Zánka i Balatonakali - PLAŻE
#1
Witam, mam pytanie o plaże w miejscowościach Zanka i Balatonakali. Czy są płatne ? Czy w sezonie są bardzo zatłoczone ? Czy w danej miejscowości jest jedna plaża czy więcej ? A jak z wodorostami ? I co w ogóle sądzicie
o w/w miejscowościach ?
dziękuję za info
Odpowiedz
#2
Zánka

[Obrazek: KyZyE9S.jpg]

Tak się prezentuje plaża. O wodorostach nie ma mowy - zarówno tutaj, jak i w Balatonakali. W ogóle w Balatonie pływa na tyle dużo ludzi, że raczej ich nie uświadczysz. Jakieś niedobitki mogą się zapodziać, ale będą to wyjątki potwierdzające regułę.

Ceny (2013):

Dorośli: 450 Ft
Dzieci (6-14 lat): 250 Ft

Karnet tygodniowy dla dorosłych: 2300 Ft
Karnet tygodniowy dla dzieci: 1100 Ft
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Balatonakali


Tu też, jak widać na załączonym wideo, nie ma mowy o wodorostach.

Ceny (2013):

Dorośli: 500 Ft
Dzieci (4-14 lat): 300 Ft

Bilet tygodniowy dla dorosłych: 2500 Ft
Bilet tygodniowy dla dzieci: 1500 Ft

Dodatkowo 500 Ft za dzień korzystania ze zjeżdżalni.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Dzięki za info ,wygląda to nieźle, ceny też są do zaakceptowania, zwłaszcza przy wykupie karnetu. O wodorosty spytałem ,bo słyszałem, że na północnym brzegu się zdarzają. Brzeg opada chyba trochę bardziej stromo , co akurat mi odpowiada. Czy to są jedyne plaże w w/w miejscowościach ? I czy płatne plaże nad Balatonem są regułą , czy bywa z tym różnie ? I czy prawdą jest , że te dwie miejscowości (Zanka i Balatonakali) są spokojniejszne i mniej zatłoczone od miejscowości na południowym brzegu ?
Odpowiedz
#5
Muszę tu wtrącić swoje 3 grosze - rzeczywiście dno na pd brzegu jeziora (Zamardi,Siofok)było piaszczysto-muliste ,bez wodorostów,przyjemne dla stóp,natomiast na brzegu pn (Alsoors) wodorosty okręcały sie wokół nóg,pomimo dużej ilości kąpiących się,co wywoływało niechęć mojej córki (i moją też). Dodatkowo w tym zielsku grasowały zielone węże wodne - wątpliwa atrakcja dla dzieci i niektórych pań..


[Obrazek: 333a1hw.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,585 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Ceny wstępu na plażę w 2020 Waldek 1 2,495 03-07-2022, 17:00
Ostatni post: Waldek
  Bezpłatne plaże nad Balatonem w 2022 roku Waldek 3 5,654 06-06-2022, 23:04
Ostatni post: Anderek
  Dzikie plaże na północnym brzegu drops3 0 1,739 14-08-2019, 6:24
Ostatni post: drops3



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości