Trasa Nowy Sącz-Bogacs
#1
Witam, czy ktoś korzystał z tej trasy: Nowy S.-Muszynka-Bardejow-Presov-Koszyce-Miszkolc-Bogacs. Oczywiście omijam płatny odcinek Presov-Koszyce i M3 na Węgrzech. Jak się jedzie tą trasą?
W ubiegłych latach korzystałem z trasy Piwniczna-stara Lubovna-Poprad-Roznava-Ozd-Eger, osobiście nie polecam, drogi kiepskiej jakości no i dużo zakrętów, zjazdów i podjazdów, wiadomo Góry Bukowe.
Odpowiedz
#2
(10-06-2015, 12:35)gryfus napisał(a): Jak się jedzie tą trasą? ...

Wolno.
Odpowiedz
#3
Poważnie pytam bo trasa Piwniczna-Roznava-Ozd to droga przez mękę. Myślałem że Presov-Koszyce i dalej będzie lepsza, może ktoś podzieli się doświadczeniami z tej drogi. Czy ciężko przejechać przez Presov, Koszyce, Miszkolc czy miasta są dobrze oznakowane.
Odpowiedz
#4
Przed 2005, gdy Barwinek był wielkim korkiem, jeździłem na Gorlice, Konieczną i dalej tak, jak piszesz. Nawigacja powinna cię poprowadzić przez miasta. Zakładasz ominięcie autostrady, więc nie możesz szybko jechać.Wjeżdżając do Miskolca musisz przejechać w pewnym momencie 3/4 ronda - jadąc na wprost wypadniesz na autostradę. Tak jest po drodze z Satoraljaujhely, ale z Koszyc chyba jedziesz tym samym odcinkiem.
Odpowiedz
#5
Co do negatywnej opinii dróg 67/50, to nie zgodzę się. Parę dni temu wracałem trasą Banreve - Tornala - Rozniawa - Dobszyna - Vernar - Poprad - Wielka Łomnica i jechało się świetnie. Tylko w okolicach Tornali trochę remontują, zdarli nawierzchnię i porobili mijanki ze światłami. Poza tym dosyć mało terenów zabudowanych, szczególnie na południe od Gemerskiej Polomy. Na północ od Dobszyny prawie aż do Popradu droga faktycznie sporo kręci i ma kilka ostrych zjazdów/podjazdów, ale to akurat uznaję za pobudzającą atrakcję.

Przy okazji - gdyby ktoś chciał przejechać przez góry drogą 533 Gemerska Poloma - Hnilec, to aktualnie (VI.2015) jest ona zamknięta (objazd przez Vernar Uśmiech )
Odpowiedz
#6
(10-06-2015, 19:33)gryfus napisał(a): ... trasa Piwniczna-Roznava-Ozd to droga przez mękę. Myślałem że Presov-Koszyce i dalej będzie lepsza, może ktoś podzieli się doświadczeniami z tej drogi. Czy ciężko przejechać przez Presov, Koszyce, Miszkolc czy miasta są dobrze oznakowane.

Preszów i Koszyce omijam z daleka, nie lubię tych miast. Dawniej, tamtejsze drogi były fatalnie oznakowane - teraz nie wiem jak jest.
Miszkolc łatwo przejechać, dobre oznakowanie, uważać trzeba na rondach przy zjazdach...
Odpowiedz
#7
dzięki za info, to raczej pojadę starą trasą Wino
Odpowiedz
#8
Trasa jaką planujesz jechać jest całkiem dobra Preszów łatwy do przejechania raczej korków nie ma, zależy oczywiście w jakich godzinach będziesz jechać i uważaj przy wylocie z miasta abyś nie wjechał na autostradę,Koszyce tez raczej bez problemu się przejeżdża ja tą trasą rzadko podróżuję i przeważnie jadę w godzinach porannych ale nigdy nie natrafiłem na korki Za Koszycami jest nowa droga ekspresowa R4 na którą trzeba mieć wykupioną winietkę wiec bądz czujny abyś na nią nie wjechał tylko jedz starą 68.Od granicy Słowacko -Węgierskiej do Miszkolca droga dobra miejscami prędkość podwyższona do 110. I w Miszkolcu też musisz uważać aby Cię drogowskazy nie wyprowadziły na autostradę
Odpowiedz
#9
Tylko w Muszynce nie ma możliwości wymiany waluty na granicy !
Możesz rozważyć taką opcję: Nowy Sącz - Piwniczna - Lubovna - Kezmarok - Poprad - Dobsina - Roznava - Dlha Ves - Aggtelek - Kazincbarcika - Miskolc. Wydaje mi się, że nieco prościej i mniej korków, poza tym trasa jest ładna (przez Słowacki Raj) Uśmiech (to jest lekka modyfikacja trasy Rafała)
Odpowiedz
#10
Hej, jeżdżę na Węgry z Tarnowa przejściami: przez Konieczną oraz Muszynkę, oba okej i myślę, że trasa do Miszkolca najlepsza właśnie przez Bardejov, Presov i Koszyce, oczywiście staniesz w jakimś tam korku w tych dwóch miastach ale nie wielkim, nigdy nie zdarzyło się mi utknąć tam na dłużej. Zgubić się nie ma gdzie raczej Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trasa Szczecin - Budapeszt prezes 3 231 29-06-2018, 10:36
Ostatni post: Slavekk
  Trasa na wschodnie Węgry Simon 13 2,196 22-06-2018, 20:01
Ostatni post: Sztasek
  Trasa Warszawa - Tokaj xxxgrze 6 411 24-04-2018, 19:55
Ostatni post: schibcia
  Trasa z Barwinka przez Slovenske Nove Mesto do Hajduszoboszlo Tomeq 2 359 23-04-2018, 13:01
Ostatni post: Tomeq
  trasa Myszków-Gyenesdiás przez Słowację miodzioo1 1 723 22-08-2017, 18:36
Ostatni post: SztasekUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości