dojazd z Oławy?
#1
Witam jestem tu nowa i w lipcu wybieram się do Balatonlelle. Chciałabym uzyskać informację na temat trasy z Oławy omijając Czechy. Jade z 2 dzieci i nie mam zielonego pojęcia. Pozdrawiam Monika
Odpowiedz
#2
(09-06-2015, 13:03)monika8482 napisał(a): Witam jestem tu nowa i w lipcu wybieram się do Balatonlelle. Chciałabym uzyskać informację na temat trasy z Oławy omijając Czechy. Jade z 2 dzieci i nie mam zielonego pojęcia. Pozdrawiam Monika

Najkrótsza i najlepsza droga z Oławy do Balatonlelle to właśnie przez Czechy !
...przez południową Polskę i Słowacje, jak nie znasz trasy, nadrabiasz 60-120 km. i sporo zakrętów.
Odpowiedz
#3
Czy mógłbyś mi podac dokładną trase przez Czechy i gdzie trzeba kupic winiety? Ewentualnie trase omijając Czechy. Chodzi mi żeby nie było zakrętów np. autostradami.
Odpowiedz
#4
(09-06-2015, 13:22)monika8482 napisał(a): Czy mógłbyś mi podac dokładną trase przez Czechy i gdzie trzeba kupic winiety? Ewentualnie trase omijając Czechy. Chodzi mi żeby nie było zakrętów np. autostradami.

Wrzuć w google Oława - Balatonlelle i uzyskasz wszystkie możliwe opcje - możesz wybrać z autostradą i bez. Popatrz na trasy, wybierz tą, którą zamierzasz jechać ... przedstaw ją i uzyskasz odpowiedzi ... winietki zawsze można kupić po drodze. Na Słowacji i Węgrzech kupisz na każdej otwartej stacji benzynowej. W Czechach ostatnio kupowałem na granicy.
Z wnukami zawsze jadę po autostradach, nie oszczędzam na winietkch ... i zyskuję na czasie.
Odpowiedz
#5
Czy na Czechy potrzebna jest winieta bo jedni piszą że tak a drudzy nie. Czy mógłbyś mi podac trasę którą pojechałbyś z dziećmi, bo nie mam zielonego pojęciaUśmiech)
Odpowiedz
#6
Cześć
Także jestem tu nowy, ale często jeżdżę na Węgry z racji wykonywanego zawodu.

Moja stała trasa to : Wrocław - Cieszyn (autostrada A4 zjazd na Ostrawę i po 20kilku km zjazd na bodajże Tychy i droga na Cieszyn) granica polsko-czeska w Cieszynie i kontynuuje drogę na Zilinę (Słowacja) około 64 km.
W Zilinie masz dwie możliwości
1- wykupienie winiety (chyba 10 euro na 10 dni) i jazda autostradą na Bratysławę skąd droga wiedzie dalej na Budapeszt - Balatonelle (za granicą wykupienie winiety na węgierskie autostrady koszt około 85 zł na 10 dni).
2 - jechanie na Martin (Słowacja) - Bańska Bystrzyca - Esztregom (przejście graniczne) i masz 50 km do Budapesztu.
Droga wiedzie przez góry (nie jest ich bardzo dużo) ale jest za darmo i dość dobrej jakości.
Z Budapesztu także możesz jechać droga bez winiety do Balatonelle (będzie to trwało około 1h dłużej niż autostradą ale zaoszczędzisz parę zł).
Ja wybieram zawsze opcje nr 2 (120 zł tańszą)
Trasa około 700 km czas przejazdu około 7h.
W razie pytań pisz, pomogę.
Odpowiedz
#7
Czy jeśli pojade tą twoja trasą to winiety kupuję na Czechy, Słowacje i Węgry i czy są to autostrady i jeszcze pytanie czy wjeżdżam do Budapesztu czy omijam bokiem?
Odpowiedz
#8
(09-06-2015, 14:53)monika8482 napisał(a): Czy jeśli pojade tą twoja trasą to winiety kupuję na Czechy, Słowacje i Węgry i czy są to autostrady i jeszcze pytanie czy wjeżdżam do Budapesztu czy omijam bokiem?

Jeśli to pytanie do mnie, to Budapeszt omijasz...
Trasa> Kłodzko, Boboszów, Ołomuniec, Brno, Bratysława, Győr, obwodnica Budapesztu, Székesfehérvár, Balatonlelle. Można też z Győr skierować się na Székesfehérvár skrótem, ale to zjazd z autostrady.
Odpowiedz
#9
Sztasek czy kupuje winiety na Czechy bo na Słowację i Wegry to wiem. I czy droga to autostrady. Jadę z małymi dziecmi i chciałabym najlepsza opcję dla dzieci. Jak jest z policją? Czytałam dużo na temat czeskich policjantów i mam obawy przez te Czechy.
Odpowiedz
#10
(09-06-2015, 14:53)monika8482 napisał(a): Czy jeśli pojade tą twoja trasą to winiety kupuję na Czechy, Słowacje i Węgry i czy są to autostrady i jeszcze pytanie czy wjeżdżam do Budapesztu czy omijam bokiem?

A jeżeli do mnie to jak pisałem:
trasa nr 1 - kupujesz na Słowację oraz Węgry (na Czechy nie ponieważ jadąc z Cieszyna do Żiliny masz do pokonania 30 km Czech tylko)
trasa nr 2 - nie kupujesz na Czechy i Słowację, opcjonalnie możesz kupić na Węgry, w zależności od czasu jaki masz. Możesz jechać przez Budapeszt bądź za Esztregomem po wyjeździe na drogę prowadzącą do Budapesztu odbić w stronę autostrady omijając Budapeszt (polecam wtedy wstąpić w miejscowości Tok do Winnicy Nyakas maja bardzo dobre białe wina Uśmiech )
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd nad Balaton magdasta 2 3,067 16-07-2020, 12:07
Ostatni post: Pudelek
  Dojazd z Koszyc do Miskolca bez opłat stan 3 3,133 03-12-2018, 10:02
Ostatni post: stan
  Pomysł na dojazd z noclegiem poziom 13 7,422 17-07-2017, 21:39
Ostatni post: Sztasek
  Dojazd do Harkány z Pécsu bez samochodu Orvos 4 4,041 30-06-2016, 16:01
Ostatni post: Orvos
  dojazd z Budapesztu do Siofok edika 1 3,488 26-06-2016, 14:45
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości