Węgry-Wiedeń
#1
Chciałam Was zapytać czy znacie jakiś tani (naprawdę tani) sposób na przetransportowanie się z Węgier do Wiednia? 15 lipca będę potrzebowała przeteleportować się jakoś z Peczu do stolicy Austrii i póki co znalazłam takie opcje:
  • bezpośrednim pociągiem z Peczu za 19 euro
  • pociągiem z Budapesztu za 13 euro
  • autobusem Eurolines za 3900 ft z Budapesztu
  • autobusem OrangeWays z Budapesztu za 3300 ft
Ale, szczerze mówiąc, chętniej zapłaciłabym jeszcze mniej - zna ktoś jakiś inny środek transportu, poza autostopem?
Odpowiedz
#2
Przychodzi mi do głowy tylko Student Agancy (busy). Warto się zainteresować, bo co prawda musiałabyś wysiąść w Bratysławie (ale to już przecież nieduży dystans), ale cena na trasie Praga - Budapeszt wynosi 5500 HUF (5000 HUF dla osób poniżej 26. roku życia), więc jest spora szansa, że do Bratysławy będzie taniej, niż życzy sobie OrangeWays Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Tak w ogóle, to na OrangeWaysie jednak stanęło, bo wychodziło najtaniej. Niestety rozczarowali mnie (znów), bo podstawili jakiś starszy od swojej floty biały autobus, w którym nie było ani ciepłych napojów, ani niczego innego, czym się chwalą, że mają (znów)... I chyba tylko jeden krótki przystanek zaliczyliśmy, na stacji benzynowej w Győrze, gdzie zabierali pasażerów. Cud, że zdążyłam chociaż hot-doga kupić (przypomnijmy, że jechałam prosto z Peczu, nie mając czasu na zakup jakiegoś konkretniejszego jadła po drodze). Z jakimś tam nieznacznym (~10 min) opóźnieniem byliśmy na miejscu.
Odpowiedz
#4
Witam!

Odświeżam wątek! Otóż razem z chłopakiem wybieramy się pierwszy raz do Budapesztu. Jednakże jedziemy wpierw do Wiednia PolskiemBusem, a następnie... właśnie. Mamy zamiar zaopatrzyć się w bilet eurolines - czyli volanbuszem. Moje pytanie dotyczy: czy zakupu biletu mogę dokonać za pomocą zwykłej karty mbank (eKONTO), czy też nie? no i oczywiście jak wygląda sam proces generowania biletu? Czy też lepiej pojechać orangeways, i wydać trochę więcej i zapłacić za bagaż? A może istnieją jeszcze inne alternatywy?

Z góry dziękuję za odpowiedź Oczko
Odpowiedz
#5
(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): no i oczywiście jak wygląda sam proces generowania biletu?

Bilet jest generowany w pięciu krokach. Tutaj jest system rezerwacji.

(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): Moje pytanie dotyczy: czy zakupu biletu mogę dokonać za pomocą zwykłej karty mbank (eKONTO), czy też nie?

Wyżej podana strona obsługuje tylko płatności kartą kredytową Smutek

(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): Czy też lepiej pojechać orangeways, i wydać trochę więcej i zapłacić za bagaż?

O OrangeWays opinie są różne. Ponoć się popsuło ostatnimi czasy. Ja nigdy nie miałem zastrzeżeń, ale prawdą jest, że dawno już nie korzystałem z ich usług. Ponadto wydaje mi się, że są oni raczej tańsi, niż EuroLines. Szczególnie, gdy rezerwujesz bilet z dużym wyprzedzeniem w czasie.

Tutaj więcej do poczytania o OrangeWays.

(19-03-2013, 21:26)Śliwka napisał(a): A może istnieją jeszcze inne alternatywy?

Poza tym, co jest wymienione w poprzednich postach tego tematu nie ma chyba już nic więcej.

Udanego wyjazdu życzę! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,503 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Covid - wjazd na Węgry zmokla.kura 145 38,232 18-10-2021, 9:33
Ostatni post: eplus
  Przez Słowację bez winietki równolegle do autostrady, przez Węgry z winietką Jan Orban 59 55,796 13-11-2019, 16:28
Ostatni post: ember
  Awaria samochodu w drodze na Węgry Tomeq 49 15,268 27-05-2019, 22:40
Ostatni post: Portable13
  Samolotem na Węgry Tomasz99 3 2,356 01-03-2019, 10:41
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości