Forum Węgierskie

Pełna wersja: Kuchnia węgierska - PRZEPISY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
(22-06-2015, 10:06)Damianek napisał(a): [ -> ]Cześć!
Bedąc ostatnio na Wegrzech jadłęm przepyszne palaczinki. Czy ktoś z was ma może przepis na to ciasto? Mnie takie dobre nie wychodzi.

Szeroki uśmiech ... dodaj trochę wody sodowej (z syfonu) do ciasta
Na Interii przepis na kociołek. Nie znam się na kuchni, nie wiem, czy to dobre...?
Smaker - Bogracz
Nie znam oryginalnego przepisu, ale brakuje mi tu papryki w proszku, a nie pasuje ketchup z groszkiem. To tylko moje osobiste odczucie...
(29-12-2015, 19:12)eplus napisał(a): [ -> ]Na Interii przepis na kociołek. Nie znam się na kuchni, nie wiem, czy to dobre ? ...Smaker-Bogracz

To danie bez nazwy i trudno potwierdzić - na podstawie podanych składników - węgierskość tej potrawy. Samo określenie "bogracz" może wskazywać jedynie na to, że ktoś to jadło w bograczu gotował.
Równie dobrze można to przyrządzić w wook-u i stwierdzić że to chińska potrawa.
Niemcy z Interii nie znają się na kuchni.
Czyli ten cały Bogracz, to tak oryginalne madziarskie danie jak placek po węgiersku. Jakoś Polacy musimy nazywać nasze dania obco, żeby chyba były bardziej ekskluzywne i atrakcyjne. Mamy ruskie pierogi, fasolę po bretońsku, chłodnik litewski itd. :-)
Bogracz to znaczy kocioł nad ogniskiem. Oczko
(30-12-2015, 20:28)eplus napisał(a): [ -> ]Bogracz to znaczy kocioł nad ogniskiem. Oczko

[Obrazek: f00k6x.jpg] Oczko
Sam gotuje w takim kotle na działce węgierskie dania i sprawdza się rewelacyjnie. Chodzi mi o to, że na Wegrzech takiej nazwy konkretnego dania nie ma i przepis na "bogracz" to nasz wymysł.
(30-12-2015, 20:02)Wojtas81 napisał(a): [ -> ](...) Mamy ruskie pierogi, fasolę po bretońsku, chłodnik litewski itd. :-)
Proszę tylko pamiętać, że za czasów wiecznej i wieczystej przyjaźni te właśnie pierogi w Legnicy nazywały się legnickie, nie ruskie. A fasolka lepsza jest po brytyjsku niż bretońsku. Smacznego!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12