Forum Węgierskie

Pełna wersja: Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A kursy w Egerze są dużo gorsze niż w Budapeszcie? Nigdzie nie udało mi się znaleźć kursu kantora w Egerze online.
Zawsze można podskoczyć do Budapesztu i wymienić. Oczko
Proszę nie żartować ;-)
To nie jest zwykły żart, raczej groteska albo teatrzyk absurdu. Oczywiście, że takie posunięcie się nie opłaci, gdyż Węgrzy, podobnie jak my, cieszą się od lat wolnym rynkiem. Jest konkurencja i jeśli w Budapeszcie kurs będzie 72, to w Egerze będzie 71 albo 73, na pewno nie 40. Spodziewając się różnic kursowych rzędu 2%, czyli 40 złotych na wymieniane 2000, bez wahania poszedłbym do polskiego kantoru, żeby nie tracić nawet kwadransa z urlopu, nie zastanawiać się, w jakich godzinach jest czynny węgierski kantor, czy akurat 20 sierpnia nie wypada przypadkiem jakieś węgierskie święto narodowe, czy może nie zechcą przyjąć 200-złotowych banknotów itp. Ale to teoretycznie, gdyż w czasach nowożytnych byłem w kantorze węgierskim tylko raz na granicy w Satoraljaujhely, gdyż zapomniałem wziąć z domu skwapliwie przygotowanych forintów. Kurs był uczciwy, ale zbytnio mnie nie interesował, gdyż wymieniłem tylko 50 zł - więcej nie miałem. Wyjazd się udał, na wszystko wystarczyło (z małą pomocą plastiku). Oczko
eplus zgadzam się z Tobą robi się już to żenujące szukanie najlepszego kursu forinta aby zaoszczędzić 50 zł na urlopie Uśmiech
Eplus, Wojti, dziękuję za konstruktywny krytycyzm. Różnice kursowe 1-2 HUF za PLN łykniemy, chodziło mi o sprawdzenie czy nie ma jakiś znaczącego pogorszenia kursu względem Budapesztu. Wtedy już robi się kilkaset a nie 40 złotych różnicy na całym wyjeździe. I chodziło mi o potwierdzenie, że mogę jechać z PLN, gdyż akurat z wygody nie chce mi się szukać kantoru tu w Polsce i kupować forintów albo euro w małym mieście w PL. Akurat co chwilę ludzie podają kursy z Budapesztu i to Wam nie przeszkadza Oczko
Myślę że prostsze jest zakupić forinta w Polsce niż szukanie kantoru w obcym mieście Uśmiech A co do kursu ten jest zmienny zarówno forinta do euro jak i do złotówki więc nawet jak ktoś poda Ci dzisiaj ze za złotówkę płacą 71 ft to za dwa dni może już 67 ft a dochodzą jeszcze kantory które pobierają prowizję a dużo ludzi o tym nie wie bo Polskich kantorach nie ma takich praktyk,więc każdy patrzy na tablicę gdzie najlepiej płacą a potem okazuje się że kurs był dobry ale prowizję pobrali Oczko
W moim mieście prawie nie ma kantorów, ten jeden dwa to będzie pewnie 50 HUF za PLN ....
A sprawdzałeś jaki kurs forinta jest w tym jedynym kantorze?Czy strzelasz?
byłem w obu kantorach w moim mieście i oba zamknięte.