miałem wykupioną winiete, i tak dostałem wezwanie
#21
miejsce wykroczenia: M2/M2 Jobb 25km+796m(PE) godz: 17:29
a pismo to z jakiejś angielskiej firmy wysłane ze Szwecji.....Zmieszany

zresztą nie ważne gdzie jest ta stacja bo jak pisałem nie dotyczy to dnia zakupu winiety tylko 3 dni póżniej, kiedy się wracałem
Odpowiedz
#22
W Vác nie ma stacji Shell. !
Trzy są w granicach administracyjnych miasteczka Dunakeszi. W centrum przy drodze nr.2. figurująca pod numerem 10204473, Fő út 0120/4/A. Przy ekspresówce są dwie po jej obu stronach. Podaję dane tej, na którą wjedziesz jadąc od słowackiej granicy 10204475, 2/A Főút 2/A.
Czy na wyciągu jest numer stacji i jej adres?
Jeśli za miejscowością Katalinpuszta zjechałeś z drogi głównej (w prawo jest oznakowany odjazd) to wjechałeś do Vác... dalej masz Sződliget, Göd i Dunakeszi. Cały czas wolno przez teren zabudowany. Za rondem po lewej jest ta stacja w miasteczku - tutaj staję na poranną Uśmiech Kawa kawę jak jadę do Szentendre.
Tylko komentuję: wjazd do tej stacji Shell jest trudny ... ? ... wcześniej jest Lukoil z normalnym wjazdem.
Odpowiedz
#23
No ale jak na rachunku bankowym widnieje Shell Vac to raczej musiał być ShellOczko, może jednak chodzi o tego z Dunakeszi
a wygląda on tak
https://www.google.pl/maps/@47.6571331,1...6656?hl=pl

W tle 'wspaniała' płatna ekspresówka.
Odpowiedz
#24
tomaszantosz - napisałeś > miejsce wykroczenia: M2/M2 Jobb 25km+796m(PE) ... jest to miejsce w którym stoi branka ze wszystkimi czujnikami.
(to w pobliżu miejsca podanego przez LK1 > https://www.google.pl/maps/@47.6571331,1...6656?hl=pl )
Odpowiedz
#25
Dziwna sprawa i nie mam pojęcia jak ją rozgryźć, bo nawet jeśli przyjąć że z wyciągu bankowego, Shell z Dunakeszi widnieje jako Shell z Vac a jest to możliwe, to ciężko zrozumieć dlaczego daty się nie zgadzają.Do tego windykacja szwedzko-angielska.Ma kto jakieś pomysły?
Odpowiedz
#26
Z tym wyglądem branym z gugla byłbym ostrożny.
Sam się przekonałem, że tutaj
https://goo.gl/maps/M2bwjfy7dT52
wcale nie ma Shella jak pokazuje GSV
(sama mapa gugla już pokazuje dobrze, że to Agip, ale parę miesięcy temu pokazywała Shella i to była nieprawda)
Odpowiedz
#27
OK..... widze że wszyscy się skupili na poszukiwaniu i lokalizacji stacji Shella... Jeszcze raz napisze że data przejazdu to 4 czerwiec i powrót 7 czerwiec i to właśnie na powrocie czyli 7 czerwca został zarejestrowany ten ''nieopłacony przejazd'' przypominam że winieta kupiona 4 czewiec.
Kwestia jak załatwić na Shellu te papierki potwierdzające że zapłacilem za przejazd.... i co dalej z nimi zrobić, gdzie przesłać, i czy to ma już sens gdy ma już to firma windykacyjna, czy nie lepiej czekać na sprawe sądową i wtedy to wszystko załatwić......?????
Odpowiedz
#28
Slavekk - ale tam akurat są te shelle, niedawno tankowałem w tym po drugiej stronie

Myślę że to może dużo rozjaśnić.
http://nadziejazadluzonych.pl/index.php?topic=17.0

W skrócie - żadnych negocjacji i kontaktów z FW natomiast odbierać ich pisma.
W momencie, cytuję - Jeśli dłużnik otrzyma nakaz zapłaty z sadu, powinien udać się z nim do prawnika lub organizacji czy stowarzyszenia, które specjalizuje się w pomocy dłużnikom, celem sporządzenia sprzeciwu od tego nakazu. Na taki krok jest jedynie 14 dni. Korespondencja sądowa nie odebrana w terminie, powraca do sądu ze skutkiem doręczenia a zawarty w niej nakaz zapłaty- uprawomacnia się a do drzwi puka komornik.

I tu na chłopski rozum sprzeciw powinien zawierać dowód że dług został naliczony bezprawnie bądź omyłkowo a do tego powinien posłużyć 'kwitek' że opłaciłeś e-matricę 4go a dług dotyczy 7go.

I tu też na chłopski rozum.
Sam przelew bankowy nie wystarczy bo nie ma tam podanego numeru rejestracyjnego a to on jest podstawą.
1 napisać do firmy zarządzającej poborem na Węgrzech o potwierdzenie że e-matrica została wykupiona w takim i takim terminie, podając swój numer rejestracyjny - oni taki rejestr na pewno posiadają.
2 Skontaktować się ze stacją benzynową i uzyskać takie potwierdzenie, bądź z jakąś centralą Shella na Węgrzech choć oczywiście jest dyskusyjne czy Shell czy to na danej stacji czy w centrali, będą mieli taką możliwość.

Tak więc w skrócie - załatwić potwierdzenie zakupu, potem czekać aż FW załątwi nakaz sądowy i w terminie do 14 dni się od niego odwołać, przedstawiając dowód zakupu.

Ja tak to widzę, natomiast trochę improwizuje bo nie miałem z czymś takim do czynienia.
ps poszukaj w necie bo pewnie takie odwołanie mógłbyś sam napisać korzystając z jakiegoś wzoru. Jeśli faktycznie dług dotyczy 7go - to jedynym poważnym problemem jest załatwienie potwierdzenia że opłaciłeś to 4go.
Odpowiedz
#29
ooo i wszystko w temacie... tak trzeba zrobić tylko trzeba pomyśleć jak te kwity wyciągnąć, chyba najlepiej w Shellu po numerze transakcji...
ps. może ktoś jest dobry w piśmie z j. węgierskiego to by pomógł w napisaniu paru słów......????
Odpowiedz
#30
No i modlić się, żeby nie było literówki w numerze rej., bo coś tu nie pasuje. Gdyby transakcja była zapamiętana w systemie, to nie byłoby wezwania... Smutek
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak kupić tanio winietę? Slavekk 14 22,381 26-07-2013, 7:48
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości