Z Balatonu do basenów termalnych
#1
Witam,
w dniach 15-20 sierpnia będziemy przebywac na campingu Europa w Alsóörs (Veszprem).Oprócz odpoczynku na plaży chciałabym jeszcze odwiedzic jakies kąpielisko z basenami termalnymi znajdujące się możliwie najbliżej campingu i najlepiej byłoby dostać się tam pociągiem lub autobusem. A być może znacie jeszcze jakies inne miejsca które mozna zobaczyc/ dojechac z naszego campingu. Będe wdzieczna za informacje

PozdrawiamUśmiech
Ania
Odpowiedz
#2
(03-08-2012, 21:22)ania40 napisał(a): Witam,
w dniach 15-20 sierpnia będziemy przebywac na campingu Europa w Alsóörs (Veszprem).Oprócz odpoczynku na plaży chciałabym jeszcze odwiedzic jakies kąpielisko z basenami termalnymi znajdujące się możliwie najbliżej campingu i najlepiej byłoby dostać się tam pociągiem lub autobusem. A być może znacie jeszcze jakies inne miejsca które mozna zobaczyc/ dojechac z naszego campingu. Będe wdzieczna za informacje

PozdrawiamUśmiech
Ania

Jeśli chodzi o zachodnie Węgry, to mogę Ci jedynie polecić miejsca na podstawie tego przeczytałem, bo nie znam tamtejszych basenów termalnych.
Stosunkowo blisko Veszprem jest Heviz, położone blisko zachodniego krańca Balatonu. Heviz jest (przynajmniej tak wynika z lektury) kąpieliskiem leczniczym i nie ma tam chyba atrakcji "aquaparkowych". Tutaj masz stronę ich stronę, niestety nie ma informacji po polsku, chociaż w sumie jest 9 języków (m.in. po szwedzku, a teoretycznie także po chińsku, chociaż mi się "krzaczki" nie wyświetlają),
http://www.heviz.hu/hevizito/furdo-informacio-arlista/

Bardzo efektownie prezentuje się na fotografiach obiekt w Zalaegerszeg, miasto około 40 km na zachód od kranców Balatonu. Tutaj masz cennik, a w zakładce "kepgaleria" wspomniane fotografie.
http://zalaegerszegitermalfurdo.hu/terma...gyzek.html

Z kolei typowe atrakcje dla dzieci (m.in. dużo zjeżdżalni) masz w Zalakaros, położone jakby symetrycznie po drugiej stronie Balatonu w stosunku do Veszprem, czyli jakieś 20 km na południowy zachód od "węgierskiego morza".
Tutaj masz ich stronę:
http://www.furdo-zalakaros.hu/arlista/
Odpowiedz
#3
Wspaniale, dziękuję za informacje, napewno skorzystam, szczególnie Zalakaros prezentuje się ciekawie ze względu na dzieciaki. Poszukam coś jeszcze dla nas "dorosłych",cos do zwiedzania, choć o tym to myślę tylko ja, bo reszta towarzystwa chce się kąpać i opalaćUśmiech

Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Z Veszprém trzeba się wybrać do Balatonalmádi, na tamtejszą plażę. Godny polecenia jest także Festiwal Muzyki Ulicznej. Podczas jego trwania ulice miasta zamieniją się w jedną wielką scenę. Każdy może spróbować swych sił i wystąpić przed zebranymi. Niestety - tegoroczna edycja już za nami Smutek
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Dziękuję bardzoUśmiech
Jakby ktoś miał jeszcze jakies sugestie to bardzo proszę




(07-08-2012, 9:48)fvg napisał(a): Z Veszprém trzeba się wybrać do Balatonalmádi, na tamtejszą plażę. Godny polecenia jest także Festiwal Muzyki Ulicznej. Podczas jego trwania ulice miasta zamieniją się w jedną wielką scenę. Każdy może spróbować swych sił i wystąpić przed zebranymi. Niestety - tegoroczna edycja już za nami Smutek
Odpowiedz
#6
A w jakim wieku dzieci? Atrakcje w okolicy polecam następujące:

Annagora Aquapark

Zoo w Veszprém

Jezioro Jaskiniowe

Jak coś więcej trzeba, to proszę na maila kociuba@helkatours.hu - nie dlatego że ja taki nieużytek jestem, że nie chcę pisać na forum, ale przed tym długim weekendem padam na twarz, tyle jest roboty, bo każdy chce nocleg na ostatnią chwilę - na mailu siedzę non-stop, na forum niekoniecznie, a jak Państwo wyjeżdżają lada dzień, to tak będzie szybciej.
Odpowiedz
#7
Dzieci w wieku 13 i 9 a wogóle to bardzo dziękuję za propozycje a o Anngora Aquapark na wet nie słyszałam a to chyba blisko z naszego campingu Europa a wyjezdzamy juz 15.08 o 4.00 ranoUśmiech



(13-08-2012, 1:52)kkociubka napisał(a): A w jakim wieku dzieci? Atrakcje w okolicy polecam następujące:

Annagora Aquapark

Zoo w Veszprém

Jezioro Jaskiniowe

Jak coś więcej trzeba, to proszę na maila kociuba@helkatours.hu - nie dlatego że ja taki nieużytek jestem, że nie chcę pisać na forum, ale przed tym długim weekendem padam na twarz, tyle jest roboty, bo każdy chce nocleg na ostatnią chwilę - na mailu siedzę non-stop, na forum niekoniecznie, a jak Państwo wyjeżdżają lada dzień, to tak będzie szybciej.
Odpowiedz
#8
Aniu, widzę, że tutaj też szukasz informacji. Ja tez, ale raczej przeglądam. Jeśli chodzi o aquapark Annagora to z cała pewnością go zaliczymy, pokazywałam dzieciom filmik ze strony, są zachwycone! Pozdrawiam
Aneta
Odpowiedz
#9
szukam, szukam,niby będziemy tylko 5 dni,ale chciałabym maksymalnie dużo zobaczyć, moja młodsza (9 lat)chce jechac z nami "starymi" ale 13-latek się już buntuje i odgraża, że w przyszłym roku jedziemy ale bez niegoUśmiech Startujemy o 4 rano -tzn taki mamy planOczko a Wy?


(13-08-2012, 21:32)meegrena napisał(a): Aniu, widzę, że tutaj też szukasz informacji. Ja tez, ale raczej przeglądam. Jeśli chodzi o aquapark Annagora to z cała pewnością go zaliczymy, pokazywałam dzieciom filmik ze strony, są zachwycone! Pozdrawiam
Aneta
Odpowiedz
#10
Hej, my wyruszamy na noc - przed nami jednak dłuższa droga. Co do marudzenia nastolatka to myślę, że atrakcje typu aquapark trafią w jego gust, polecam stronę, tam jest pełen opis. Podam Ci mojego maila, może wymienimy się nr tel - jeśli masz ochotę :-) adpolsakiewicz@gazeta.pl
My dzisiaj robimy ostatnie zakupy, dzieci już bardzo podekscytowane.
Pozdrawiam
Aneta
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Policja Wodna Balatonu przypomina Waldek 0 409 13-07-2023, 9:59
Ostatni post: Waldek
  40 zawody w przepłynięciu Balatonu Waldek 0 484 24-07-2022, 0:36
Ostatni post: Waldek
  Co warto zobaczyć będąc nad południowym brzegiem Balatonu? PannaMigotka 13 14,540 15-04-2017, 18:41
Ostatni post: eplus
  podróżowanie wokół Balatonu alwesz 10 20,314 26-03-2016, 22:55
Ostatni post: emi13214
  Region okolic Balatonu Klimaty Węgierskie 2 5,300 30-09-2013, 19:41
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości