Forum Węgierskie

Pełna wersja: Polecana miejscowość nad Balatonem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
(23-02-2017, 7:01)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(22-02-2017, 23:51)mpb10 napisał(a): [ -> ]
(22-02-2017, 22:06)relana napisał(a): [ -> ]Polecam wspiąć się na wzgórze o nazwie Badacsony i z wieży widokowej podziwiać panoramę Balatonu i okolicznych miejscowości.

Zaplanowane Uśmiech

Badacsony - Kisfaludy kilátó > GPS: 46.803230 17.496260
... od dworca kolejowego ok. 3km. ~ 60 minut spacerkiem pod górkę

serdecznie polecam o wschodzie i zachodzie słońca > BALATON WIEŻE WIDOKOWE < Uśmiech
Wschodu słońca chyba nie zobaczę, lecz zachód powinienem zaliczyć. a co z tego wyjdzie to zobaczę już w maju Uśmiech
mpb10 - Z tej wieży widokowej w Badacsony wschód słońca jest przepiękny,
wystarczy nastawić Zegar i przeżyjesz wspaniałą radość o poranku ... bo "jak dobrze wstać, skoro świt..."
a jak nie wyjdzie, to ... najlepiej podpowie ukraińska ludowa przyśpiewka
Zarumieniony ой як добре рано встати колі трава полна росі ... Uśmiech
Cześć! Nie chciałbym zaśmiecać forum nowymi wątkami, więc piszę w tym. Szukamy gdzieś noclegów dla dwóch osób na wakacje nad Balatonem. W zeszłym roku byliśmy w Lido w Balatonszemes, ale niestety zlikwidowali ten ośrodek, a my zdążyliśmy się w Węgrzech zakochać i chcielibyśmy tam wrócić. Niestety, wszędzie są albo domki czteroosobowe albo kosmiczne ceny. Jesteśmy studentami, więc zależy nam na jak najniższych kosztach - nie musi być żadnych luksusów, ale miło by było, jakby była plaża na terenie ośrodka albo bezpłatna w mieście.

Co polecacie? Z góry dzięki.
Witam!

Proszę się do mnie odezwać na maila: kociuba@helkatours.hu

pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Pytałeś o Lido, czy tylko stwierdziłeś brak w ofercie Balatonturistu? Sam jestem zainteresowany czy kamping został zamknięty, czy może zmienił właściciela lub jest w remoncie.
Tanie domki dwuosobowe Balatonturistu masz tutaj;

https://www.balatontourist.hu/pl/campsit...on/ifjusag

Do plaży jest 150 metrów (przejść pod torami)

https://www.google.pl/maps/@46.9397786,1...56!6m1!1e1
Kemping Lido zmienił właściciela - zresztą nie tylko ten kemping został sprzedany przez Balatontourist.

Nie chcę za wiele spekulować i proszę to traktować jako moje prywatne zdanie, ale Balatontourist w tym roku postanowił się pozbyć paru nieruchomości i najwyraźniej zastrzyk gotówki przeznaczyć na nowe inwestycje, bo w wielu miejscach oferują już supernowoczesne domki z klimatyzacją. Całkowicie przebudowali stronę internetową i widać, że ciągle się rozwijają.

Nie jest powiedziane, że zakupione kempingi pozostaną kempingami. Nad Balatonem buduje się bardzo dużo apartamentów i niewykluczone, że atrakcyjniejsze miejsca zmienią swe przeznaczenie.

Odnośnie kempingu polecanego przez tkoko:

Kemping Młodzieży

proszę zwrócić uwagę, że najtańsze domki Junior są bez łazienki - trzeba korzystać ze wspólnych bloków sanitarnych.
(22-03-2017, 21:30)HelkaTours napisał(a): [ -> ]Kemping Lido zmienił właściciela - zresztą nie tylko ten kemping został sprzedany przez Balatontourist...

Szkoda, bo zarówno miejsce jak i cena były przyzwoite, szczególnie dla 2 - 3 osób Zmieszany
Ja też żałuję, bo mieliśmy tam wielu zadowolonych Klientów. Ale życie idzie do przodu Oczko
(22-03-2017, 21:30)HelkaTours napisał(a): [ -> ]Kemping Lido zmienił właściciela - zresztą nie tylko ten kemping został sprzedany przez Balatontourist.

Nie chcę za wiele spekulować i proszę to traktować jako moje prywatne zdanie, ale Balatontourist w tym roku postanowił się pozbyć paru nieruchomości i najwyraźniej zastrzyk gotówki przeznaczyć na nowe inwestycje, bo w wielu miejscach oferują już supernowoczesne domki z klimatyzacją. Całkowicie przebudowali stronę internetową i widać, że ciągle się rozwijają.

Nie jest powiedziane, że zakupione kempingi pozostaną kempingami. Nad Balatonem buduje się bardzo dużo apartamentów i niewykluczone, że atrakcyjniejsze miejsca zmienią swe przeznaczenie.

Odnośnie kempingu polecanego przez tkoko:

Kemping Młodzieży

proszę zwrócić uwagę, że najtańsze domki Junior są bez łazienki - trzeba korzystać ze wspólnych bloków sanitarnych.

A czy wiadomo ile kosztuje wstęp na plażę?


A propos Lido jeszcze: http://www.hirbalaton.hu/balatonszemes-p...pingjeert/
(26-03-2017, 13:55)Kardasz napisał(a): [ -> ].....A czy wiadomo ile kosztuje wstęp na plażę?...

Wg video na stronie kampingu, plaża jest bezpłatna (zdjęcie wycięte z filmu)

[Obrazek: 1MJfsYE.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6