Wycieczka po Budapeszcie - szlak tworzony przez forumowiczów
#1
W Budapeszcie byłam dawno temu, pamiętam mało. Może by tak zaplanować pięcio- czy sześciodniowy wypad do węgierskiej stolicy.

Nie wiem, czy to wypali, ale mam taką propozycję. Stwórzmy taki super program pobytu w Budapeszcie.

Niech ktoś zaproponuje miejsce startu (z króciutkim opisem),
następnie inna osoba zaproponuje kolejne ciekawe miejsce jak najbliżej miejsca poprzedniego (z podaniem dokładnej trasy oraz również krótkim opisem) i tak dalej. Warunkiem jest, aby kolejna osoba wskazywała tylko jedno konkretne miejsce (w jednym poście jedno miejsce) i aby to miejsce było jak najbliżej od poprzedniego - najlepiej na następnej ulicy, za rogiemUśmiechUśmiech. Taki gęsty program. OczkoOczko
Może niech post zaczyna się od nazwy miejsca i niech nazwa miejsca będzie pogrubiona.
Taki łańcuszek.
Ufff... nie wiem, czy dobrze wytłumaczyłamUśmiechUśmiech i nie wiem, czy uznacie to za dobry pomysł. Myślę, że byłaby to fajna zabawa.
Taki program super sprawdziłby się przy okazji pobytu w Budapeszcie, ja na pewno bardzo chętnie skorzystam.
Odpowiedz
#2
Czemu nie! Można spróbować. By nie było za bardzo sztampowo proponuję rozpocząć zwiedzanie od Deák Ferenc tér - plac-serce komunikacyjne Budapesztu. Tam krzyżują się wszystkie linie metra.

Dokąd pójdziemy z popularnego Deaka? Czekamy na Wasze propozycje.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Deák Ferenc tér

Zanim ruszymy z placu, może na nim jest coś ciekawego do zobaczenia?
Odpowiedz
#4
Na pewno wspomniane stacje metra. Szczególnie żółte földalatti. Nie sposób nie zauważyć monumentalnego Anker-ház:

[Obrazek: 33w5dlh.jpg]

A na koniec przez basen-lustro możemy zajrzeć do wnętrza klubu Akvárium, dawnego Gödör'a.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
(04-09-2012, 23:59)fvg napisał(a): A na koniec przez basen-lustro możemy zajrzeć do wnętrza klubu Akvárium, dawnego Gödör'a.

Tak mnie zaintrygowało to zaglądanie przez basen-lustro, że chciałam znaleźć jakież zdjęcie, żeby zobaczyć o co chodzi, ale nie znalazłam, więc o co chodzi z tym zaglądaniem??? Uśmiech

Poczytałam tylko, że klub jest w parku przy Erzsébet Tér , klimat jest świetny.


[Obrazek: 2mhet51.jpg]
Odpowiedz
#6
Z Deáka na plac Vörösmarty'ego. Tu monumentalny pomnik poety, cukiernia Gerbaud i dwa kroki na naddunajskie korso, gdzie niecodzienne pomniki i piękna panorama Budy.
Odpowiedz
#7
Pomnik Vörösmarty'ego, plac Vörösmarty'ego


Rzeczywiście pomnik jest okazały, ponieważ jest wykonany z marmuru, który słabo znosi niskie temperatury, gdy nastają takowe - pomnik jest "opakowywany"Uśmiech
Plac Vörösmarty'ego uważany jest za niepisane centrum Pesztu.

Jeszcze wracając do Deák Ferenc tér - tu pod ziemią znajduje się niewielkie Muzeum Metra, jeżeli ma się bilet komunikacji miejskiej można muzeum bezpłatnie zwiedzić.
Odpowiedz
#8
Cukiernia Gerbaud, plac Vörösmarty'ego

Sam budynek cukierni jest piękny,
[Obrazek: wpi8h.jpg]
zacieniony ogródek zresztą też, można pogapić się na plac i ludzi
[Obrazek: 50h7om.jpg]

Ciekawe ile kosztuje szarlotka na ciepło z lodami... mmmmymm
Odpowiedz
#9
Przy okazji gratka dla melomanów: z Vörösmarty tér jest rzut beretem do dobrze zaopatrzonego sklepu muzycznego przy Szervita tér. Nigdy nie omijam tego miejsca, odkąd bardzo kompetentny sprzedawca znalazł mi tam CD niemal już historyczny, bo wydanie płyty LGT Mindenki másképp csinálja z 1977 r. Zdarzenie prawie symboliczne, bo tę samą płytę na winylu przywiozłem sobie z Budapesztu w 1979 roku!
Odpowiedz
#10
(05-09-2012, 10:04)moziba napisał(a): Z Deáka na plac Vörösmarty'ego. Tu monumentalny pomnik poety, cukiernia Gerbaud i dwa kroki na naddunajskie korso, gdzie niecodzienne pomniki i piękna panorama Budy.


Eötvös ter

No to naddunajska promenada: Eötvös ter, gdzie jak wyczytałam znajduje się początek korsa. Na zdjęciach tego placu jest pomnik, może ktoś wie kogo?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,854 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,262 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,567 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości