Węgierska nutka na dziś
Oczko Oczko Oczko
Odpowiedz
Luis Fonsi - Despacito / Paródia ! Pamkutya  !  Piszta policjant i Béla, czyli ... piraci drogowi strzeżcie się
  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
(18-03-2019, 7:54)Sztasek napisał(a):
(17-03-2019, 16:14)eplus napisał(a): Jożin z Bażin? Uśmiech

Telepatia ... celem niedzielnej wycieczki były podmokłe łąki i bagna  Uśmiech

Jožin z bažin, czyli o o straszydle z vizovickich bagien.
Fantastyczny czeski klasyk którego autorem słów jest zmarły w 2017 roku Zdeněk Kňučík Navrátil.
"Józsi a mocsárban ... Jožin z bažin"  Bomba  po węgiersku i oryginał

Épp a Skodám vezettem, keresztül az Oraván ... Jedu takhle tábořit Škodou 100 na Oravu
Siettem és gondoltam, gyorsabb lesz a Moraván ... Spěchám, proto riskuji, projíždím přes Moravu
Van egy szörny, mi ott lakik, és a lápban mászkál ... Řádí tam to strašidlo, vystupuje z bažin
úgy nevezik Józsikám, és cseheket rágcsál ... žere hlavně Pražáky, jmenuje se Jožin 

Józsi, a lápi, a mocsáron át mászik ... Jožin z bažin močálem se plíží
Józsi, a lápi, a falura pályázik ... Jožin z bažin k vesnici se blíží
Józsi, a lápi, a fogát élesíti ... Jožin z bažin už si zuby brousí 
Józsi, a lápi, zsákmányát széttépi ... Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.

Hogy megvédd magad Józsitól, nem gondoltad volna ...Na Jožina z bažin, koho by to napadlo,
kell hozzá egy repülő, rajta néhány bomba ... platí jen a pouze práškovací letadlo. 

Általmentem egy falun, útban Vizowicébe ... Projížděl jsem dědinou cestou na Vizovice,
a polgármester üdvözölt engem Slivovicével ... přivítal mě předseda, řek mi u Slivovice, 
Ki elém hozza Józsikát, halottan vagy élve ... živého či mrtvého Jožina kdo přivede
megkapja a lányomat, s a TSZ felét érte ... tomu já dám za ženu dcéru a půl JZD

... Józsi, a lápi, a mocsáron át mászik ... Jožin z bažin močálem se plíží ...
Aszontam' az öregnek, adjon nekem gépet ... Říkám: Dej mi, předsedo, letadlo a prášek,
Elhozom a Józsikát, ahogyan azt kérte ... Jožina ti přivedu, nevidím v tom háček 
A polgármester segített, reggel már repültem ... Předseda mi vyhověl, ráno jsem se vznesl
a Józsit egy bombával meg jól seggbe küldtem ... na Jožina z letadla prášek pěkně klesl

Józsi, a lápi, bekapott pár bombát ... Jožin z bažin už je celý bílý
Józsi, a lápi, szedi már a lábát ... Jožin z bažin z močálu ven pílí
Józsi, a lápi, nekiment egy kőnek ... Jožin z bažin, dostal se na kámen
Józsi, a lápi, asszem' ennek lőttek ... Jožin z bažin, tady je s ním ámen

A Józsit a lápból, he-he-he elkaptam ... Jožina jsem dohnal, už ho držím, johoho
aztán jó sok pénzért, e-e-e eladtam ... dobré každé love, 
prodám já ho do ZOO
Odpowiedz
Nareszcie mamy wiosnę  Uśmiech  "Tavaszi szél vizet áraszt" - Queen

Tavaszi szél vizet áraszt virágom, virágom. Minden madár társat választ virágom, virágom
Wiosenny wiatr przetacza wody, mój kwiecie, mój kwiecie. Każdy ptak poszukuje pary, j kwiecie, mój kwiecie.
Odpowiedz
To są jacyś przebierańcy? Merkury pochodził z Zanzibaru czy Jamajki i na pewno nie znał węgierskiego?
Odpowiedz
(20-03-2019, 22:00)eplus napisał(a): To są jacyś przebierańcy? Merkury pochodził z Zanzibaru czy Jamajki i na pewno nie znał węgierskiego?

33 lata temu, pod koniec lipca 1986 roku na Népstadion (dziś już nieistniejącym stadionie) zagrał Queen ... byłem tam  Uśmiech
Odpowiedz
Ale to on sam śpiewał po węgiersku?
Odpowiedz
eplus nie zauważyłeś szkolnego sposobu ściągania - tekst zapisany na dłoni  Szeroki uśmiech.
Odpowiedz
Ale i tak dobry, że sobie języka nie połamał! Oczko
Odpowiedz
(21-03-2019, 11:59)eplus napisał(a): Ale to on sam śpiewał po węgiersku?

Taka jest prawda... Freddie Mercury zaśpiewał po węgiersku. Farkas Zoltán, ówczesny dziennikarz węgierskiego radia pomagał w nauce tej piosenki, której słowa fonetycznie napisano na dłoni Freddi'ego.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 144 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,463 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 27,823 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,498 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,025 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości