Forum Węgierskie

Pełna wersja: Hipermarkety i supermarkety na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
(16-12-2014, 23:28)eplus napisał(a): [ -> ]Ale oni stracą pracę tylko w niedzielę?...

Nie tylko oni.
Pracownicy firm ochroniarskich, sprzątających, dzierżawcy powierzchni itd.
Druga sprawa: dlaczego tylko supermarkety?
Czy w stacjach benzynowych, kinach, małych sklepach pracują inni ludzie niż ci którzy teraz stracą robotę?

Przymusowe wprowadzenie wolnych niedziel dla jednych będzie błogosławieństwem, ale dla innych dramatem.
(16-12-2014, 23:28)eplus napisał(a): [ -> ]Ale oni stracą pracę tylko w niedzielę? Parszywą pracę w pampersie

Pracę dającą płacę...
Dla płacy tam poszli, nie dla przyjemności

Cytat: bo na tygodniu ludzie nie będą mniej kupować z powodu zakazu, raczej więcej.

Czyli ci którzy pracy nie stracą będą mieli pracę cięższą bo więcej klientów do obsługi.

Normalnie - wszyscy szczęśliwi Oczko
(17-12-2014, 11:01)Slavekk napisał(a): [ -> ]Czyli ci którzy pracy nie stracą będą mieli pracę cięższą bo więcej klientów do obsługi.
Jasne, tak się szkoli "team leaderów" - dodać obowiązków, zmniejszyć obsadę. "Dobrowolność" w stosunkach pracodawca-pracownik to fikcja. Kto pierwszy dobrowolnie zamknie supermarket w niedzielę - ten frajer, bo zyska konkurent. Dlatego takie posunięcia powinny być wynikiem negocjacji, także ze związkami zawodowymi.
Ale świata tu nie naprawimy. Nawet ksiądz pracuje w niedzielę. Oczko
(17-12-2014, 11:34)eplus napisał(a): [ -> ]... Nawet ksiądz pracuje w niedzielę.

Mój ksiądz (dokładnie rzecz biorąc - pastor) pracuje cały tydzień jak każdy z nas Oczko
Oprócz tego w niedzielę odprawia nabożeństwo o ile wtedy ma wolne.
Jak pracuje - wtedy nabożeństwo celebruje jeden z obecnych.
Witam
mam pytanie : do której godziny będą czynne sklepy spożywcze w dniu 30 kwietnia i 2 maja? W tych dniach będę w Budapeszcie przy Corvin ter. Jaki sklep może być najbliżej czynny do co najmniej 19.00???
Będę wdzięczny za pomoc.Zarumieniony
Kilka minut piechotą idąc Fő utca dojdziesz do Battyány tér. Tam jest duża hala handlowa, a w niej Spar. Godziny otwarcia: poniedziałek do piątku włącznie 06.30-21, sobota 08-20, niedziela 08-17. Są też małe sklepiki w okolicy, zapewne są otwarte do wieczora.
Witam
mam jeszcze jedno pytanko : czy ktoś z koleżeństwa może wie do której otwarte bedzie tesco przy końcu niebieskiego metra na Kobanya-kispest????
(28-04-2015, 21:59)pawełek napisał(a): [ -> ]Witam
mam jeszcze jedno pytanko : czy ktoś z koleżeństwa może wie do której otwarte bedzie tesco przy końcu niebieskiego metra na Kobanya-kispest????

Tesco KöKi Terminál
poniedziałek-sobota 6.oo-22.oo

piątek 1. maja i niedziela 3. maja ... zamknięte !
Znalazłem stronę ze sklepami czynnymi w niedzielę.
vasarnapisnyitva.eu

Strona jest po węgiersku, niemiecku i angielsku.
Mi się najbardziej kojarzy supermarket TESCO... Prawie w każdym kraju jest Uśmiech Jak widać globalizacja pędzi do przodu, a my musimy się z nią pogodzić Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5 6