Ankieta: Którą wersję graficzną forum wolisz?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Domyślna skórka - częstsze aktualizacje, większa wydajność
72.73%
8 72.73%
Layout nawiązujący do Węgier - wartość estetyczna, limitowana dostępność funkcjonalności forum
27.27%
3 27.27%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wygląd forum
#1
Cześć,

Będę zobowiązany, jeśli pomożecie podjąć mi decyzję w kwestii layoutu strony.

Z jednej strony możemy postawić na prostotę i używać skórki domyślnej. Dzięki temu forum może być aktualizowane na bieżąco, wszystkie jego funkcjonalności powinny być dostępne, a całość powinna działać sprawniej.

Druga opcja to tematyczny layout związany w Węgrami. Na plus walory estetyczne, na minus rzadsze aktualizacje oprogramownia. A co za tym idzie - forum mniej wydajne.

Głosujcie proszę. Miłe widziane uzasadnienia wyborów i wszelkiego rodzaju komentarze.

Pozdrawiam!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
ja jeszcze głosuję dodatkowo za wyrzucaniem spamerów. Ich ilość przeraża i naprawdę zniechęca do wchodzenia tutaj, a w związku z tym do jakiejkolwiek aktywności
Odpowiedz
#3
wolffer,

dzięki za głos. W pełni zgadzam się z postulatem odnośnie spamu.

Zwróć proszę uwagę, że na ogół forum jest wolne od spamu. Jest on usuwany na bieżąco. Zazwyczaj w przeciągu 24 h od pojawienia się.

A że spamujacych jest kilkaset razy więcej, niż usuwających spam to już inna kwestia - ciężko temu zaradzić. Najważniejsze jest to, że spam nie zostaje na forum.

Oczywiście pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie.

Pozdrawiam i dzięki za udział w dyskusji.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Po prostu pierwszy post powinien być merytoryczny, z prezentacją nowego użytkownika i rozwinięty do paru zdań.
Szybka edycja nie działa, mam tylko "Loading...".
A dałoby się zachować chociaż zieloną kolorystykę? Ten banner z Parlamentem jest taki wyjątkowy, że wszystko rozwala? Kolory tła już niekoniecznie. Uśmieszki z flagami i winem pozostały, jak widzę?
Odpowiedz
#5
Jak wszystko co nowe, potrzeba chwili by się przyzwyczaić. Osobiście wolę większą wydajność i funkcjonalność Uśmiech
Odpowiedz
#6
Wszystko jedno, ale warto pomyśleć nad zmianą na kolor zielony. I ilość reklam trochę przeraża, ale rozumiem że forum samo się nie utrzyma, więc nie ma problemu.
Odpowiedz
#7
faktycznie, jeżeli chodzi o forum, to chyba jednak zieleń mi się bardziej z Węgrami kojarzy
Odpowiedz
#8
(09-04-2018, 13:21)eplus napisał(a): Szybka edycja nie działa, mam tylko "Loading...".

Mam to samo. Zanotowałem i przyjże się temu, jak uporam się z bardziej palącymi kwestiami.



Ogromne dzięki wszystkim zainteresowanym za odzew - zgodnie z życzeniem postaram się przywrócić kolor nadziei na forum Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Zawsze jak mam do czynienia ze zmianami  zastanawiam się czemu one mają służyć.
Niestety nie widzę co "miał" poeta na myśli wprowadzając zmiany.
Poprzednia wersja w sposób szybki i jednoznaczny pozwalała na "odwiedzenie"  nowych/jeszcze nie odwiedzonych wątków.
Nie widzę tej możliwości w aktualnej wersji. Może źle szukam?
Odpowiedz
#10
(09-04-2018, 23:33)Waldek napisał(a): Poprzednia wersja w sposób szybki i jednoznaczny pozwalała na "odwiedzenie"  nowych/jeszcze nie odwiedzonych  wątków.
Nie widzę tej możliwości w aktualnej wersji. Może źle szukam?

[Obrazek: aQHQnAh.png]
Czy chodzi o tę funkcje?




Jeżeli zaś chodzi o przyczyny zmian - jak wspomniałem wcześniej - poprzednia skórka forum powstała w roku 2014. W międzyczasie silnik forum doczekał się licznych aktualizacji: wprowadzano nowe funkcjonalności (np. publikowanie posta bez konieczności przeładowania strony), usunięto luki bezpieczeństwa, wreszcie usparawniano ogólną jakość jego funkcjonowania.

Sam mam olbrzymi sentyment do starego wyglądu forum (m.in. stąd temat i prośba o Wasze opinie). Niestety jednak nastał czas się z nim pożegnać - wielokrotnie otrzymywałem ostrzeżenia od administratora serwera, że forum pochłania olbrzymią ilość zasobów i, mówiąc delikatnie, nie jest najbardziej wydajne. Zalecał on aktualizację oprogramowania. Z czym ja zwlekałem w obawie o kompatybilność że skórka.

Prawdopodobnie dało by się ją nawet dostosować do nowego silnika (choć obawiam się, że przekracza to moje umiejętności), lecz, co najważniejsze, przy każdej kolejnej aktualizacji silnika czynność ta musiałaby być powtarzana. Stąd decyzja o przesiadce na skórkę możliwie bliską tej oryginalnej. Czyli taką, która (w teorii Uśmiech) zawsze będzie działać tak, jak należy.

Osobiście wyjdę mi się, że to, co stanowi o wartości forum to treści na nim publikowane i jego społeczność. A tutaj jakości nam nie brakuje.

Mam pełną świadomość, że pierwszy kontakt z czymś nowym po tak długim czasie używania poprzedniej skórki może być wyzwaniem. Dlatego też proszę o Wasze uwagi.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że za kolejne cztery lata, jak znów będziemy zmieniać wygląd forum, obecną skórka będzie rozpamiętywana w podobny sposób Uśmiech





Podmieniłem kolory. Proszę o przeładowanie plików zapisanych w pamięci przeglądarki: CTRL + F5.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycje zmian, pomysły na rozwój forum fvg 104 92,852 10-11-2023, 12:06
Ostatni post: au-iv-385223
  [PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum? fvg 32 84,269 05-11-2023, 21:28
Ostatni post: ex-komar
  Forum na przeglądarkach andrasz 1 4,753 12-07-2014, 20:48
Ostatni post: fvg
  [PORADNIK] Jak ustawić avatar na forum? fvg 0 6,095 11-02-2014, 20:16
Ostatni post: fvg
  Pomoc w promocji forum fvg 22 34,791 12-08-2013, 10:23
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości