Forum Węgierskie

Pełna wersja: Covid - wjazd na Węgry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(27-05-2021, 13:22)Tomeq napisał(a): [ -> ]
(27-05-2021, 12:26)Sztasek napisał(a): [ -> ]Piszesz > "Na basen np. w SP to myślę, że może się uda wejść."  Osobiście źle odebrałem ten wpis, zwłaszcza że w dalszej jego treści wyrażasz życzenie, aby ktoś dokonał przetarcia szlaku przed tobą. 

A tranzyt przez Węgry nie jedzie ? Powiedział bym, że jadę do Chorwacji jeżeli już bym wjechał na teren Węgier bez kontroli. 
Odnośnie SP to miałem na myśli tylko to, że nie chce mi się wierzyć w to że sprawdzają wszystkim certyfikaty itp. i być może okazanie kwitu ze szczepienia wystarczy.

Tranyzt (dla osób bez prawa pobytu na Węgrzech) jest możliwym przez Wegry, ale tylko po wzynaczonych i opisanych w rozporządzeniu trasach (korytarze humanitarne).
Przejście graniczne w Sátoraljaújhely - wprawdzie otwarte - i droga nr.37 nie są wliczone do sieci korytarzy humanitarnych i dlatego tłumaczenie w oparciu o zasady tranzytu w tym przypadku nie przejdzie.
Odnośnie sprawdzania certyfikatów, to jest rozporządzenie rządowe które dotyczy obu stron na jednakowym poziomie, cytat: "Weryfikacja certyfikatów bezpieczeństwa leży w interesie obu stron."
Czy ja dobrze pamiętam, że cytowane wyżej węgierskie przepisy oparte są na innych, które są ważne do jutra?
Czy coś pokręciłem?
(27-05-2021, 14:20)Slavekk napisał(a): [ -> ]Czy ja dobrze pamiętam, że cytowane wyżej węgierskie przepisy oparte są na innych, które są ważne do jutra?
Czy coś pokręciłem?
 Pierwsza korekta przepisów to 10 maja, 21 maja była kolejna, ostatnia dzisiaj 27 maja.
Jednym słowem bałagan trwa w najlepsze.
Cóż pozostaje czekać do "paszportów covidowych" lub zmienić plany urlopowe i pojechać tam gdzie nie świrują z tym wszystkim ..
(27-05-2021, 15:16)Miłośnik76 napisał(a): [ -> ]Jednym słowem bałagan trwa w najlepsze.
Cóż pozostaje czekać do "paszportów covidowych" lub zmienić plany urlopowe i pojechać tam gdzie nie świrują z tym wszystkim 

Nie ma żadnego bałaganu, problemy stwarza sama unia...
Wiadomo jest, że jeszcze w marcu gdy wszyscy oczekiwali szczepionek mówiono już o "paszportach covidowych".
Teraz, gdy w wielu krajach luzowane są restrykcje cowidowe (wakacje coray bliżej) brak jest decyzji związanych z przemieszczaniem się obywateli. Unia obiecuje, tylko obiecuje...
Potrzebne są dwustronne rozmowy i umowy międzypństwowe dotyczące wzajemnego uznania dokumentów potwierdzjących to, że obywatel został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi, ma świeży negatywny test PCR lub już wyleczył się z wirusa i jest chroniony. Na dzień dzisiejszy brak jest takiej umowy pomiędzy Polską a Węgrami.
Słowacja na zielono od 1 czerwca.
(27-05-2021, 15:38)Sztasek napisał(a): [ -> ]
(27-05-2021, 15:16)Miłośnik76 napisał(a): [ -> ]Jednym słowem bałagan trwa w najlepsze.
Cóż pozostaje czekać do "paszportów covidowych" lub zmienić plany urlopowe i pojechać tam gdzie nie świrują z tym wszystkim 

Nie ma żadnego bałaganu, problemy stwarza sama unia...
Wiadomo jest, że jeszcze w marcu gdy wszyscy oczekiwali szczepionek mówiono już o "paszportach covidowych".
Teraz, gdy w wielu krajach luzowane są restrykcje cowidowe (wakacje coray bliżej) brak jest decyzji związanych z przemieszczaniem się obywateli. Unia obiecuje, tylko obiecuje...
Potrzebne są dwustronne rozmowy i umowy międzypństwowe dotyczące wzajemnego uznania dokumentów potwierdzjących to, że obywatel został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi, ma świeży negatywny test PCR lub już wyleczył się z wirusa i jest chroniony. Na dzień dzisiejszy brak jest takiej umowy pomiędzy Polską a Węgrami.
Jak nie nazwać inaczej tego że wcześniej nawet tu było pisane że od 15 maja miały być honorowane w Czechach, Austrii i m.in na Węgrzech polskie świadectwa szczepień. Tymczasem mamy końcówkę maja i Polski wśród tych krajów nie ma. Bałagan jest bo jedni piszą tak, drudzy inaczej. Unia Europejska też tutaj swoje trzy grosze dołożyła co do tego nie ma wątpliwości
(27-05-2021, 17:40)Miłośnik76 napisał(a): [ -> ]Jak nie nazwać inaczej tego że wcześniej nawet tu było pisane że od 15 maja miały być honorowane w Czechach, Austrii i m.in na Węgrzech polskie świadectwa szczepień. Tymczasem mamy końcówkę maja i Polski wśród tych krajów nie ma. Bałagan jest bo jedni piszą tak, drudzy inaczej. Unia Europejska też tutaj swoje trzy grosze dołożyła co do tego nie ma wątpliwości
Jakaś wrocławska gazeta napisała i ... powielono niesprawdzone informacje  Szeroki uśmiech  
W sprawach podróży za granicę w chwili obecnej, wiarygodnych informacji uzyskasz na stronach polskiego MSZ.
>>> https://www.gov.pl/web/dyplomacja/inform...rozujacych
Nie chcę nikogo denerwować, ale przecież przedstawiciele polskiego rządu mówili o uznawaniu wzajemnym świadectw wydanych przez czwórkę Wyszehradzką (V4).
I co z tego wyszło?
Niedawno w Łodzi było spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4.
Ale chyba nie było czasu na te sprawy. Szkoda!
Tutaj jest relacja fotograficzna z tego zdarzenia.

Dzisiaj pojawiła się wiadomość o wzajemnym uznawaniu zaświadczeń węgierskich i słowackich. Strona węgierska zabiegała o
to już od kilku tygodni.
Co robi nasza dyplomacja?

[Obrazek: MtcktkqTURBXy8yYTE0MWYxMmY0NzM3NjIxNDdjZ...As0C2QDCww]
Mam wrażenie, że ktoś się niepotrzebnie denerwuje na odrobinę ironii  Uśmiech .
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15