Weekend listopadowy
#1
Witam. Od pięciu lat spędzamy długi weekend listopadowy w Bogacs. Jak dla mnie idealnie: baseny, piwniczki z winem, Góry Bukowe. Mamy jednak ochotę na zmiany. Czy możecie polecić inną fajną miejscówkę z basenami winkiem i ciekawą okolicą do zwiedzania?
Odpowiedz
#2
(27-09-2014, 17:58)-piotr- napisał(a): (...). Czy możecie polecić inną fajną miejscówkę z basenami winkiem i ciekawą okolicą do zwiedzania?
Niedaleko jest Eger gdzie znajdziesz basenki, winko i ciekawą okolicę (Dolinę Pięknej Pani) do zwiedzania.
Myślę , że o tej porze to miasteczko jest jeszcze bardziej klimatyczne niż latem.
Odpowiedz
#3
Tokaj też jest w miarę blisko - są baseny (w Nyiregyhaza/Miszkolcu), wino jest, a okolica interesująca - myślę, że nie będzie wielu turystów. Oczko
Odpowiedz
#4
Ja również poleciłbym Eger. Może dlatego, że mam sentyment do tego miasta. Baseny w samym centrum http://egertermal.hu/pl/, przepiekna barokowa starówka (teraz już odnowiona, (samorząd śpieszył się przed wyborami)) super na wieczorne spacery. Bazylika, Liceum, Zamek, Minaret... No i wino, w Dolinie Pięknej Pani ale nie tylko...
Krótko mówiąc super miasteczko na weekendowe wypady... i nie tylko...
Pozdrawiam z Egeru...
Odpowiedz
#5
Bardzo dziękuję za propozycje, ale w Egerze i Tokaju bylem kilkakrotnie. Myślałem o trochę mniej popularnym miejscu z klimatem. Pewnie jak zwykle skończy się na Bogacs. Trudno znaleźć coś w podobnym stylu.
Odpowiedz
#6
(29-09-2014, 20:35)-piotr- napisał(a): Myślałem o trochę mniej popularnym miejscu z klimatem...

Zatem polecam Bükfürdő lub Sárvár Oczko
Bardzo klimatyczne miejscowości, świetne termy i niedużo turystów mimo że blisko do granicy z Austrią.
Na dokładkę Kőszeg - najpiękniejsze miasto w komitacie Vas.
Odpowiedz
#7
(29-09-2014, 20:35)-piotr- napisał(a): Bardzo dziękuję za propozycje, ale w Egerze i Tokaju bylem kilkakrotnie. Myślałem o trochę mniej popularnym miejscu z klimatem. Pewnie jak zwykle skończy się na Bogacs. Trudno znaleźć coś w podobnym stylu.

@-piotr-: znalazłem też P.N. Szatmar-Bereg - taka rzadziej odwiedzana część puszty, ale położona na samym wschodzie kraju (200 km od Bogacs). Zresztą można to połączyć (w miarę czasu) z Wesołym Cmentarzem (mapa). Uśmiech

EDIT: ze zdjęć wnioskuję, że tam jest klimat Oczko
Odpowiedz
#8
O właśnie. W miejscowościach przez Was proponowanych @Komarek i @Simon jeszcze nie byłem. Poszukam sobie i poczytam w necie. Wielkie dzięki.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bogács i okolice na majowy weekend piablo75 42 22,397 20-08-2017, 22:19
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości