Noclegi nad Balatonem
To Balatoniszallas naprawdę pomocne. Zarezerwowaliśmy apartamenty w Siofoku. Wynajmujemy sobie 2 małe busy i jedziemy w 14 osób nad Balaton. Już się nie mogę doczekać Uśmiech
Odpowiedz
Witam, nowy na forum Uśmiech, chciałbym zaczerpnąć kilka istotnych informacji gdyż w podróżach zagranicznych jestem zupełnie zielony, tak więc wraz ze znajomymi wybieramy się nad Balaton chcemy wyjechać w nocy z 1 na 2 sierpnia, rano 2 sierpnia chcemy trafić do celu, chcemy spędzić tam 2,3,4 sierpnia, poszukuję noclegu dla 8-10 osób w wieku 20-23lata, nie mamy wygórowanych wymagań, chcemy coś w niskiej, cenie, blisko jeziora/ dyskotek interesuje Nas miejscowość Siofok, czy dostęp do jeziora tam jest bezpłatny?
Odpowiedz
Witam
Do Siófok jeździmy co roku od 6 lat. Siófok polecam z czystym sumieniem. Do tej pory zawsze jeździliśmy na "ślepo" i zawsze coś się znalazło.
Dostęp do plaży jest bezpłatny ale ta plaża nie znajduje się bezpośrednio przy "deptaku" pełnym barów i dyskotek.
My zawsze rezerwujemy nocleg w tej części, gdzie plaża jest bezpłatna a spacerek wieczorem w stronę plaży płatnej jak najbardziej wskazany.
Do zobaczenia w Siófok Szeroki uśmiech ponieważ wyjeżdżamy w tym samym czasie
Odpowiedz
Witam!

Przepraszam, jeśli się powtarzam. Ludziom młodym w Siófok polecam te miejsca:

Willa Dzwoneczek

Hostel Ezüstpart

W Siófok jest jedna płatna plaża, główna, w samym centrum, obok deptaku (Petőfi sétány). Reszta plaż jest bezpłatna - przy obu polecanych miejscach plaże są bezpłatne.

pozdrawiam
Kasia Kociuba
Odpowiedz
Pani apg, a czy jeździcie w takiej liczbie? Bo raczej łatwiej jest znaleźć w ciemno coś rodzinie z dzieckiem niz kilkuosobowej młodej grupie, idzie się dogadać po angielsku/polsku? bo Niemiecki i Węgieski ani słówka z Naszej strony :/
HelkaTours czy te noclegi które Pani podała to już najniższe ceny jeśli chodzi o cywylizowane noclegi? Co to jest taksa klimatyczna? Obowiązkowa do płacenia?

http://helkatours.hu/place/130/wegry_bal...e_wybrzeze+ jakieś opinie na ten temat? bardzo daleko od ścisłego centrum?
Odpowiedz
(10-07-2014, 10:47)turysta94 napisał(a): Co to jest taksa klimatyczna? Obowiązkowa do płacenia?
Podatek od świeżego powietrza. Podatki bardzo rzadko są dobrowolne (poza abonamentem TV).
Odpowiedz
Dzięki za info Oczko
Helka Tours bardzo fajna oferta willa dzwoneczek niestety na mój termin, jest zarezerwowane, szukam właśnie noclegu żeby była lodóweczka, toaleta, miejsce na grila, niedaleka odległość od imprez i atrakcji wymagań poza tym zbytnio nie mam,
Odpowiedz
kuknji na wątek szbadisosto moze ci podpasuje

(10-07-2014, 14:18)turysta94 napisał(a): Dzięki za info Oczko
Helka Tours bardzo fajna oferta willa dzwoneczek niestety na mój termin, jest zarezerwowane, szukam właśnie noclegu żeby była lodóweczka, toaleta, miejsce na grila, niedaleka odległość od imprez i atrakcji wymagań poza tym zbytnio nie mam,

kuknji na wątek szbadisosto moze ci podpasuje
Odpowiedz
(10-07-2014, 10:47)turysta94 napisał(a): idzie się dogadać po angielsku/polsku? bo Niemiecki i Węgieski ani słówka z Naszej strony :/

Według mnie idzie się dogadać. Pierwszy raz przyjechałam nad Balaton 7 lat temu, znałam tylko angielski i polski, parę słów po niemiecku (danke, bitte, zimmer frei) i naprawdę dało radę. Ja kompletnie nie mogę zrozumieć z czym wszyscy mają problem i sieją panikę. Jak widzisz napis "apartman" to raczej nie przyszedłeś po Panadol.

(10-07-2014, 10:47)turysta94 napisał(a): HelkaTours czy te noclegi które Pani podała to już najniższe ceny jeśli chodzi o cywylizowane noclegi? Co to jest taksa klimatyczna? Obowiązkowa do płacenia?

Pytanie, co to są "cywilizowane noclegi". Uwierzcie, że nie odbijam piłeczki, tylko naprawdę rozjazd w wyobrażeniach jest tak przeogromny, że ja już za nikogo nie biorę odpowiedzialności. Ja mówię, że cywilizowane, a klient mi odpisuje, że nie ma jacuzzi. I teraz się nie wygłupiam. To się dzieje naprawdę. Może kogoś śmieszy, a może dla kogoś jest oczywistością. Ja się dziwić przestałam.

Taksa klimatyczna nie jest wymysłem węgierskim. W Polsce w miejscowościach uzdrowiskowych, turystycznych też ją płacić trzeba. Nie jest to "podatek od świeżego powietrza" - zgrabnie ujęte i le a kalappal eplus, ale w skrocie chodzi o to, że np. w Siófok, które ma 25 tys. mieszkańców, latem jest 250 tys. letników. Wywóz śmieci wzrasta masakrycznie, po każdej nocy trzeba posprzątać puste flaszki i zadeptane trawniki przez niemieckich turystów.

I nie dlatego piszę, że "niemieckich", bo nie lubię naszych zachodnich sąsiadów, tylko dlatego że naprawdę tu mieszkam i widzę, kto robi bydło. A jakby ktoś był ciekaw, to od wszystkich współpracujących z nami właścicieli miejsc noclegowych zbieramy takie pochwały, że oni chcą tylko gości z Polski, bo jesteśmy mili, uprzejmi, zawsze uśmiechnięci, nie rozrabiamy i zostawiamy po sobie taki porządek, że prawie nie ma co sprzątać.

(10-07-2014, 10:47)turysta94 napisał(a): http://helkatours.hu/place/130/wegry_bal...e_wybrzeze+ jakieś opinie na ten temat? bardzo daleko od ścisłego centrum?

Daleko - 4 km. Kempingi w zasadzie wszędzie są poza obrębem miasta. Choć z drugiej strony to tylko 1 godz. spacerkiem. Niektórzy wychodzą z założenia, że to nawet dobrze się przewietrzyć przed spaniem.

Ja z łażeniem nie mam problemu, ale ciężko mi się wypowiadać w czyimś imieniu. Wolałabym Hostel Ezüstpart, bo to cenowo wyjdzie podobnie, są śniadania, basen, standard nieporównywalny do kempingu, najlepsza dyskoteka pod nosem, a do centrum Siófok tylko 2,5 km.

pozdrawiam
Kasia Kociuba

kociuba@helkatours.hu
Odpowiedz
nie jacuzzi to nie jest mi potrzebne, potrzemne mi łóżko lodówka i miejsce na grila, a właśnie w tym hostelu nie ma lodówki, ale bez tego przeżyję, jak tam z miejscem na grila? bo nic nie jest napisane?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędkowanie nad Balatonem Ovidiu 75 99,718 49 minut(y) temu
Ostatni post: Sztasek
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 847 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,683 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,906 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,165 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości