jeden dzień w Budapeszcie
#1
Jako, ze to moja pierwsza taka wycieczka to mam duzo pytan.
Na miejscu jestem rano w Nepliget metro station (google maps pokazuje to miejsce , czy jest poprawne?)
bo jesli chodzi o nocle g to po wpsianiu nazwy pokazuje inne, niz te co widze na mapie z boking com.
jedziemy we czworke, slyszalem, ze najlepiej kupic bilet 24h grupowy, gdzie taki bede mogl zakupic?
jak z angielskim u nich?
jestesmy mlodzi, cos ciekawego, wartosciowego do zwiedzenia na dzien i wieczor?
jakies uwagi? Uśmiech
z gory dzieki za odpowiedzi
Odpowiedz
#2
(04-08-2015, 23:01)trollasek napisał(a): Jako, ze to moja pierwsza taka wycieczka to mam duzo pytan.
Na miejscu jestem rano w Nepliget metro station (google maps pokazuje to miejsce , czy jest poprawne?)
bo jesli chodzi o nocle g to po wpsianiu nazwy pokazuje inne, niz te co widze na mapie z boking com.
jedziemy we czworke, slyszalem, ze najlepiej kupic bilet 24h grupowy, gdzie taki bede mogl zakupic? (...)

Na wszystkie zadawane przez Ciebie pytania znajdziesz odpowiedzi na naszym forum. Takie pytania już padały. Trochę cierpliwości w przeszukiwaniu forum i satysfakcja gwarantowana. Co do adresów (chociaż też było) to oprócz nazwy ulicy czy placu ważny jest numer dzielnicy w której ta ulica/plac się znajduje. Po prostu ta sama nazwa ulicy może powtórzyć się w kilku dzielnicach. Numer dzielnicy z zasady pisany jest liczbami rzymskimi. Jak masz kod pocztowy danego adresu to dwie środkowe cyfry dają numer dzielnicy w którym on się znajduje.
Życzę udanej lektury i pełnego wrażeń pobytu w Budapeszcie.
Uśmiech
Odpowiedz
#3
Nepliget metro station - rozumiem że też jedziesz z LuxExpress. Tak, google pokazuje to miejsce i jest to te właściwe miejsce. Jest tam dworzec autobusowy z przechowalnią bagażu. Z tego miejsca z łatwością przedostaniesz się w inne części miasta. Polecam aplikację do poruszania się po mieście - Smart City Budapeszt.
Odpowiedz
#4
Dzieki, apka na pewno sie przyda.
gdzie moge znalezc informacje na temat komunikacji miejskiej na wegierskiej stronie (z mozliwoscia wyboru jezyka angielskiego) bo chcialem sie dowiedziec na jakie rodzaje transportu bilet grupowy 24h obowiazuje.
I czy mozna go kupic w jakims kiosku w Nepliget metro station czy tylko bilety, bo obawiam sie, ze bede w posiadaniu tylko jednego baknotu o wartosci 10 000ft i problem bedzie z reszta.
Odpowiedz
#5
Kupisz na Nepliget.10000ft to nie taka suma żeby nie wydaliOczko a miejsce sprzedaży wszelakich biletów jest dobrze oznaczone
http://www.bkk.hu/en/main-page/news/

ps a gdyby ktokolwiek chciał kupować bilet w biletomacie niech sobie sprawdzi czy otwór wydający banknoty nie jest czymś zapchany.Ja na szczęście straciłem tylko 1000ft ale to fartem bo wcześniej coś kupowałem i rozmieniłem właśnie 10000 inaczej stracił bym 9000
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,834 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,250 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,536 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości