Zalakaros
#11
Przecież zarówno studio jak i domki mają aneks kuchenny. Włącz sobie Polski (prawy górny róg) i sprawdź zakładkę "rodzaje noclegów"
Odpowiedz
#12
Ahh mój błąd dzięki wielkie Piwo dla Ciebie
Odpowiedz
#13
Tak na marginesie. Z tego co mi wiadomo to we wszystkich państwach południa Europy określenie "Studio" to pokój z aneksem kuchennym i łazienką, a określenie "Apartament" to po prostu "polskie" mieszkanie.
Odpowiedz
#14
Również szukam noclegu w Zalakaros 26 czerwca do 5 lipca
Najlepiej domek do dyspozycji
4 osoby dorosłe oraz 6 dzieci 1 do 6 lat
wojtt9@interia.pl
Odpowiedz
#15
(27-05-2016, 21:05)wojtt9 napisał(a): ... szukam noclegu`w Zalakaros 26 czerwca do 5 lipca.
Najlepiej domek do dyspozycji, 4 osoby dorosłe oraz 6 dzieci 1 do 6 lat...

Zalakaros, domki ...
Odpowiedz
#16
W związku z tym iż Zalakoros jest od Polski jednak daleko, "naszych " jest tam mniej. Jednak nam od kilku lat udaje się tu bywać. Jest to nasza przerwa w drodze do Chorwacji i z powrotem. W ubiegłym roku teren przylegający do basenów, dzięki budowie kolejnego hotelu nabrał blasku. Dobrze też wygląda powstałe jeziorko termalne gdzie można wieczorami pospacerować. Jest też wieża do zjazdów na sucho Co do samych basenów, pierwsze określenie jakie przychodzi do głowy to rozległy teren. Nawet przy dużej ilości ludzi można znaleźć spokojniejsze miejsce. Nieźle zaprojektowany teren pod względem rozdziału zabawy i wypoczynku. Strefa zabawy, zjeżdżalnie dość oddalona od miejsc relaksu w wodzie termalnej. I tu rewelacja dla ceniących spokój, wody te nie są dostępne dla dzieci. Ratownicy tego pilnują!! Nawet gdy jakaś nawiedzona mamusia próbuje wejść ze swym rozdartym dzieckiem, zostaje miło acz stanowczo wyproszona. Ale jak napisałem strefa zabawy okazała, do tego kilka miejsc zabawowych typu kręcące się pojazdy ;-))
Gastronomia na duży plus. W jednym z barów nawet pogacze, retesze pieczone co dzień rano na miejscu o langoszach nie wspomnę bo zaraz się ślinię ;-). Świeżutkie, polecamy na śniadania. Wino w cenach bardzo węgierskich ;-)
Warto skrócić np pobyt na wybrzeżu chorwackim i drogę do Polski podzielić na pół.
Odpowiedz
#17
A z czasem w ogóle zrezygnować z Cro. UśmiechUśmiech
Odpowiedz
#18
Podobnie jak slołmen zawsze drogę (gdzieś na południe) dzielę tak aby podział wychodził u bratanków. Tym razem padło na Zalakaros. Nocleg w jednym z wielu pensjonatów w pobliżu kąpielisk już zarezerwowany. Jednak zastanawiam się, czy nie przydłużyć pobytu o jedną dobę. Problemem dla mnie jest zrozumienie cennika na stronie kąpieliska w konfrontacji do tego co piszą koledzy. W tłumaczeniu z angielskiego (polskiego nie ma - nie dziwię się Uśmiech) bilety basic i complex praktycznie nie różnią się poza experience bath i health centre. Podejrzewam, że te ostatnie akurat mnie niezbyt interesują. Obie wersje biletów obejmują baseny indoor oraz lido. Nic w cenniku nie ma na temat adrenalin slide park czy to chodzi o ten experience bath? Czy pobyt w różnych strefach warunkuje opaska czy "zegareczek"? Może ktoś, kto wie, "pojaśni" mnie. Będę wdzięczny ( Wino wypiję za niego Szeroki uśmiech )

tkoko w Twoim chomiku nie znalazłem tego o czym wspomniałeś.

PS: Chyba sam znalazłem odpowiedź. Węgierskiego nie znam, a z ichnim tłumaczeniem na angielski jest jak z tłumaczem google - różne rzeczy znaczą to samo lub odwrotnie. Wyjaśnienie tkwi prawdopodobnie w zakładce Adventures, która nie określa dokładnie strefy basenów, ale sugeruje, że wszystkie znaczniejsze atrakcje są complex.
W zasadzie to czego ja się spodziewałem? Uśmiech ha, ha ...
Odpowiedz
#19
Tu masz zdjęcie z chomika
[Obrazek: CIWjIS8.jpg]
Te niebieskie kropki w lewym górnym rogu to baseny i atrakcje (niestety brak jest obecnie wirtualnej mapy więc nie masz podglądu).
Niemniej jednak, poza tym że są nowe atrakcje (np. duże zjeżdżalnie), to zasada została ta sama. Bilet podstawowy (Alap belépőjegyek) obejmuje baseny zewnętrzne, zjeżdżalnie (w tym te najnowsze), dzieciecy kompleks, falę i td.,i zapewne zadaszony basen na terenie otwartym zaznaczony czerwonym krzyżykiem na zdjęciu (nie byłem, nie było czasu Szeroki uśmiech).
Bilet kompleksowy (Komplex belépőjegyek) obejmuje dodatkowy budynek z basenami. Na zdjęciu powyżej jest zaznaczony czerwoną obwódką . Są w nim kompleks dziecięcy, basen wielofunkcyjny (gejzery bąbelki, rzeka itd.)., kilka zjeżdżalni i innych basenów.
Jeżeli nie przeszkadza Ci pogoda, to praktycznie możesz spokojnie odpuścić sobie "kompleks" W cenie "basic" na otwartym terenie masz basen pływacki, termalny, z atrakcjami, falę, zjeżdżalnie, kompleks dziecięcy, basen kryty z atrakcjami itd. "Kompleks" warto jednak wziąć przy gorszej pogodzie, i przy dzieciach. (przy tej cenie)
Na basenie są opaski dzięki którym możesz poruszać się między wykupionymi atrakcjami.
Zielonym krzyżykiem jest zaznaczona dziecięca strefa "komplex" i reszta zdjęć jest z tego basenu.
Odpowiedz
#20
Powyższy post jest wzorcowym przykładem pomocy forumowej. Masz konkretne pytania - piszesz, a za chwilę masz wyczerpujące wyjaśnienia. Dzięki tkoko - Wino za Twoje zdrowie już piję Oczko.
Wcześniej oglądałem to zdjęcie na chomiku, ale nawet nie dostrzegłem tych punktów - teraz wszystko jasne.
Końcem czerwca spróbuję dokonać jeszcze eksploracji innego chyba nieznanego kompleksu termalnego w miejscowości Letenye nad samą granicą HU-CRO.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Noclegi w Zalakaros maggie2205 9 4,841 07-07-2018, 20:28
Ostatni post: delinus
  Sarvar czy Zalakaros (z małymi dziećmi)? anissa 1 2,978 24-07-2017, 10:26
Ostatni post: jolanta631



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości