Tihany
#1
Witam wszystkich,
na Węgry jadę po raz pierwszy, mam zaplanowane 8 dni w bungalowach Club Tihany i następne 7 dni w Eger. Proszę o porady zwłaszcza jeżeli chodzi o kompleks club Tihany, czy rzeczywiście mam spodziewać się "komuny", jak niektórzy piszą? Czy są jakieś sklepy na terenie ośrodka i jaka tam panuje ogólna atmosfera?
Z góry dziękuję za porady
Odpowiedz
#2
a kiedy sie wybieracie my jedziemy do tego hotelu 23 lipca . Tez nie wiem czego się spodziewać ale rok temy byliśmy w innym hotelu,który miał tak samo jak tu różne opinie a nam sie strasznie podobałoUśmiech
Odpowiedz
#3
My jedziemy 31.07 i zostajemy do 10.08 , więc jak będziecie dłużej niż tydzień to się spotkamy. Uśmiech Też jedziecie do bungalowów czy do hotelu? I ogólnie jak Wam się podobają Węgry bo my po raz pierwszy się wybieramy.
Odpowiedz
#4
my własnie wtedy wyjezdzamySmutek szkoda a co do samych Węgier to super, rok temu byliśmy i teraz wracamy (jedyny problem ten ich język,alei to jest do przejścia) pozdrawiam Ula
Odpowiedz
#5
No cześć będę tam z familią od 23.07 do 31.07 ale i ja jade tam pierwszy raz!
Odpowiedz
#6
witajcie
ja w tym roku jade do tego hotelu mogli byście podzielić się opiniami spostrzerzenimi
pzdr
Odpowiedz
#7
Witam. Mam pytanie odnośnie posiłków w ośrodku. Czy można wykupić sobie tam obiad - jak to wychodzi cenowo. A jak nie w ośrodku to gdzie?. Gotowanie oczywiście będzie , ale od czasu do czasu chcieliśmy coś zjeść miejscowego.
Odpowiedz
#8
Wspomnień ciąg dalszy.
Półwysep Tihany to wyjątkowe miejsce na Węgrzech.
[Obrazek: 3VKWWKp.jpg]
Benedyktyńskie opactwo, założone w 1055 przez króla Andrzeja I.
[Obrazek: tzNa46m.jpg]
Zaraz obok świątyni znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać niesamowitą panoramę jeziora.
[Obrazek: jnLgP3z.jpg]
[Obrazek: kSMT0HN.jpg]
[Obrazek: cV8eYj8.jpg]
Odpowiedz
#9
Stało sie, zarezerwowałam pobyt od 01 lipca. Ktoś się wybiera w tym terminie.
Odpowiedz
#10
Cześć, nie byłem w stanie znaleźć takich informacji, więc może tutaj ktoś z Was będzie w stanie mi podpowiedzieć. Poważnie zastanawiam się nad wyjazdem nad Balaton (najpewniej pierwszy tydzień września) i mam na oku Tihany lub okolice. Nigdy wcześniej nie byłem nad Balatonem.

Zależy mi na:
1. ładnych widokach;
2. miejscu do pospacerowania i pozwiedzania;
3. możliwości odwiedzenia piwniczek z dobrym winem, ale nie muszą być w tej konkretnej miejscowości, mogę sobie podjechać kawałek;
4. jedziemy jako dwie dorosłe osoby i raczej brak nadmiaru plażujących dzieci akurat będzie atutem;
5. możliwości poleżenia nad wodą i popływania;

Z tego co wyczytałem, to ta okolica wydaje się świetnie nadawać pod kątem punktów 1.-4., ale niestety trudno było mi znaleźć informacje na temat punktu 5. Mapy Google pokazują, że są tam nabrzeża przygotowane dla turystów, ale czy ktoś z Was wie jaka jest głębokość wody i jakie są tam możliwości pływania (jeśli ktoś nie jest jakoś specjalnie doświadczonym pływakiem Szeroki uśmiech)?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja miejska Tihany Balatonfured Grzybek 4 5,292 03-07-2017, 20:59
Ostatni post: Sztasek
  Wrocław - Tihany paczer 3 2,871 30-06-2017, 14:53
Ostatni post: Sztasek
  Balaton Tihany ktoś jedzie? ulcia111 5 6,059 01-06-2017, 22:13
Ostatni post: paczer



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości