Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(17-09-2015, 14:30)Sztasek napisał(a): Wtorek, 15. września, godz. po 22.oo, Barwinek. Podwójna kolejka tirów. Dojazd autem osobowym do przejścia granicznego trwał ok.15 minut. Nikt mnie nie zatrzymywał. Kolejka tirów nie straszna, gorzej było na pierwszej mijance na Słowacji... przede mną i za mną ciągniki siodłowe i stoimy czekając na zielone. Dopiero na 3 lampie przejechałem. Wiadomo, że zamknięta jest droga na Koszyce i cały ruch skierowano na drogę nr.15.
Lato i ciężarówki zrobiły swoje. Ta niedawno odremontowana droga od krzyżówki za Svidnikiem (Koszyce-Stropkov) jest pełna dziur i wyboi... masakra. Tak jest gdzieś do wioski Holčíkovce...
W Krajnej Polanie odbiłem na Havaj... drogą da się jechać, spotkałem wielu jadących z przeciwka. Trasę od Barwinka do Satoraljaujhely pokonałem w 3,5godziny jadąc ciągle. Zwierzyny multum, po obu stronach drogi Słowacy rozciągnęli przewody "elektrycznego pastucha", ale mimo to pośrodku drogi spotkałem jelenie, sarny i przepięknego łosia, kilka lisów i borsuków. Myślę, że w dzień jadąc po drodze nr.15 to całkowita porażka.
Za Trebiszowem jazda po trasie, są dwie mijanki - ruch wahadłowy.
Jadącym od Barwinka do węgierskiej granicy cierpliwości życzę.
Witaj, piszesz o zamkniętej drodze na Koszyce, ja się wybieram trasą z Koniecznej do Bardejowa - Preszowa a potem na Koszyce. Rozumiem, że tam problemów nie ma?
Odpowiedz
Witaj, piszesz o zamkniętej drodze na Koszyce, ja się wybieram trasą z Koniecznej do Bardejowa - Preszowa a potem na Koszyce. Rozumiem, że tam problemów nie ma?
[/quote]
Sztaszek pisze o drodze za Svidnikiem w strone Preszowa jest zamkniety odcinek i trzeba jechać objazdem
Odpowiedz
(18-09-2015, 18:05)wojti76 napisał(a): Witaj, piszesz o zamkniętej drodze na Koszyce, ja się wybieram trasą z Koniecznej do Bardejowa - Preszowa a potem na Koszyce. Rozumiem, że tam problemów nie ma?
Sztaszek pisze o drodze za Svidnikiem w strone Preszowa jest zamkniety odcinek i trzeba jechać objazdem
[/quote]
Dzięki za uściślenie - panowie a możecie na szybko polecić jakiś nocleg w Bogacs, Demjen albo Eger na szybką rezerwację?
Odpowiedz
bastus2 - nie znam dobrze trasy z Bardejowa do Preszowa, jechałem nią tylko 1x.
Moje uwagi dotyczyły przejazdu od Barwinka do Sátoraljaújhely, a to całkiem inna trasa. Miłej podrózy. Uśmiech
Odpowiedz
Ja dziś wyjechałem z mojego miasteczka kwadrans przed południem, W Sarospataku byłem po 4 godzinach (270km), z tego na Słowacji spędziłem 2:02h. Stałem po razie na każdej z trzech mijanek na Słowacji, poza tym bez zatrzymywania się.
Odpowiedz
eplus to dobry wynik miałeś ja w lipcu z Sarospatak wracałem trzy i pół godziny a mam z tamtąd 190km Pozdrowionka dla Ciebie i udanego wypoczynku
Odpowiedz
(18-09-2015, 19:45)Sztasek napisał(a): bastus2 - nie znam dobrze trasy z Bardejowa do Preszowa, jechałem nią tylko 1x.
Moje uwagi dotyczyły przejazdu od Barwinka do Sátoraljaújhely, a to całkiem inna trasa. Miłej podrózy. Uśmiech

Witajcie, na szybko - w Bardejovie przy wylocie z miasta roboty, wahadało, jakieś 5-115 stania, poza tym droga do Preszowa okej, dalej do Koszyc przez nr 68 też w porządku i do Seny nie dzieje się nic.
Pozdrowiam z Mezokovesd Uśmiech
Odpowiedz
Był ktoś z Was może we wrześniu na Węgrzech na wodach termalnych? Eplus - jeśli można wiedzieć, w jakim celu teraz byłeś na Węgrzech? Wybrałbym się z dziewczyną do Sarospataku (bałbym się, bo auto nie pierwszej młodości) Uśmiech

P.S Kurcze, już kiedyś pisałem o tym temat i nie dostałem żadnej, rzetelnej odpowiedzi. Jak to jest, że od nas maks. do dwustu km na Węgry (a nawet chyba mniej, już nie pamiętam) i już np. w takim Trebisovie zdecydowanie wyższe temp. niż u nas Szeroki uśmiech Nigdy nie zrozumie tego fenomenu Uśmiech Smutek
Odpowiedz
grzesiuu - Da się na spoko przejechać przez Słowację, w niektórych miejscach trzeba poczekać na mijankach.
Też odczuwam, że za Trebisovem (Tőketerebes - Trebišov) jest cieplej, ale to bliskość i możliwości pomoczenia się w zdrowotnych źródlankach sprawia... i tak jest przez cały czas Uśmiech . Lubię odpoczywać nad wodą. Pozdrówko.
Odpowiedz
(20-09-2015, 11:01)grzesiuu napisał(a): Był ktoś z Was może we wrześniu na Węgrzech na wodach termalnych? Eplus - jeśli można wiedzieć, w jakim celu teraz byłeś na Węgrzech? Wybrałbym się z dziewczyną do Sarospataku (bałbym się, bo auto nie pierwszej młodości) Uśmiech

Oczywiście byłem na kąpielisku Sarospatak, nareszcie jest luźno, tak jak lubię. Jeśli jechać, to tylko do końca września, potem wypuszczają wodę.

(20-09-2015, 11:01)grzesiuu napisał(a): P.S Kurcze, już kiedyś pisałem o tym temat i nie dostałem żadnej, rzetelnej odpowiedzi. Jak to jest, że od nas maks. do dwustu km na Węgry (a nawet chyba mniej, już nie pamiętam) i już np. w takim Trebisovie zdecydowanie wyższe temp. niż u nas Szeroki uśmiech Nigdy nie zrozumie tego fenomenu Uśmiech Smutek

Może powinieneś studiować meteorologię? Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,834 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 652 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 97,245 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,073 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,372 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości