Forum Węgierskie

Pełna wersja: Demjen - mój faworyt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(10-10-2015, 21:41)lisia312 napisał(a): [ -> ]4. Czy w Demjen jest cukiernia ?
5. Mąż ma 60 lat i jest emerytem, czy mogę mu kupić bilet ulgowy?

4. tak
5. nie ... musi poczekać jeszcze 5 lat Smutek
"W przypadku Demjén informacja składa się z dwóch warunków:
1. nyugdijas ... emeryt, rencista
3. 62 év felett ... powyżej 62 lat
... wystarczy spełnić tylko jeden z tych warunków, aby otrzymać bilet zniżkowy. "

Sztasku, to cytat z Twojego wcześniejszego postu, stąd moje pytanie.

Drugie, to jeżeli chcę skorzystać z termalnych kąpieli zewnętrznych i jaskini, muszę kupić ten droższy bilet?
Coś ciężko kapująca jestem ostatnio Oczko
(11-10-2015, 16:00)lisia312 napisał(a): [ -> ]W przypadku Demjén informacja składa się z dwóch warunków:
1. nyugdijas ... emeryt, rencista
3. 62 év felett ... powyżej 62 lat
... wystarczy spełnić tylko jeden z tych warunków, aby otrzymać bilet zniżkowy.

Sztasku, to cytat z Twojego wcześniejszego postu, stąd moje pytanie.

Odnośnie zniżek dla emerytów, są dwa odrębne tematy i oba są powiązane z czerwcową zmianą ustawy dotyczęcej tzw. taksy klimatycznej. To dodatkowa opłata wynosząca około 500 Ft/osoba, którą wliczono w koszty "cena za nocowanie"... dlatego warto zapytać w miejscu "noclegu" o zniżki dla emerytów.
W czerwcu też (choć nie wszędzie) zmianie uległy ceny wejściówek na obiekty rekreacyjne. Zmiany w większości dotyczyły warunków i cen wejściówek. Tak stało się w Demjén...
wejściówka do Termálfürdő és Aquapark dla emeryta powyżej 65 lat kosztuje 1.290 Ft. Smutek
dziękuję Uśmiech
No to jestem.
W Demjen są dwa kąpieliska- jaskiniowe i termalne( to czynne do 2 w nocy.
W Egerszalok też są dwa, Nostalgia- termalna i przy hotelu- w tym nie byłam póki co. Zaskoczyła mnie Nostalgia, bo pierwszy raz spotkałam się z kąpieliskiem, gdzie basen z najniższą temp. ma 35 stopni. W sumie są trzy: 35, 37 i 38 stopni, ale chyba może to się zmieniać, bo cyfry można zmienić, nie są wypisane na stale.
Temperatura wody ze "źródła" jest stała, ale czynnkiki zewnętrzne mają duży wpływ na zmiany tej wielkości. Dawno temu ... chłodzenie gorącej i naturalnej źródlanki polegało na mieszniu jej z zimną wodą. Takie rozcieńczanie źle wpływało na wartości zdrowotne wód leczniczych. Dzisiaj w dobie systemu filtrów i recylkulacji wody + podgrzewacze, powinny gwarantować stałą temperaturę wody wpływającej do basenu...
Pomiar temperatury wody w basenie należy do obsługi i wiele razy widziałem osobę robiącą taki pomiar. Temperatura na tabliczce, to śrenia wykonanych pomiarów... najwyższa temperatura jest w punkcie (punktach) wlotowym, najniższa w miejcach zastoju wody...
Witam,
jestem świeżo po objeździe kilku basenów (Saliris, Demjen, Zsory, Tapolca i Aquaticum w Debreczynie).
Mała uwaga co do Demjena - wewnętrzne zjeżdżalnie to porażka, ściślej mówiąc - konfiguracja ok, ale wykonanie tandetne (firma z Katowic). Łączenia wystają na 2-3 mm, efekt - otarcia, rany do krwi.
Nie przesadzam, nie jestem delikatny, ale jeżdzę na łopatkach i piętach, najlepiej sie śmiga i przypłaciłem to obrażeniami. Zresztą ludzie po kilku zjazdach rezygnowali. Kamikadze świetna, ale hamowanie jak po tarce, lejek - bok otarty!
Dodam, że podobnych zastrzezeń nie mam do pozostałych ze zjeżdzalniami (Zsory, Aquaticum).
Jak dla mnie Demjen jest przereklamowany a zjeżdzalnie wewnątrz (zewn. były nieczynne) - zupełna tandeta.
Jak widzę Demjen się rozrasta, także Egri Korona Borhaz rozbudował (wybudował?) baseny:
https://www.youtube.com/watch?v=h62BjxotPTA
Tutaj strona internetowa, niestety niema naszej wersji językowej:
http://www.koronaborhaz.hu/demjeni-terma...0524140420
Jestem z mężem i dzieciakami w Egerze. Chcielibyśmy pojechać na baseny do Demjen. Nie wiem , czy dobrze zrozumiałam, że w tej miejscowości są dwa oddzielne kompleksy basenowe?
(29-06-2017, 22:44)Margolcia44 napisał(a): [ -> ]Jestem z mężem i dzieciakami w Egerze. Chcielibyśmy pojechać na baseny do Demjen. Nie wiem , czy dobrze zrozumiałam, że w tej miejscowości są dwa oddzielne kompleksy basenowe?

Tak są dwa https://demjencascade.hu/
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16