Forum Węgierskie

Pełna wersja: Rzeszów - Hajduszoboszlo - trasa i kilka pytań
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Wczoraj wróciłem z HB i wybrałem droge nr15 dwa wchadła jeden obiazd jechało sie płynnie w tamtą storne trafiłem 2 razy na czerwone stałem po 5 minut a zpowrotem 2 razy na zielone i co ważne na trasie Stropkov-Vranov-Trebisov- Sátoraljaújhely-Tokaj-Nyiregyhaza nie ma wogóle tirów
Czyli przez Stropkov idzie spokojnie przejechać, a brak tirów jest dodatkową zachętą. Dzięki za informację.

(11-08-2014, 8:36)oldman58 napisał(a): [ -> ]... tacy co wolą wybierać trasy spokojniejsze, malownicze a czekając na światłach mogą wyprostować nogi. Nawet drobny objazd pozwala na poznanie nowych nieznanych zakątków.

Podsumowując: obie przytaczane trasy są przejezdne, ale każdy musi wybrać według swoich preferencji. A może w jedną stronę jedną z tras a z powrotem drugą?

Jakże bliska jest mi taka filozofia jazdy. Niestety bywa, że alternatywna trasa posiada objazd, który przypomina raczej off-road Oczko

Sprawdzenie drugiego wariantu w czasie powrotu odpada, ponieważ wyjeżdżam w kierunku H z Galicji, ale powrót jest do Wrocławia, prawdopodobnie przez CZ.
Czy na trasie Rzeszów (Lublin) - Eger przez Koszyce (z płatnymi odcinkami), znajdę jakąś fajną atrakcję (nie baseny) dla dwulatka żeby się wyszalał na jakimś 2-2,5 godzinnym postoju?
A mnie ostatnio poniosło i tranzyt przez Słowację wybrałem w innej wersji , bardziej na wschód. Gogle mówią , że dołożyłem 6 km (czyli tyle co nic) a miałem święty spokój.
Było kilka odcinków gorszej nawierzchni (w sumie może 10 km), ale mały ruch lokalny i piękne widoki na odcinku górskim w pełni rekompensowały ten mankament.
[Obrazek: wersja.JPG]
Jadąc z Polski przy "sklepie na zakręcie" (Krajna Polana) trzeba jechać prosto aż do drogi 575 gdzie skręcamy w lewo
Ok 10 km dalej w m. Havaj skręcamy w prawo na drogę 554 która prowadzi nas na południe.
Optymalnie byłoby przeskoczyć w okolicy Vranowa na tą klasyczną wersję (droga 79), to odległość ok 1 km od ruin zamku.
A jak to wygląda czasowo? Bo mi się robi niedobrze, jak główną drogą jadę 50-40-50-40, a przez te lasy to nawet, gdyby było ograniczenie, to policja chyba ani raz w roku tam się nie pokaże, chyba, że w jakiejś akcji na kłusowników i złodziei drewna?
(14-09-2014, 7:59)eplus napisał(a): [ -> ]A jak to wygląda czasowo? Bo mi się robi niedobrze, jak główną drogą jadę 50-40-50-40, a przez te lasy to nawet, gdyby było ograniczenie, to policja chyba ani raz w roku tam się nie pokaże, chyba, że w jakiejś akcji na kłusowników i złodziei drewna?

Drogę 554 poprawiono jakościowo... no, nie na całej długości... jedzie się dobrze i uwaga ! sarny i jelenie jesienią nawet w dzień są bardzo blisko drogi.
Trasę polecam tym co jadą na Pácin, casowo jest krótsza od tej na Sátoraljaújhely.
(31-07-2014, 19:31)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(31-07-2014, 11:29)martyna11 napisał(a): [ -> ]... wyruszamy ... z RZESZOWA / dokładnie Ropczyce/ do Hajdúszoboszló.
Zastanawiamy się ... nad zakupem WINIETY słowackiej ...

Winietka na słowackie autostrady nie jest potrzebna... jadąc od Barwinka do Hajduszoboszló jedziesz tak: Svidnik, Stropkov, Vranov, Trebisov, Sátoraljaújhely, Tokaj, Nyíregyháza, Debreczyn, Hajduszoboszló.

witam,
czy ktos moze potwierdzic ze w/w trasa nie ma odcinków płatnych w tym roku oraz czy wciaz są roboty w okolicach Stropkov, Vranov bo wybieram sie za kilka dni i nie wiem jak jechac

z góry dziekuje

soma
Na odcinku Barwinek - Satorljaujhely (Ufff...) lub Pacin nie ma płatnych odcinków. Chyba, że ktoś zapędzi się pod Preszow, wtedy może wpaść na autostradę. Obwodnica Svidnika nie jest płatna dla osobówek.
Na tej trasie nie ma odcinków płatnych a remont drogi nr 15 miedzy Stropkovem a Vranovem jak pisał tu jakiś czas temu Sztaszek już się zakończył, niestety zaczęły się remonty od granicy do Svidnika i jest kilka wahadeł lecz i na to jest rada dla tych co jadą na Stropkov można odbić miejscowości Krajna Polana w lewo na Makovce i jak się dojedzie do drogi nr 575 odbić w prawo na Stropkov
(28-06-2015, 13:52)wojti76 napisał(a): [ -> ]rada dla tych co jadą na Stropkov można odbić miejscowości Krajna Polana w lewo na Makovce i jak się dojedzie do drogi nr 575 odbić w prawo na Stropkov

Witam wszystkich, powiedzcie mi, jak wygląda ten objazd Świdnika, będę jechał z przyczepą kempingową i nie chcialbym wpakować się w jakieś bardzo kiepskiej jakości drogi, a z drugiej strony chciałbym ominąć wszystkie wahadła i remonty...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8