Forum Węgierskie

Pełna wersja: Węgry-Wiedeń
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałam Was zapytać czy znacie jakiś tani (naprawdę tani) sposób na przetransportowanie się z Węgier do Wiednia? 15 lipca będę potrzebowała przeteleportować się jakoś z Peczu do stolicy Austrii i póki co znalazłam takie opcje:
  • bezpośrednim pociągiem z Peczu za 19 euro
  • pociągiem z Budapesztu za 13 euro
  • autobusem Eurolines za 3900 ft z Budapesztu
  • autobusem OrangeWays z Budapesztu za 3300 ft
Ale, szczerze mówiąc, chętniej zapłaciłabym jeszcze mniej - zna ktoś jakiś inny środek transportu, poza autostopem?
Przychodzi mi do głowy tylko Student Agancy (busy). Warto się zainteresować, bo co prawda musiałabyś wysiąść w Bratysławie (ale to już przecież nieduży dystans), ale cena na trasie Praga - Budapeszt wynosi 5500 HUF (5000 HUF dla osób poniżej 26. roku życia), więc jest spora szansa, że do Bratysławy będzie taniej, niż życzy sobie OrangeWays Oczko
Tak w ogóle, to na OrangeWaysie jednak stanęło, bo wychodziło najtaniej. Niestety rozczarowali mnie (znów), bo podstawili jakiś starszy od swojej floty biały autobus, w którym nie było ani ciepłych napojów, ani niczego innego, czym się chwalą, że mają (znów)... I chyba tylko jeden krótki przystanek zaliczyliśmy, na stacji benzynowej w Győrze, gdzie zabierali pasażerów. Cud, że zdążyłam chociaż hot-doga kupić (przypomnijmy, że jechałam prosto z Peczu, nie mając czasu na zakup jakiegoś konkretniejszego jadła po drodze). Z jakimś tam nieznacznym (~10 min) opóźnieniem byliśmy na miejscu.
Witam!

Odświeżam wątek! Otóż razem z chłopakiem wybieramy się pierwszy raz do Budapesztu. Jednakże jedziemy wpierw do Wiednia PolskiemBusem, a następnie... właśnie. Mamy zamiar zaopatrzyć się w bilet eurolines - czyli volanbuszem. Moje pytanie dotyczy: czy zakupu biletu mogę dokonać za pomocą zwykłej karty mbank (eKONTO), czy też nie? no i oczywiście jak wygląda sam proces generowania biletu? Czy też lepiej pojechać orangeways, i wydać trochę więcej i zapłacić za bagaż? A może istnieją jeszcze inne alternatywy?

Z góry dziękuję za odpowiedź Oczko
(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): [ -> ]no i oczywiście jak wygląda sam proces generowania biletu?

Bilet jest generowany w pięciu krokach. Tutaj jest system rezerwacji.

(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): [ -> ]Moje pytanie dotyczy: czy zakupu biletu mogę dokonać za pomocą zwykłej karty mbank (eKONTO), czy też nie?

Wyżej podana strona obsługuje tylko płatności kartą kredytową Smutek

(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): [ -> ]Czy też lepiej pojechać orangeways, i wydać trochę więcej i zapłacić za bagaż?

O OrangeWays opinie są różne. Ponoć się popsuło ostatnimi czasy. Ja nigdy nie miałem zastrzeżeń, ale prawdą jest, że dawno już nie korzystałem z ich usług. Ponadto wydaje mi się, że są oni raczej tańsi, niż EuroLines. Szczególnie, gdy rezerwujesz bilet z dużym wyprzedzeniem w czasie.

Tutaj więcej do poczytania o OrangeWays.

(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): [ -> ]A może istnieją jeszcze inne alternatywy?

Poza tym, co jest wymienione w poprzednich postach tego tematu nie ma chyba już nic więcej.

Udanego wyjazdu życzę! Uśmiech