W jakim banku konto walutowe?
#1
Po powrocie z Węgier sprawdziłem konto i jak tym razem przeliczyli mi płatności.
Posiadam konto w BZ WBK karta mastercard.
W roku poprzednim bank przewalutował mi bezpośrednio z HUF na PLN a w tym z HUF na EUR i dopiero na PLN. W tamtym roku kurs wychodził nawet lepiej jak w kantorze a po obecnych zmianach 0,15gr gorzej niż kursach kantorowych. A ma być jeszcze gorzej Dodgy
BZ WBK wprowadza prowizję od płatności kartą (za granicą) 3% poza przewalutowaniem. W banku poinformowano mnie, że to mastercard ale....

Gdzie macie konta aby płacić tylko za przewalutowanie i najlepiej z waluty obcej na PLN.
Szukałem konta gdzie będzie można gromadzić i wypłacać różne waluty takie jak HUF, BAM, RON, HRK ale niestety nic nie znalazłem poza możliwością gromadzenia i jedynie korzystania z przelewów.
Odpowiedz
#2
(12-05-2014, 15:01)Benior napisał(a): Gdzie macie konta aby płacić tylko za przewalutowanie i najlepiej z waluty obcej na PLN.
Szukałem konta gdzie będzie można gromadzić i wypłacać różne waluty takie jak HUF, BAM, RON, HRK ale niestety nic nie znalazłem poza możliwością gromadzenia i jedynie korzystania z przelewów.
http://forum.wegierskie.com/Wymiana-walu...0#pid15330
post #38
Odpowiedz
#3
Ciekawe rozwiązanie.
Według tabeli opłat i prowizji pierwsza wypłata w miesiącu kalendarzowym = 0zł każda kolejna 9zł
Nie znalazłem informacji o prowizji lub jej braku za płatności kartą.
Odpowiedz
#4
Dzwoniłem na infolinię.
Za płatność kartą nie pobierają opłaty ani żadnej prowizji.
Trzeba jedynie pamiętać, że przewalutowanie jest według mastercarda a nie kantoru alior bank ale różnice się niewielkie.
Odpowiedz
#5
(12-05-2014, 17:38)Benior napisał(a): Trzeba jedynie pamiętać, że przewalutowanie jest według mastercarda a nie kantoru alior bank ale różnice się niewielkie.
.. na korzyść Mastercarda...Oczko
Odpowiedz
#6
Bez kombinacji, gotówka... dzisiaj (13. maja) 1 PLN = 72 HUF Uśmiech w Budapeszcie Bomba
Odpowiedz
#7
W Tesco Zmieszany w kantorze Exclisive Chance kursy walut paskudne, pobierają też prowizję od wymiany walut !
Odpowiedz
#8
W tokaju przy wymianie coś 10tyś HUF zapłaciłem 500HUF prowizji Dodgy
Odpowiedz
#9
A co wy ciągle z tymi kontami... załóż tu, nie tam... to lepsze a to gorsze... Szeroki uśmiech
Po co komuś konto, jak bedzie z niego korzystał 1-2 razy w roku Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#10
(25-08-2016, 19:47)Sztasek napisał(a): A co wy ciągle z tymi kontami... załóż tu, nie tam... to lepsze a to gorsze... Szeroki uśmiech
Po co komuś konto, jak bedzie z niego korzystał 1-2 razy w roku Szeroki uśmiech
1. To jest ordynarna reklama jakiejś stronki. Z automatu nie wchodzę na coś takiego i innym to samo radzę. W wersji optymistycznej autor chce sobie nabić licznik odwiedzin. W wersji pesymistycznej chce odwiedzjącemu zainstalować jakieś oprogramowanie szpiegujące. Oferty banków się sprawdza na stronach banków, a nie z jakichś podejrzanych linków.
2. Po co konto? A po co ci banknoty HUF jeśli na co dzień płacisz w złotówkach?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim? kurczakimp 32 35,792 09-03-2018, 22:19
Ostatni post: eplus
  Konto w forintach? (wyjazd na pół roku) Kabull 3 4,243 17-09-2015, 8:49
Ostatni post: Sztasek
  Wyszukiwarka bankomatów banku Unicredit Waldek 5 6,071 13-07-2015, 12:34
Ostatni post: Waldek
  Potrzebna pomoc / OrangeWays / konto OTP MrCN 8 8,044 26-04-2013, 11:23
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości