Wynalazki węgierskie
#1
Węgrzy lubią nazywać swoja ojczyznę krajem wynalazców. W zasadzie twierdzą, że wynaleźli niemal wszystko Oczko Przynajmniej tak to brzmi, jak zaczyna się wyliczanie. Nigdy nie byłem na tyle dociekliwy, żeby dochodzić, czy wszystko to jest faktycznie ich dziełem. Ale, co by nie mówić, liczba wynalazków węgierskiego autorstwa jest naprawdę imponująca.

Kostka Rubika, pióro kulkowe, zapałki ("bezpieczne zapałki") i można by tak długo... O jakich patentach węgierskich jeszcze słyszeliście? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Długopis - czy to ten sam facet co pióro kulkowe ? Laszlo Biro ?

Na YT był kiedyś filmik pokazujący węgierskie wynalazki, było też coś o silnikach Forda, muszę poszukać w wolnej chwili.
Odpowiedz
#3
(12-06-2012, 13:51)Maniek napisał(a): Długopis - czy to ten sam facet co pióro kulkowe ? Laszlo Biro ?

Tak, tak. Wydaje mi się, że chodzi o to samo Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Znalazłem Szeroki uśmiech

Odpowiedz
#5
Woda sodowa, oj pyszna rzecz! Szkoda, że w zasadzie nie do dostania u nas :/ U Węgrów za to prawie wszędzie za bezcen. No, ale fakt, że jej wynalazcą był Węgier zobowiązuje Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#6
Jeszcze taki znalazłem, całkiem fajnie to video zrobili, widać że kasy na promocję nie skąpią.

Odpowiedz
#7
Wyśmienite wykonanie. Nam też by się przydała taka reklama. Uśmiech
Admirał Miklós Horthy de Nagybánya - prawdziwy przyjaciel Polaków.
Odpowiedz
#8
[Obrazek: lgo5z.jpg]

bogracs....
Odpowiedz
#9
MOZNA TU JAKOS WSTAWIC WLASNE ZDJECIA BO MAM Z TYM PROBLEM....?
Odpowiedz
#10
(13-06-2012, 18:23)fvg napisał(a): Woda sodowa, oj pyszna rzecz! Szkoda, że w zasadzie nie do dostania u nas :/ U Węgrów za to prawie wszędzie za bezcen. No, ale fakt, że jej wynalazcą był Węgier zobowiązuje Oczko

(19-06-2012, 13:42)easymaks napisał(a): MOZNA TU JAKOS WSTAWIC WLASNE ZDJECIA BO MAM Z TYM PROBLEM....?
Wlasnie znalazlem cos w kwestii wielkosci wegierskich syfonow....Szeroki uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kino węgierskie fvg 104 89,738 27-05-2021, 20:11
Ostatni post: rwmagyar
  Radio węgierskie on-line fvg 16 18,803 22-10-2016, 9:26
Ostatni post: Sztasek
  Malarstwo wegierskie subiektywnie Ribizli 25 30,542 14-08-2016, 15:43
Ostatni post: mario
  Węgierskie hity ;) fvg 67 73,376 17-07-2016, 9:53
Ostatni post: gryfus
  Muzyka: węgierskie HITY POPkultury Arw 81 107,235 31-08-2014, 20:16
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości