Zemplén Adventure Park
#1
Czy ktoś z Was jadąc na Węgry i przekraczając granicę w Solvenskie Nowe Mesto zatrzymywał się może w Satoraljaujhely i korzystał z atrakcji w Parku Zemplen Adenture??? Słyszałam że jest tam fajny tor saneczkowy i inne atrakcje. Czy ktoś z was może to potwierdzić i ewentualnie jakieś opinie? Ceny itp? Ostatecznie po zastanawianiu się jakie baseny w tym roku, wygrały dzieciaki i jedziemy do Hajduszoboszlo. Kawałek drogi nawet z południa jest i chcielibyśmy po drodze zatrzymać się gdzieś i trochę pozwiedzać i skorzystać z różnych atrakcji jeżeli takowe sa warte tego. Co polecilibyście jeszcze oprócz tego Parku? Może Tokaj? Co w Tokaju dla dzieci?  Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Tak potwierdzam w Satoraljaujhely jest tor saneczkowy w Tokaju dla dzieci nic raczej nie ma przynajmniej nie przychodzi mi nic do głowy  Oczko Tokaju to takie małe senne miasteczko
Odpowiedz
#3
Chyba przez przypadek powtórzyłeś moje niedawne pytanie
https://forum.wegierskie.com/S%C3%A1tora...k-rozrywki
Odpowiedz
#4
Szeroki uśmiech Ja jednak podejrzewam, że to umyślny plagiat. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#5
Wczoraj (sobota) wpadł mi do głowy taki kontrowersyjny pomysł, aby "wyskoczyć" na Węgry z wnuczkiem i "zaliczyć" Zemplen Kalandpark w Sato...coś tam. Na dokładkę do końca dnia chciałem sprawdzić, czy przypadkiem eplus nie bije rekordu w pobytach w Vegardo w Sarospataku. W planie były te dwa miejsca gdyby rodzinie Griswoldów coś nie wypaliło  Szeroki uśmiech. Pomysł zaakceptowano i wyjechaliśmy o 5,30 rano w niedzielę. O godzinie 9,00 zaczęliśmy od Kalandparku i na pierwszy ogień wnuczek zaliczył zjazd na torze "bobslejowym". Tor o długości ponad 2 km robi wrażenie a różnica wysokości powoduje zawrót głowy. Widziałem w kraju z trzy takie "zabawki" ale żadna tej nie dorówna. Potem oczywiście był zjazd na linie - niby nic - trochę ponad minuta zjazdu na dystansie ponad kilometr. Ale cytuję "co ty możesz powiedzieć o zabijaniu ....", jeżeli tego nie spróbujesz (zjazdu oczywiście). Oczywiście wszystko mam udokumentowane, chociaż oglądając filmiki wrażenia są takie , jak - nie przymierzając- oglądanie porno na zdjęciach  Szeroki uśmiech.
Jak wybiorę i obrobię te zdjęcia to umieszczę na forum dla jeszcze nie zdecydowanych.
Do godziny  16,00 plumkanie w Vegardo, potem obiadek w Huszar Pancio. Wyjazd około 17,30 i o 21,00 w domu.
A propos, eplusa nie znalazłem bo było tak gęsto, że nawet w basenie pływackim nie dało się popływać  Zmieszany.
Odpowiedz
#6
Wybrałem Nyirbator, właśnie aby uniknąć wakacyjnego tłoku. I nawet trochę popływałem w basenie. Ale na pewno kiedyś trafimy na siebie. Uśmiech
Kalandpark będzie wreszcie opisany na forum.
Odpowiedz
#7
Wizytę w Kalandparku należy oczywiście rozpocząć od okienka Penztar. Tam mogą pojawić się kłopoty po jednej i po drugiej stronie okienka. Po stwierdzeniu Lengyel vagyok pani podaje folder na którym pokazuje się na co się ma ochotę i w ile osób. Pani chyba trochę orientuje się po słowacku. Dobrze jest pójść na całość, bo z dopłatą na górze mogą być problemy. Zupełnie oddzielnie można wykupić bilety na bobpalya (w skrócie bob), bo stacja początkowa i jednocześnie końcowa znajduje się na dole.
Tor bobslejowy jest najdłuższą trasą na Węgrzech (2275 m). Wątpię czy u nas znalazłby się dłuższy. Zjazd zaczyna się na około 2/3 wysokości góry. Podróż w górę trwa sporą chwilę podczas której można się zrelaksować pod wpływem miarowego stukotu kółeczek. Bobsleje i tak są szybsze od wyciągu krzesełkowego  !. Ze zjazdu korzystają nawet chyba czterolatki wraz  z rodzicem. Wózeczki są wyposażone w hamulce pełniące raczej rolę awaryjnych, gdyż jednocześnie są wyposażone w ogranicznik prędkości (37 km/ godz.). A po zjeździe mina dzieciaków .... bezcenna  Język   Bomba.
W miejscu gdzie jest start zjazdu "boba" są jeszcze inne atrakcje dla dzieci: zjazd pontonowy dla maluchów, park linowy o różnych stopniach trudności i mały zjazd na linie. Niestety na ten temat się więcej nie wypowiem  Zmieszany.
Dla najważniejszej atrakcji należy wykupić wyjazd (ze zjazdem) wyciągiem krzesełkowym Libego (długość liny 1332 m i oczywiście najdłuższa w Magyarorszag). Na górze śmiałkowie udają się po sprzęt a osoby towarzyszące podziwiają widoki z wieży widokowej. Przed pobraniem sprzętu - przy pomocy biletu zakupionego na dole - należy wypełnić swoimi danymi osobowymi (nie ma nic o RODO  Zdziwiony) i tak nie zrozumiałą deklarację  Smutek. Potem obsługa dobiera uprząż, następnie trzeba przejść ważenie (XL ! ) i zostanie dobrany wózeczek. Z tym sprzętem jeszcze kilkadziesiąt schodów do stanowiska zjazdowego Solyom. Tam ewentualnie można sobie dopłacić za wideofilmowanie doczepioną do orczyka kamerką cyfrową.
Zjazd odbywa się ze szczytu góry Magas-hegy do szczytu góry Szar-hegy to jest odległość 1036 m ze 152 metrową maksymalną wysokością nad powierzchnią ziemi. Można osiągnąć prędkość 80 km/godz. Przydają się okulary.
Wzgórze Szar-hegy określa się jako Magyar Kalvaria - nie mylić z katolickim określeniem kalwarii - jest to symboliczne miejsce gdzie Węgrzy opłakują utracone w traktacie Trianon ojczyźniane ziemie.
Zjazd trwał trochę ponad minutę. Zjechałem i przeżyłem Oczko. Potem niektórzy skomentowali: " gdy głowa siwieje, to d..a szaleje"  Szeroki uśmiech.
Po zjeździe udajemy się do kolejki linowej gondolowej DONGO. Oczywiście bilety na Solyom powinny uwzględniać powrót Dongo. Chociaż tu nie ma problemu, bo jest kasa biletowa (gotówka). Kolejką gondolową (oczywiście jedyną na Węgrzech) wracamy do szczytowej stacji wyciągu krzesełkowego Libego i jeżeli zachowaliśmy niby już skasowane bilety możemy wrócić na dół.
Starałem się napisać krótki "pomocnik", bo nie wszystko wynika z krótkich filmików na Youtube. Zdjęcia są już mniej istotne i obecnie niemożliwe z moim ślimaczym internetem. Ale będą  Zmieszany.
Jeśli ktoś potrzebowałby jeszcze jakichś informacji, można spróbować zapytać.
Koszty: Libego (3 dorosłych + dziecko) + Solyom i Dongo (2 dorosłych) + Bob (dorosły z dzieckiem) = ok 12 000Ft.
Odpowiedz
#8
Najwyższy czas na zdjęcia z Zemplen Kalandparku.
https://imgur.com/tA1mzGL
Mapka orientacyjna.
https://imgur.com/tfX90Eg
Dolna stacja toruu bobslejowego.
https://imgur.com/6iQtISp
Początek wyciągu krzesełkowego Libego.
https://imgur.com/sYZJ0Of
Platforma startowa Solyom.
https://imgur.com/cmvC51E
Wieża widokowa, widok 360 stopni.
https://imgur.com/IWrtge7
Wagoniki (dwa) kolejki Dongo.
https://imgur.com/Xsj4OYA
Górna stacja zjazdu Bobem.
https://imgur.com/bEZihxb
To jedno z miejsc gdzie spotykają się dwa kierunki ruchu bobslejów.
https://imgur.com/SYrgJD1
Dolna stacja wyciągu krzesełkowego z góry.
Widok z wieży na główną atrakcję.
https://imgur.com/pvuqlie
Dziękuję za oglądanie i proponuję "pomacać" osobiście.
Odpowiedz
#9
Super ! Dzięki za opisanie
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miskolc - Nowy Park Wodny eplus 33 44,943 23-12-2018, 21:57
Ostatni post: MamutUżytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości