Tygodniowe Wakacje
#1
Witam.
Do tej pory Węgry widzieliśmy tylko z okien auta gdy jechaliśmy tranzytem do Chorwacji. Rok temu na weekend wyskoczyliśmy do Budapesztu... i Węgry już nas miały w garści Uśmiech W tym roku postanowiliśmy wyruszyć z dziećmi i oddać się totalnemu relaksowi na termach. Plan wyjazdu pojawił się 2 dni przed urlopem. A na miejscu każdy dzień planowaliśmy na bieżąco. A c z tego wyszło... zapraszam.
Węgry - termale z dziećmi na luzaku
Odpowiedz
#2
Bardzo fajna relacja, gdyby jeszcze poprawić te parę literówek...
Ogólnie to większość z nas w tych miejscach była, to już jest ograny banał. Bogacs ma na forum zagorzałych zwolenników, którym mogłeś się narazić. hahaha! W Bogacs jest zadaszony basen, więc chyba i w deszcz nie jest tam źle?
Ale na początek jak najbardziej dobra trasa.
Co do płatności i wymiany waluty - dużo jest na forum, warto było sprawdzić przed wyjazdem. Ja na kartę nie narzekam (Pekao SA).
Można było zajrzeć do skansenu w Sanoku, jest tam i działka górnictwa naftowego, ale rzecz jasna dominuje tradycyjne budownictwo miejskie, wiejskie i kościelne. Są zwierzęta domowe na wolności, to może interesować dzieci.
Odpowiedz
#3
Fakt literówki się zdarzyły... jak ktoś siebie czyta to czasami umykają takie rzeczy. Fajnie, że zwróciłeś uwagę - poprawiam.
Co do skansenów. Już żeśmy ich kilka zaliczyli więc raczej omijamy.
Płatności sprawdziłem, dlatego tylko jeden kemping był opłacony z karty. Ja na kartę też nie narzekam... tylko na przeliczniki - z HUF na Dolara i potem na PLN... niestety tego taka czy inna karta nie ominie (oprócz konta walutowego oczywiście). Również specjalnie mam MasterCard a nie Visa - dzięki temu omijamy dodatkowe opłaty za przewalutowanie. Mój bank - t-mobile bankowe zapewnia nam płatności i bankomaty na terenie unii europejskiej bez prowizji. Jedynie przeliczniki są mało korzystne.
Tylko nie wiem czym miałbym się narazić zwolennikom Bogacsa. Mi się podobało i to bardzo, więc za rok na pewno tez tam zajedziemy. A że toalety ne kempingu to totalny syf to już inna bajka. Na szczęście w kamperze mam swój kibelek i nie muszę korzystać z infrastruktury.
Odpowiedz
#4
Mnie, jako bogaczaninowi /tak to się pisze?/ się nie naraził.
Odpowiedz
#5
Chodziło mi o te kible. To sprawka tych, którzy tam "urzędują". Hahahaha!
Najbliżej Twoich dat mam 23.08.: 1,41zł za 100ft, już netto bez żadnych dodatkowych prowizji.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pierwsze wakacje poza Polską z 2 letnim bobasem mazur1990 0 3,251 25-07-2017, 22:28
Ostatni post: mazur1990
  Wakacje nad Balatonem 2012 emi13214 59 63,178 08-03-2013, 19:43
Ostatni post: Smorodina
  Najtańsze i najlepsze wakacje w życiu Vattras 10 12,735 29-08-2012, 23:15
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości