Węgierska nutka na dziś
o nałogu alkoholowym już było, więc coś do tematu  Uśmiech
Koós János - Részeg vagyok rózsám mint a csap

Részeg vagyok rózsám, mint a csap ... Jestem pijany jak kran spustowy w beczce
Nem aludtam, három éjjel három nap ... Nie spałem trzy noce i trzy dni
Haza mennék, jaj de nem tudok ... Poszedłbym do domu, ale nie potrafię
Hajnalig rózsám, nálad maradok ! ... Moja różyczko, do świtu zostanę u ciebie !
Odpowiedz
csapolt sor - piwo beczkowe (z czopa) Oczko
Odpowiedz
(27-06-2024, 22:19)eplus napisał(a): csapolt sor - piwo beczkowe (z czopa) Oczko

Czasy się zmieniają" w ostatnich latach spotkałem się z reklamą  Wino "csapolt bor"  Uśmiech  W winiarniach, restauracjach moda stała się na serwowanie wina rozlewanego do kielichów. 
Dobrze pamiętam wakacje i pobyt na Węgrzech w latach 70-tych ub.wieku ... 
Beczkowe piwo było, to był napis "csapolt sör" 
Wino w dzbanku też było, przynoszono na stół - reklama jego to "folyóbor"
4S Street - "Mesélek a bornak ... Bajdurzę ci wino"

Mesélek a bornak, már hallani is unja ... Bajdurzę ci wino, lecz słuchanie je nudzi
Hajnalokon át két kezemet fogja ... Poprzez brzask poranny moje ręce trzyma
Kérdi mi van veled, Ő még itt van, vagy már ... I pyta co się ze mną dzieje, Ono tu wciąż jest, albo już
Ég veled? ... Bujasz w obłokach ?
Mesélek a bornak, itt van hogy ha kell ... Bajdurzę ci wino, jesteś tu gdy jesteś potrzebne
Kezét a kezembe és én így múlnék el ... Twa ręka w mojej rękce, a ja i tak przeminę
Vezess jó Uram ha netán rosszabb útra tévedek ... Mój dobry Panie poprowadż, gdy na złą drogę zbłądzę
Jó ez a hely... ... Dobre jest to miejsce...
Ha az ember messze menne, el ne feledje a házát ... Gdyby człowiek miał zajść daleko, nie powinien zapomnieć własnego domu
Merre tart és honnan érkezett, siratja bús magányát ... Dokąd zmierza i skąd przybył, opłakuje swoją gorzką samotność
Ha az ember messze menne, el ne feledje a házát ...  Gdyby człowiek miał zajść daleko, nie powinien zapomnieć własnego domu
S annak melegét mi visszavár ... I jego ciepła, które wciąż czeka
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  János Bródy zaaregował na podsumowanie roku przez premiera Waldek 1 205 19-02-2024, 22:07
Ostatni post: Sztasek
  Muzyka węgierska na płytach rwmagyar 6 4,580 12-02-2024, 15:27
Ostatni post: rwmagyar
  Węgierska telewizja w Polsce fvg 22 28,266 27-03-2023, 14:06
Ostatni post: sdyczko
  Koncert Bryan'a Adams'a na placu Bohaterów (Hősök tér) Waldek 0 1,534 26-08-2019, 22:52
Ostatni post: Waldek
  Węgierska Wiosna Filmowa w Kinie Pod Baranami annamkalfas 1 2,064 13-05-2019, 14:18
Ostatni post: rwmagyar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości