Tychy - Sopron
#1
Przeważnie jeździmy przez Słowację, tym razem myślałam o trasie przez Czechy, Austrię. Jaka jest droga Brno- Wiedeń przez Mikulov?
Wjeżdżam do Czech przez Cieszyn. Gdzie kupić winietkę i potem w Austrii?
Nigdy nie jechałam tą trasą. PomóżcieSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#2
(27-10-2013, 21:12)lisia312 napisał(a): Przeważnie jeździmy przez Słowację, tym razem myślałam o trasie przez Czechy, Austrię. Jaka jest droga Brno- Wiedeń przez Mikulov?
Wjeżdżam do Czech przez Cieszyn. Gdzie kupić winietkę i potem w Austrii?
Nigdy nie jechałam tą trasą. PomóżcieSzeroki uśmiech
Czechy odpuść... raz, że masz około 60 km dalej, no i trasa paskudnie kręci. Najlepiej przez Słowację. Od Żyliny do Bratysławy jedziesz po autostradzie D1, D2 szybko, bezpiecznie, wygodnie i prosto... Dalej Austria też autostrada A6, kawałek A4 i tylko do Parndorf, tu zjazd z autostrady jest to skrót na Węgry, kierunek Donnerskirchen, Oslip... granica... Sopronkőhida, Sopron.
Odpowiedz
#3
Dzięki. Trasę na Bratysławę znamy doskonale. A gdzie w Austrii kupię winietkę?Uśmiech
Odpowiedz
#4
(27-10-2013, 22:10)lisia312 napisał(a): Dzięki. Trasę na Bratysławę znamy doskonale. A gdzie w Austrii kupię winietkę?Uśmiech
na przejściu granicznym w Austrii lub na stacji benzynowej ... do 3,5t 10-dni: EUR 8,30
Odpowiedz
#5
lisia312 - zastanawiam się, dlaczego z Bratysławy do Sopron chcesz jechać przez Austrię? O ile planujesz odwiedzić Wiedeń - a warto - to alles klar...
Droga: Bratysława, Rajka, Levél, Mosonmagyaróvár, Jánossomorja, Csorna, Kapúvár, Sopron - wprawdzie dłuższa, ale tylko niespełna 20 km i też prowadzi do celu Uśmiech.
Odpowiedz
#6
(27-10-2013, 23:05)Sztasek napisał(a): lisia312 - zastanawiam się, dlaczego z Bratysławy do Sopron chcesz jechać przez Austrię? O ile planujesz odwiedzić Wiedeń - a warto - to alles klar...
Droga: Bratysława, Rajka, Levél, Mosonmagyaróvár, Jánossomorja, Csorna, Kapúvár, Sopron - wprawdzie dłuższa, ale tylko niespełna 20 km i też prowadzi do celu Uśmiech.

Bo do tej pory tak jeździliśmy- do Moson, do Kapuvaru, teraz jedziemy do Hegyko.
Ale i tak musimy kupić winietki, bo chcemy pojechać do Grazu- planowaliśmy Mariazell, ale chyba droga (21) jest od listopada zamknięta, a objazd daleki.Uśmiech
Odpowiedz
#7
(28-10-2013, 23:17)lisia312 napisał(a): ...teraz jedziemy do Hegyko... chcemy pojechać do Grazu- planowaliśmy Mariazell...
lisia312 - Hegykő, dobrze znam te okolice, wiele razy "odpoczywałem" w Balf. Polecam trasę dojazdu do Hegykő przez przejście miejscowe w Pamhagen, Fertőd - przejście graniczne tylko dla samochodów osobowych. Przejazd możesz też wybrać drogą omijającą autostrady i przebiegającą obok jeziora Neusiedler See... lubię te krajobrazy z łanami trzciny. To najkrótsza droga z Bratysławy do Hegykő. Do Grazu (jest piękny) masz autostradę, jedzie się normalnie z Hegykő to niecałe 200 km... trudniej już do Mariazell, bo droga kręci. W Mariazell nie byłem, ale moja żona była... jeździła tam na odpust z koleżnką - jechali jakąś serpentyną w górach i był duży ruch na drodze.
Odpowiedz
#8
Witam Serdecznie
Mam pytanie do szanownych forumowiczów.
Zapoznałem się z tym wątkiem i chciałbym się upewnić czy w dalszym ciągu najwygodniejsza droga ze Śląska do Sopronu to droga do Cieszyna a następnie Żylina – Bratysława ?
Pytam bowiem programy nawigacyjne pokazują drogę na Ostrawę – Ołomuniec – Brno i tu opcje na Bratyslawę albo przez Austrię.
Drogę na Bratysławę znam pozostałymi jechałem ale nie pamiętam.
Odpowiedz
#9
@AndrzejD: tak to najlepsz opcja i najszybsza. Jeśli nie zamierzasz zwiedzać po drodze to tak jedź. Generalnie na Słowacji/Czechachjazda zwykłą drogą to strata czasu bo drogi sa kręte i co rusz masz teren zabudowany, ograniczenia prędkości a policja jest cięta na naszych jak widzą PL.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tychy -> Siófok xamriks 4 4,627 08-04-2014, 19:57
Ostatni post: makgajwer



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości