Wakacje dla 6 mlodych ludzi - kilka pytan prosze Was o pomoc ;)
#1
Witajcie, to mój pierwszy post tutaj więc jeszcze raz chciałem wszystkich Was przywitać i pozdrowić Uśmiech

Piszę ponieważ w tym roku wraz z moją grupą znajomych (6 osób w wieku 20-23 lata ) chcemy wybrać się nad Balaton i w związku z tym kilka pytań. Nasz termin 23-30.07.14

1. Jaką miejscowość wybrać
a) która miejscowość najlepsza jest jeśli chodzi o warunki "plażowe". Chodzi mi o to gdzie woda będzie najlepsza do kąpieli i plaża w miarę przyzwoita.
Pytam dlatego, że na wielu portalach można znaleźć dom z informacją woda 200m tylko, że jak zobaczyłem tą "wodę" na jednym z ogłoszeń to zwątpiłem stąd moje obawy i pytania.
b) co do zwiedzania nie jesteśmy jakoś mega nastawieni, wiadomo zwiedzimy Budapeszt, Eger itd. ale głównie ma być to ładowanie studenckich akumulatorów

2. Czy macie może jakieś informacje nt. Domów do wynajęcia, interesuje mnie dom wolnostojący który wynajmę i będzie on CAŁY tylko dla nas. Cena 2400zl max w wyżej podanym terminie
Szukałem na stronach ale przerażają mnie kaucje 200-300 euro tylko dlatego ze nie mamy 26lat i na pewno coś zniszczymy, ja wiem że pieniązki dostanę jeśli nic nie zniszczę ale 1300zł zamrozić to dla studenta troszkę wysiłek.
Odpowiedz
#2
Szelson 1992 - typowych plaż z żółtym piaseczkiem nie znajdziesz, ale woda do kąpieli jest wszędzie ... chyba że wrunki pogodowe na to nie pozwalają.
[Obrazek: ddf8g0.jpg]
[Obrazek: 16k28th.jpg]
Odnośnie wynajmu domów, najtaniej bezpośrednio dogadać się z właścicielem - bez pośredników.
Odpowiedz
#3
(14-02-2014, 1:03)Szelson 1992 napisał(a): co do zwiedzania nie jesteśmy jakoś mega nastawieni, wiadomo zwiedzimy Budapeszt, Eger itd.

Obawiam się, że może być ciężko. To dwa osobne wyjazdy - minimum jeden dzień na Budapeszt (a i tak wszystkiego nie zobaczycie) i kolejny na Eger (co, mając na uwadze, że stacjonujecie nad Balatonem, mija się chyba z celem - daleko).

Jeśli młodzi ludzie, to najlepiej chyba Siófok. Tam w sezonie nie powinniście narzekać na brak rozrywek Oczko
Odpowiedz
#4
A do zwiedzania Pécs lub Székesfehérvár.
Odpowiedz
#5
Ewentualne rejs stateczkiem do Balatonalmádi (tam swoją drogą jest bardzo ładna plaża miejska), a stamtąd już rzut beretem do Veszprém.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
a Siofok nie jest troche daleko od wody ? Bo my chcielibysmy miec tak do kilometra jakies miejsce nad jezioremUśmiech

Sprawa druga co możecie powiedzieć o miastach Balatonlelle i Balatonfured, z tego co widzę pierwsze jest na poludniowym brzegu drugie na północnym, które z nich polecacie? Jakie są ich wady i zalety?Uśmiech

Co do zakwaterowania: macie moze jakies stronki gdzie sa podane numery do wlascicieli bez posrednikow? Bo ja takiej znalesc nie moge a boje sie troche jechac w ciemno w 6 osob.

Dziekuje za dotychczasowe rady i pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#7
czytam tez teraz, ze balaton to jezioro błotne inaczej mowiac (druga nazwa) ze nie jest ono rzeczywiscie zanieczyszczone ale konsystencja i kolor wody nie zachecaja do kapieli, jaka jest prawda? Ktory brzeg lepszy? Bo ja wiem tylko ze poludniowy plytszy a polnocny glebszy Uśmiech
Odpowiedz
#8
to prawda z tym "zamuleniem". po prostu jak jest duża fala albo dużo ludzi w wodze, to naturalne jest, że piasek z dna na skurtek ruchu się podnosi i sprawia wrażenie, że woda jest brudna. choć i tak trzeba się przypatrywać, żeby to zauważyć. woda czysta - nie ma co się bać, kombinować, przypatrywać, tylko nura do wody! Uśmiech

(14-02-2014, 13:58)Szelson 1992 napisał(a): Ktory brzeg lepszy? Bo ja wiem tylko ze poludniowy plytszy a polnocny glebszy Uśmiech

brzeg, jak brzeg. nie ma różnicy specjalnie poza tą głębokością, o której piszesz. na południowym brzegu naprawdę potrafi być tak, że idziesz 300-400 metrów w głąb jeziora, a woda wciąż sięga do pasa.
Odpowiedz
#9
a co powiesz o miastach Balatonlelle i Balatonfured ? Ktore wg Ciebie jest lepsze, a moze masz cos sprawdzonego godnego polecenia - blisko wody dla mlodych ludzi?
Odpowiedz
#10
no to pisałem wcześniej, że moim zdaniem Siófok będzie najlepszy. W Füred nie byłem. A Lelle jest jednak mniejsze od Siófoku i po 23. raczej ciężko tam o jakieś atrakcje. nie wiem też, czego szukacie/oczekujecie tak naprawdę, więc ciężko coś doradzić.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wakacje z dziećmi 12 i 10 lat ZYCZmonia 4 1,122 08-05-2023, 11:18
Ostatni post: maj0nez
  Coś dla fanów kolei ;) Misiek76 1 1,485 12-08-2020, 15:30
Ostatni post: Menes
  Prośba o pomoc wakacje 2+2 damnes82 1 1,661 13-06-2019, 22:54
Ostatni post: Helka Travel
  rodzinne wakacje gdzie? w ciemno? doktorpolmos 13 11,046 13-06-2018, 15:41
Ostatni post: ex-komar
  Pierwsze wakacje nad Balatonem martabz 12 10,748 05-01-2018, 0:15
Ostatni post: danielus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości