Terma Białka
#1
W Białce Tatrzańskiej (od 2011 roku) znajduje się kompleks basenów z termalną z wodą o temperaturze od 34°C do 40°C. Jest podzielony na dwie strefy.
Strefa głośna to pięć basenów z wodą termalną, zjeżdżalnie wewnętrzne, wodne karuzele, kaskady wodne oraz sztuczna fala i place zabaw dla dzieci.
Strefa Cicha to trzy baseny.
[Obrazek: 846afdecd4643937926a947c66c8805d.jpg&w=535&h=347&zc=1]
Oprócz tego znajduje się tam:
- Saunarium - pięć różnych saun
- Grota Kamienna z dozownikiem solanki, gdzie temperatura sięga maksymalnie 50 °C.
- Łaźnia Parowa o temperaturze do 45 °C
- Sauna Fińska o temperaturze do 100 °C
- saunę zewnętrzną Ruską Banię (ustawioną w ogrodzie) o temperaturze do 60 °C i
- Strefa SPA .
Woda ma wiele składników mineralnych takich jak wapń, magnez, żelazo, siarka, sód, potas czy miedź i pomaga w leczeniu nadciśnienia, chorobach serca, obiża stres itp. W strefie głośniej są wnęki z ławkami i przy każdej z nich wiszą tabliczki informujące o dobroczynnych właściwościach. Każda nisza ma inny opis, co sugeruje, że woda tam wypływająca ma inny skład ale podobno w całym obiekcie skład wody jest ten sam.
[Obrazek: 3c9fe9381391767ddbe6de1197007707.jpg]
[Obrazek: terma_bania_600x450_rozmiar-niestandardowy.jpg]
Godziny otwarcia: 9.00 - 22.00
Cennik jest bardzo rozbudowany, więc nie podaję cen. Można je sprawdzić na stronie http://www.termabialka.pl. Bilety zarezerwowane internetowo są tańsze 5%, są promocje poranne i wieczorne( rano wchodziłam bez problemu, wieczorem są długie kolejki).
Kompleks położony jest w centrum Białki, jadąc z Krakowa po prawej stronie i posiada ogromny, bezpłatny(przynajmniej do tej pory) parking.
Odpowiedz
#2
Terma Białka proponuje 8 marca promocję dla kobiet - podwojenie czasu przy wykupieniu 2,5 godz.
[Obrazek: dk_druk22.jpg]
Odpowiedz
#3
To chyba jakaś zmowa monopolistyczna. Oczko
Odpowiedz
#4
hehe zmowa monopolistyczna Szeroki uśmiech ogólnie to miejsce wygląda całkiem przyzwoicie, na pewno będę o nim pamiętał i postaram się je odwiedzić.
Odpowiedz
#5
Uwielbiam kąpać się w termach a te w Białce naprawdę są na europejskim poziomie. Byłem w kilku miejscach w Polsce i z ręką na sercu te u podnóża Tatr są jedynmi z ciekawszych obiektów. Oczywiście trzeba wydać mnóstwo pieniędzy, ale co zrobić Uśmiech
Odpowiedz
#6
Właśnie wróciłem z Białki. Pierwszy mój wyjazd wraz z żonka Oczko Obiekt jak najbadziej na duży plus Oczko zegarek z możliwością sprawdzenia czasu pobytu bardzo fajna sprawa. Aqua Spa przy wczesniejszej rezerwacji telefonicznej Oczko W strefie Suanarium obowiazuje strefa tzn NAKED +18 po wczesniejszym pozstawieniu bikini kapielówek w wyznaczonej szatni przez obsługe. Najlepiej skorzytsać z biletu OPEN Głośna + Relaksu + Suanarium.
Nastepnym razem sprawdzimy BUKOVINE Oczko
Odpowiedz
#7
(07-01-2015, 17:45)Krzysiek2285 napisał(a): wczesniejszym pozstawieniu bikini kapielówek w wyznaczonej szatni przez obsługe

Cytat:Nie mamy pańskiego płaszcza (gaci), i co nam pan zrobi?
("MIś'' Barei) Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
[Obrazek: popupdzienkobiet.jpg]
Odpowiedz
#9
Qrcze, to tylko mnie się nie bardzo podobało? Jak dla mnie za dużo ludzi, chyba za bardzo wsiąkłam w klimaty malutkich kąpielisk węgierskich Oczko
Odpowiedz
#10
Mega tam jest . Moi znajomi byli i polecają. Mówią , że na pewno tam wrócą
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bukowina Tatrzańska - Terma Bukovina eplus 9 10,187 01-10-2022, 17:00
Ostatni post: jolciaa171



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości