Ten temat wcześniej na forum nie był poruszany a może jednak Was zaciekawiło i w drodze nad Balaton wstąpicie?  Uśmiech
Odpowiedz
#2
Fajne zdjęcia i ciekawie to wygląda. Wyobrażam sobie, jak dla takiej budowli trudno znaleźć punkt, z którego można zrobić zdjęcie w dobrych proporcjach i z oddaniem choć części perspektywy, uzyskać kompozycję z pierwszym planem i tłem.
Odpowiedz
#3
Wow, wygląda super! Dopisze do swoje listy must see na Węgrzech (jak już kieeeeedyś może pojadę...). Dzięki za podzielenie się zdjęciami Uśmiech.
Odpowiedz
#4
Przyjemne miejsce. Da się tam łatwo dojechać autobusem miejskim z dworca. Autobusy nowoczesne, a kasowniki w formie ręcznych dziurkaczy. 

Wstęp jest płatny, ludzi zaskakująco dużo, całość sprawia dość kuriozalne wrażenie, ot zwykłe osiedle domków jednorodzinnych i nagle zamek. Ale warto odwiedzić. Jest jakiś tam widok z góry, ogrody są bardzo zadbane, no i to zawsze jakaś atrakcja. 

O ile dobrze pamiętam to ten zamek był budowany przez ponad 40 lat przez jednego z lokalnych artystów, który chciał w ten sposób udowodnić swojej ukochanej miłość... taki zamek dla księżniczki. Tylko bez smoka.


[Obrazek: lRZgJT8.jpg]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości