Forum Węgierskie

Pełna wersja: Książki do nauki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
raddeq, dzięki za namiar na Színesa. Też korzystałem z tej książki, gdy uczyłem się węgierskiego. Choć podręcznik ma już swoje lata, wciąż jest jedną z najlepszych dostępnych pozycji.

Pozdrawiam! Uśmiech
Dziękuję fvg za miłe słowa i punkcika. I żeby się mile odwdzięczyć zamieszczam namiar na:

Színes magyar nyelvkönyv II (skan)
aut.: J. Erdos, E. Kozma, Cs. Prileszky, G. Uhrman (AD 1985)

[Obrazek: 2yo8pph.png]

pod linkiem: Treść ukryta. Aby uzyskać pełny dostęp, zarejestruj się na forum.
(08-01-2013, 15:01)raddeq napisał(a): [ -> ](...)Színes magyar nyelvkönyv II (skan)
aut.: J. Erdos, E. Kozma, Cs. Prileszky, G. Uhrman (AD 1985)
(...)

Stare czasy wracają czasami. Z Györgyem Uhrmanem miałem przez jakiś czas zajęcia z węgierskiego w Nemzetközi Előkészítő Intézet w Budapeszcie. Był w trakcie pisania tej książki i trochę eksperymentował na nas jej przyszłą formę.
Fju, fju, ta szkoła jest prawdziwą legendą. Tyle wspomnień... ech.
Nasi wykładowcy musieli mieć niezmierzone pokłady cierpliwości do tej międzynarodowej bandy.
No tak, legendarny Színes znany jest wśród uczniów jako wspaniały zasób wiedzy o "kinai fiúk" i "kecskéméti konzervgyár" :-)
Witam,
A czy ktoś z Wam zna Zwięzłą gramatykę języka węgierskiego Mroczko?
Wystarczy na początek jako podręcznik do nauki gramatyki?
A.
aneta, zajrzyj tutaj i tu. A na koniec jeszcze tutaj.

Jedni Mroczkę chwalą, inni nie. Sama musisz wyrobić sobie zdanie. Polecam lekturę tego tematu od początku.
Dzięki!
Czytałam te wątki, ale nigdzie nie znalazłam opinii o Zwięzłej gramatyce (albo nie zauważyłam) - wszędzie o samouczku Mroczko/Mroczki.
Szukam książki z objaśnieniami gramatyki, najlepiej po polsku - a to jedyna na jaką się natknęłam - niestety tylko w internecie, nie miałam jej w ręku i stąd moje pytanie o Wasze opinie. Widziałam książki do gramatyki po angielsku które polecacie, ale właśnie - wolałabym po polsku (jeśli warto;-))
Sorry, mój błąd. Byłem przekonany, że masz na myśli "Samouczek". Tego drugiego podręcznika niestety nie znam, także nie pomogę Smutek

Ja tradycyjnie (już do znudzenia w zasadzie Język) polecam Halló, itt Magyarország!. Podręcznik został ułożony w ten sposób, że poleceń w zasadzie nie ma, także kwestia języka odpada. Wszystko jest intuicyjne. Choć prawdą jest, że najlepiej sprawdza się, gdy pracujemy pod opieką osoby znającej język. Więcej informacji na forum - był już opisywany kilka razy.
W najbliższym czasie chcę kupić książki do nauki. Tylko jakie? Mogę wydać maksymalnie 50-60 zł. Książki mogą być stare, używane. Mogę kupić nawet na allegro. Mają być dla początkujących (mogę się pochwalić tylko znajomością słowa tessék). Chciałabym żeby jedna z książek była z płytą (wtedy kupię nową). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10