Wynalazki węgierskie
#11
(19-06-2012, 13:42)easymaks napisał(a): MOZNA TU JAKOS WSTAWIC WLASNE ZDJECIA BO MAM Z TYM PROBLEM....?

Oczko
[PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum?
Odpowiedz
#12
(19-06-2012, 13:42)easymaks napisał(a): MOZNA TU JAKOS WSTAWIC WLASNE ZDJECIA BO MAM Z TYM PROBLEM....?

Dodałem obrazek (mam nadzieję, że chodziło o ten Oczko), który chciałeś wstawić. Zwróć uwagę, że nie wszyscy używają facebooka, także obrazki stamtąd nie będą widoczne dla każdego. Poza tym polecam poradnik wrzucony przez Mańka.

No i witamy na forum! Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#13
Bogracz to super sprawa. Nie mogę pojąć jak to możliwe, że grille podbiły Polskę. Podobnie jak hamburgery czy kuchnia dalekiego wschodu mogą być popularniejsze od węgierskich potraw.

Cudze chwalicie, bratniego nie znacie...
Odpowiedz
#14
Ano, bez dwóch zdań. Grill jednak ma tę przewagę, że można jeść już po kilkunastu minutach od jego rozpalenia Oczko


Żeby jednak za bardzo nie odbiegać od tematu. Wiecie, że autobus przegubowy także został wynaleziony przez Węgrów? Pierwsze były chyba, tak dobrze znane z ulic polskich miast swego czasu, Ikarusy.

[Obrazek: 121br7b.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
Rzeczywiście, filmy interesujące, ale i tak wszystko wynalazł Előd...

Dodane po edycji
Z tymi przegubowcami na polskich ulicach to nie jest tak. Nasz rodzimy jelcz (mimo że z czechosłowackim rodowodem) pojawił się już w latach sześćdziesiątych, co - jako dinozaur - pamiętam, choć może bez szczegółów typu gdzie miał środkowe drzwi i ile okien za rękawem. Ikarusy zaś to lata zdecydowanie późniejsze, może koniec siedemdziesiątych. Oba typy miały wysoką podłogę: w jelczu silnik był obok kierowcy, a w ikarusie - pod podłogą. Z tego faktu wynikało umieszczenie przednich drzwi dla pasażerów.
Odpowiedz
#16
(19-06-2012, 18:33)moziba napisał(a): Rzeczywiście, filmy interesujące, ale i tak wszystko wynalazł Előd...

Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech Tak jest, Előd, niestrudzony wynalazca Oczko Genialna postać swoją drogą. Zresztą, jak każdy z vezérów w filmie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#17
Dorzucam holograf i transformator!
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#18
(19-06-2012, 17:55)fvg napisał(a): nie wszyscy używają facebooka, także obrazki stamtąd nie będą widoczne dla każdego

mała uwaga techniczna - mogą nie być widoczne strony ze zdjęciami, natomiast same zdjęcia już powinny być widoczne bez problemu, ale to trzeba skopiować adres samego obrazka [kończący się zwykle na .jpg].

co do wynalazków, to ponoć w USA przy pracach nad bombą jądrową postanowiono przestać się męczyć z angielskim i przestawić się na węgierski, bardziej naturalny dla większości pracujących nad projektem naukowców. Oczko tyle anegdota...
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#19
(20-06-2012, 23:37)varpho napisał(a): co do wynalazków, to ponoć w USA przy pracach nad bombą jądrową postanowiono przestać się męczyć z angielskim i przestawić się na węgierski, bardziej naturalny dla większości pracujących nad projektem naukowców. Oczko tyle anegdota...

Z racji egzotyki języka węgierskiego owi naukowcy byli nazywani w Stanach Marsjanami. Nikt nie mógł ich zrozumieć. Więcej na ten temat do poczytania tutaj.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#20
(19-06-2012, 17:55)fvg napisał(a):
(19-06-2012, 13:42)easymaks napisał(a): MOZNA TU JAKOS WSTAWIC WLASNE ZDJECIA BO MAM Z TYM PROBLEM....?

Dodałem obrazek (mam nadzieję, że chodziło o ten Oczko), który chciałeś wstawić. Zwróć uwagę, że nie wszyscy używają facebooka, także obrazki stamtąd nie będą widoczne dla każdego. Poza tym polecam poradnik wrzucony przez Mańka.

No i witamy na forum! Oczko

oj dzieki dzieki! przeczytam ten poradnik bo mam troche super zdjec, a forum jest best...pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kino węgierskie fvg 104 89,773 27-05-2021, 20:11
Ostatni post: rwmagyar
  Radio węgierskie on-line fvg 16 18,821 22-10-2016, 9:26
Ostatni post: Sztasek
  Malarstwo wegierskie subiektywnie Ribizli 25 30,549 14-08-2016, 15:43
Ostatni post: mario
  Węgierskie hity ;) fvg 67 73,433 17-07-2016, 9:53
Ostatni post: gryfus
  Muzyka: węgierskie HITY POPkultury Arw 81 107,256 31-08-2014, 20:16
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości